16. července 2017 • 20:49

Slavia – Nice 4:1. Paráda v generálce. Zářil Van Buren, pálil i Škoda

Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs

Generálka na jedničku. Fotbalisté Slavie v generálce na novou sezonu doma porazili vysoko Nice 4:1. Třetí tým posledního ročníku francouzské ligy zničili čtyřmi góly ve druhém poločase. Na všech trefách měl podíl střídající Mick Van Buren, který si připsal dvě branky, dva zásahy zaznamenal v zaplněném Edenu kapitán Milan Škoda. Český mistr zakončil přípravu bez jediné porážky.

Hosté: 8. Boscagli

Domácí: Laštůvka – Frydrych (46. Švento), Jugas (85. Tecl), Deli (85. Bílek), Bořil (85. Alvir) – Souček (46. Ngadeu) – Danny (68. Trubač), Hušbauer (46. Altintop), Rotaň (46. Ščuk), Zmrhal (46. van Buren) – Škoda (60. Mešanovič)

Hosté: Benitez – Burner (74. Souquet), Le Marchand (46. Sarr), Boscagli, Dalbert – Tameze (74. Koziello), Seri (61. Marcel), Walter (74. Lees-Melou) – Lusamba (74. Perraut), Plea (74. Srarfi), Eysseric (61. Makengo)

Zelinka – Vlček, Hájek

12 138 diváků

Nice, které v minulé sezoně dlouho bojovalo o francouzský titul, nepřivezlo do Prahy svou největší hvězdu Maria Balotelliho, i bez něj ale v Edenu rychle vedlo. Na přímý kop si naběhl trestuhodně nepokrytý Boscagli a hlavičkou nedal brankáři Laštůvkovi šanci.

Ve slávistické základní sestavě chyběl z tria hvězdných letních posil Altintop, naopak přednost před Ngadeuem dostal Souček. Pražané v generálce ukázali, že oproti jaru výrazně zapracovali na herním projevu. Snažili se o kombinační fotbal a Nice místy přehrávali. Hlavní letní posila Danny vymyslel tři šance, Škoda ani dvakrát Frydrych však branku nedali.

BLOG Tomáše Podvína: Jasný systém i zdvojené posty. Slavia je na úvod sezony připravena. Čtěte ZDE>>>

Gólově se slávisté začali prosazovat až po přestávce, kdy hru ještě víc oživil střídající Van Buren. Ve 47. minutě po jeho centru zahrál rukou ve vápně Lusamba a Škoda z penalty se štěstím srovnal. Hned za tři minuty Van Buren nahrál Škodovi a ten zblízka otočil skóre.

360p
Škoda: Mick van Buren byl dneska famózní

Nizozemský útočník se pak po asistenci dočkal i dvou gólů. Nejprve v 69. minutě zvýšil na 3:1 po Ngadeuově přihrávce a poté uzavřel skóre po Bořilově pasu. Domácí vyprovodil v závěrečných minutách skandovaný potlesk vestoje od více než 12 tisíc fanoušků.

Slavia v sedmi zápasech letní přípravy čtyřikrát vyhrála a třikrát remizovala. Do sezony vstoupí 25. července úvodním zápasem 3. předkola Ligy mistrů proti vítězi duelu 2. předkola mezi Borisovem a Alaškertem Jerevan.