Sparta pod novým koučem přejela Vary 6:0, Slavia má skalp Žiliny

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?

SOUHRN | Fotbalisté Sparty v prvním utkání pod vedením italského kouče Andrey Stramaccioniho porazili třetiligové Karlovy Vary 6:0. Třemi góly se na vítězství v utkání ve Františkových Lázních podílel útočník David Lafata, dvě branky přidal střídající Josef Šural. Slavia ve třetím utkání letní přípravy rozstřílela Žilinu 4:0 a napravila středeční remízu s druholigovými Českými Budějovicemi. Viktoria Plzně ani ve čtvrtém přípravném utkání nezaváhala. S druholigovým Sokolovem si však vicemistrovský celek na hřišti v Luční poradil těsně 3:2

Domácí: 48. Šiman (vl.), 61. Suchan, 69. Krmenčík

Hosté: 79. Machek, 89. Ševčík

Domácí: Hruška – Řezník, Hubník, Hájek, Limberský – Živulič, Hrošovský – Petržela, Kolář, Zeman – Řezníček

Hosté: Belaň – Mejdr, Ševčík, Čihák, Vukajlovic – Glaser, Machek – Kosak, Přeučil, Provod – F. Dvořák

První poločas, ve kterém poprvé v základu domácího celku nastoupila nedávná posila z Příbrami gólman Aleš Hruška, skončil bez branek. Po pauze poslaly Viktorii do vedení vlastní gól Jakuba Šimana a zásahy Jana Suchana s Michaelem Krmenčíkem.

Sokolov však nerezignoval a v 79. minutě Petra Bolka, který po pauze nahradil Hrušku, překonal přímo z rohu Vojtěch Machek. V závěru pak druhý gól hostů přidal Ondřej Ševčík.

Plzeň těsným vítězstvím navázala na výhry 10:1 nad Rokycany, 8:1 nad Ústím nad Labem a 2:0 nad Petřínem Plzeň. Sokolov prohrál druhý ze tří přípravných duelů. Horváthův celek podlehl Saské Kamenici 0:2, předtím porazil Františkovy Lázně 6:1.

Domácí: 25. Lafata, 36. Lafata, 48. Šural, 54. Lafata, 56. Šural, 80. Pulkrab

Hosté:

Domácí: Bičík (70. Vorel) – Karavajev (61. Chvátal), Štetina (C), M. Kadlec (46. Ćivić), Mareček (61. Piško), Vukadinović (61. Pulkrab), V. Kadlec (46. Juliš), Zahustel, Vatajelu (46. Šural), M. Frýdek, Lafata

Hosté: Chára – Mestl, Novák, Pěkný, Staněk, Dřížďal, Maňák, Geňo, Psohlavec, Vokáč, Plechatý

Františkovy Lázně

Sparta do zápasu nasadila zatím jen tři letní posily. V obraně nastoupil od začátku stoper Lukáš Štetina a v záloze pak Vukadin Vukadinovič. Po přestávce se do hry zapojil také Eldar Čivič. Kromě nich letenský celek přivedl ještě útočníka Marca Janka a záložníky Tala Ben Haima se Srdjanem Plavšičem.

Pražané, pro které šlo po týdenním kondičním soustředění o první přípravné utkání, nedali třetiligovému soupeři šanci. První poločas Sparta vyhrála díky Lafatovi 2:0 a krátce po přestávce přidala během osmi minut další tři branky. Skóre pak v 80. minutě uzavřel Matěj Pulkrab.

Domácí: 21. Škoda, 41. van Buren, 67. Rotaň, 84. Trubač

Hosté:

Domácí: Laštůvka (75. Otáhal) – Flo (60. Švento), Jugas (60. Deli), Frydrych (46. Bílek), Bořil – Ščuk – Van Buren (75. Musa), Rotaň (70. Alvir), Hušbauer (70. Trubač), Mingazov (46. Tecl) – Škoda (C) (60. Mešanovič).

Hosté: Mandous – Vallo (84. Herrera), Vavro (69. Polievka), Kaša, Mazáň (60. Hancko)– Cociuc (46. Špalek), Diaz (82.
Mráz), Škvarka (C) – Jánošík (46.Káčer), Sheidaev (60. Otubanjo), Jankauskas (69. Králík).

