21. června 2017 • 20:34

Stramaccioni začal ve Spartě: Váchovi ladily kopačky, Bičík překládal

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Stoch prodlouží smlouvu, Souček zůstane do LM. Slavii v zimě posílí Ševčík, řekl Tvrdík Stoch prodlouží smlouvu, Souček zůstane do LM. Slavii v zimě posílí Ševčík, řekl Tvrdík
Petr Čech: Skončit v nároďáku bylo správné. Do české ligy se nevrátím Petr Čech: Skončit v nároďáku bylo správné. Do české ligy se nevrátím
VŠECHNA VIDEA ZDE

Konec poflakování, je čas na práci! Fotbalisté Sparty ve středu v podvečer poprvé trénovali pod vedením italského trenéra Andrey Stramaccioniho. V tréninkovém centru na Strahově polykali první dávky. Zatím však Letenská parta není kompletní. Scházeli reprezentanti a zdravotní potíže nepustily Tomáše Rosického, Costu, Davida Hovorku a Christiana Frýdka.Sparťanský autobus vjel na parkoviště tréninkové centra na Strahově a pomalu se začala ven hrnout jeho posádka již převlečená do pracovních úborů. Realizační tým vedený Andreou Stramaccionim v červené, skupina hráčů v modré barvě.

Modrou soupravu nejvíce ocenil záložník Lukáš Vácha, jemuž ladila ke kopačkám. Ty zaujaly i jednoho ze zahraničních členů realizačního týmu. Dokonce natolik, že vyzvídal, jak se výraz „football shoes“ překládá do češtiny. „Kopačky,“ odvětil Vácha a vydal se začít první tréninkovou jednotku před novou sezonou.

Jak první trénink pod italským trenérem vypadal? Veřejnost směla být přítomna pouze prvních 15 minut. Více Stramaccioni českým médiím nedovolil. Během slíbené čtvrthodiny hráči kroužili kolem hřiště, nechyběla tradiční pohybová abeceda a speciální cviky na protažení, které hráčům předváděl nový kondiční kouč Federico Pannoncini.

Stramaccioniho první trénink: Hráči dostávali do těla, chyběli marodi a reprezentanti
720p 360p

Všechna komunikace probíhala v anglickém jazyce a hráči neměli s pochopením úkolů problém. Pokud přeci jenom někdo nerozuměl, brankář David Bičík pár detailů vysvětlil.

Do prvního tréninku Andrey Stramaccioniho však nezasáhla velká řada hráčů. Dovolenou mají kvůli reprezentaci prodlouženou brankáři Tomáš Koubek s Martinem Dúbravkou a rakouská posila Marc Janko.

Kvůli účasti na EURO do 21 let v Polsku scházela čtveřice Michal Sáček, Daniel Holzer, Lukáš Juliš a Martin Hašek. Ze zdravotních důvodů nemohli naplno trénovat Tomáš Rosický, Costa, David Hovorka a Christian Frýdek.

Naopak zcela jiná situace je u Aleše Čermáka, Tiémoka Konatého, Maria Holka, Matěje Hybše a Ondřeje Mazucha, se kterými Sparta nadále nepočítá, a všichni mají svolení hledat si nové angažmá.

Sparťanský kádr na začátku přípravy
Brankáři: David Bičík, Viktor Budinský, Vojtěch Vorel.
Obránci: Eldar Čivič, David Hovorka, Juraj Chvátal, Michal Kadlec, Vjačeslav Karavajev, Daniel Mareček, Costa, Milan Piško, Lukáš Štetina, Ondřej Zahustel.
Záložníci: Albiach Néstor, Christian Frýdek, Martin Frýdek, Filip Havelka, Václav Kadlec, Lukáš Mareček, Tomáš Rosický, Josef Šural, Lukáš Vácha, Bogdan Vatajelu, Vukadin Vukadinovič.
Útočníci: David Lafata, Matěj Pulkrab.

Andrea Stramaccioni na prvním tréninku se Spartou
Andrea Stramaccioni na prvním tréninku se Spartou

 


Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze