14. července 2017 • 17:50

Sparta - Blackburn 1:0. Rosický poprvé nastoupil, Janko rozhodl

Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu
14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích 14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích

Fotbalisté Sparty porazili v posledním přípravném zápase v Rakousku třetiligový anglický Blackburn 1:0. Zápas rozhodl pohotovým gólem útočník Marc Janko. Největší událostí byl ale návrat Tomáše Rosického, který odehrál skoro 20 minut. Zkušený záložník nastoupil kvůli zraněním do zápasu poprvé od září minulého roku.

Šestatřicetiletý Rosický se vrátil do Sparty loni v létě po deseti letech v Arsenalu, zvládl však jen 18 minut v utkání 6. kola první ligy s Mladou Boleslaví. Podobnou porci odehrál bývalý hráč Dortmundu i dnes, když v závěru zápasu na soustředění v Nonntalu vystřídal Michala Sáčka.

O výhře rozhodl v 50. minutě Marc Janko. Rakouský útočník, který je jedním z osmi nových hráčů ve Spartě, si ve druhém utkání za Spartu připsal první gól.

Záložník Sparty Tomáš Rosický v akci, zápas si zahrál poprvé od září minulého roku

Hosté:

Domácí: Koubek – Karavaev (46. Zahustel), Štětina, Piško, M. Kadlec, Sáček (72. Rosický), Frýdek, Šural (72. Juliš), Lafata (66. Matoušek), Vatajelu (46. Plavšič), Janko (72. V. Kadlec).

Hosté: Raya, Nyambe, Lenihan, Mulgrew (C), Williams, Smallwood, Whittingham (64. Evans), Bennett, Conway (64. Feeney), Dack (64. Graham), Gladwin.

Rosický o změnách: Sparta už to strašně potřebovala