Chomutov

Slávisté chtěli odčinit špatný výkon proti Českým Budějovicím a Žilinu, která je v přípravě dál a za 11 dní vstoupí do kvalifikace Ligy mistrů, nečekaně jasně přehrávali. Po několika šancích otevřel skóre v 21. minutě z dorážky Milan Škoda a čtyři minuty před přestávkou přidal z penalty druhou trefu Nizozemec Mick van Buren, kterého předtím žilinští zadáci faulovali.

V druhém poločase po chybě brankáře nezaváhala ukrajinská posila Ruslan Rotaň a dal druhou branku v červenobílém dresu. Poprvé se pak za Slavii trefil střídající Trubač, jenž v 83. minutě úspěšně zakončil brejk. Pražané si připsali druhé vítězství ze tří přípravných zápasů, před týdnem porazili Žižkov 2:1.

V sestavě Slavie ještě chyběl Turek Halil Altintop, který ve čtvrtek začal trénovat s týmem. Další posila Portugalec Danny se připojí až na startu soustředění v Rakousku. Ještě předtím sehrají Pražané v úterý v Edenu utkání se slavným Celticem Glasgow. Za Žilinu nastoupil český stoper Filip Kaša.

Domácí: 9. Poznar, 41. Hykel, 69. J. Šašinka

Hosté: 45. Teplý

Domácí: 1. poločas: Šustr – Sus, Breda, Zápotočný, Celba – Hykel, Hlinka, Pekár, Stáňa – Smékal, Poznar.
2. poločas: Chmiel – Celba, Jakubov, Šindelář, Helešic – Sus (73. Breda), Panić, Hrubý, Hykel – Baroš, J. Šašinka.

Hosté: Štěpanovský – Helísek, Malár, Mezlík, Cihlář, Chereda, Hladík, Njire, Teplý, Javůrek, Yunis.

Stadion SK Hanácká Slavia Kroměříž

Útočník Milan Baroš má za sebou první start po návratu do Ostravy. Bývalý český reprezentant v dnešním přípravném utkání s druholigovým Znojmem nastoupil do druhého poločasu, ale střelecky se neprosadil. Fotbalisté Baníku i přesto vyhráli 3:1.

Baník poslal do vedení už v 9. minutě Tomáš Poznar, v závěru poločasu přidal druhý gól Tomáš Hykel, ale těsně před pauzou snížil Jakub Teplý. Po přestávce už skóroval pouze ostravský Jakub Šašinka. Ostrava po vítězství 3:1 nad Karvinou vyhrála stejným poměrem i druhý přípravný zápas.

Baroš v Ostravě odstartoval v roce 1998 kariéru a po návratu ze zahraničí v Baníku působil už v roce 2013 a v sezoně 2014/15. Poté nastupoval za Mladou Boleslav a Liberec. V cizině si zahrál například za Aston Villu, Lyon, Galatasaray nebo Liverpool, se kterým v roce 2005 vyhrál Ligu mistrů.

Domácí: 35. Teuchert, 37. Teuchert, 66. Behrens, 80. Gíslason

Hosté:

Domácí: 1. poločas: Kirschbaum – Valentini, Marghreitter, Petrák, Leibold – Löwen – Kempe, Sabiri, Behrens, Kerk – Teuchert.
2. poločas: Kirschbaum – Valentini (70. Fuchs), Kammerbauer, Petrák (60. Mühl), Leibold (60. Brecko) – Löwen – Kerk (55. Salli), Samiri, (60. Ishak), Behrens (70. Jäger), Kempe (60. Hufnagel) – Gislason.

Hosté: 1. poločas: Fryšták – Wiesner, Dostál, Šmíd, Kocič – Reiter, Švec, F. Hašek, Luts (10. Vaníček) – Mašek, Kabajev.
2. poločas: Fryšták – Wiesner, Dostál, Šmíd, Kocič (65. Bartek) – Reiter (80. Blecha), Švec, F. Hašek (80. Jeslínek), Vaníček – Mašek (65. Jirásek), Kuchta.

Weiden

Nejtěžšího soupeře dnes měli Bohemians 1905, kteří prohráli s druholigovým Norimberkem vysoko 0:4 a nenavázali na dva roky staré vítězství 1:0 nad stejným týmem. "Klokanům" se navíc už po pár minutách zranil estonský záložník Siim Luts.

Domácí: 65. Zahradníček, 80. Kalvach

Hosté: 25. Řezníček

Domácí: Buchta – Sladký, Škerle, Polom, Vepřek – Manzia, Plšek, Kalvach, Buchvaldek, Falta – Linhart.

Hosté: Knobloch – Sokol, Šejvl, Piroch, Přibyl – Kovář, Fousek, Jeřábek, Řezníček, Látal – Petráň.

Machálek Jan – Dobrovolný, Polák

Slatinice

Domácí:

Hosté: 3. Reinberk (vl.), 55. Jakubek, 88. Silný

Domácí: 1. poločas: Daněk – Juroška, Machalík, Rezek, Navrátil, Divíšek, Zajíc, Havlík, Reinberk, Břečka, Daníček
2. poločas: Daněk – Hellebrand, Rada, Ju, Ťok, Šimko, Sadílek, Vasiljev, Kubala, Chyla, Tkáč (51. Reinberk)

Hosté: Fišan – Švrček, Majerník, Volovjak, Mizerák, Hlavatovič, Opiela, Hruška, Ulrich, Šebesta, Jakubek

Domácí: Divíšek

Hosté: Opiela

Mrázek – Horák, Batík

Širůch, Staré Město

Domácí: 10. Černý, 26. Súkenník, 53. Hašek, 78. Súkenník

Hosté: 21. Lemič, 85. Knejzlík

Domácí: Ottmar (46. Stejskal) – Hašek, Bederka, Plašil, Mladenovič (57. Brokeš) – Milan Černý, Mudra – Krátký, Trávníček – Súkenník, Miker.

Hosté: Franc – Šustek, Šustr, Leholzki, Knejzlik – Jelínek, Dramé (46. Prokš), Simič, Folprecht – Šulc, Lemič

Orel – Blažej, Kříž

Domácí: 33. Ikaunieks, 43. Ikaunieks

Hosté: 69. Vild

Domácí: Rakovan – Tlustý, Vedral, Krejčí, Nový – Záviška, Zoubele, Nerad, Popović – Ikaunieks, Rabušic

2. půle: Řehák – Trýzna, Egert, Mareš, Volek – Galuška, Hurka, Pavlata, Urbanec – Vild, Telnar

Hosté: Hrubeš – Hašek, Švejdík, Toml, Pardubský – Šandera, Podrazký – Engelmann, Stratil, Čermák – Dočekal

2. půle: Hanuš – Kryštůfek, Štěpánek, Mišůn, Novotný – Fulnek, Opluštil, Hronek, Písačka – Dvořák, Klíma

Střížkov

80 diváků

Domácí: 29. Holenda

Hosté:

Domácí: 1. poločas: Rada – Douděra, Ostojič, Podaný, Preisler – Kozel, Hanousek, Mustedanagič – Brandner, Holenda, Kovaľ.
2. poločas: Hruška – Kušnír, Šimek, Šimůnek, Preisler – Bilovský, Hanousek, Brejcha – Vlček, Schranz, Brabenec.

Hosté: Pokorny – Matula, Penc, Petrick (C), Wolf, Loucka, Gerstmann, Dittrich, Marek, Fagan – Djumo

Juliska, Praha 6 - Dejvice

Domácí: 53. Jakůbek

Hosté: 41. Gešnábel

Domácí: 1. poločas: Halouska – Jablonský, Vraštil, Kijanskas, Šural – Polák, Krejčí, Pilík, Mikuš – Alvin, Ivingly
2. poločas: Halouska – Vintr, Pavlík, Buchta, Sedlák, Lutonský, Jakůbek, Janoušek, Růsek, Alvin, Ivingly

Hosté: Kováč – Nikolič, Karlík, Chren, Bariš, Ujlaky, Cleber, Dobrotka, Medvedev, Gešnábel, Záhumenský

Hosté: Záhumenský

Domácí: 21. Vlkanova, 39. Pázler, 70. Pázler

Hosté: 6. Kúdela, 71. Breite

Domácí: Vízek – Luzin (15. Brokeš, 77. Trávníček), Nosek, Chleboun, Holeš (68. Hašek) – Vlkanova, Zorvan, Jirsák, Jukl, Martan – Pázler.

Hosté: Kolář – Coufal, Kúdela, Karafiát, Kerbr – Breite – Mikula, Bosančić, Potočný, Voltr – Da Silva.