CELÝ SESTŘIH: Slavia - Teplice 1:0. Mistr začal výhrou, gól dal Altintop

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Fotbalisté Slavie vykročili za obhajobou ligového titulu výhrou 1:0 nad Teplicemi. Zápas prvního kola rozhodl v Edenu už po devíti minutách premiérovým gólem za Pražany Halil Altintop, který proměnil spornou penaltu za údajnou ruku Tomáše Vondráška. Červenobílí se tak vítězně naladili na středeční odvetu 3. předkola Ligy mistrů na půdě Borisova.

Trenér Slavie Jaroslav Šilhavý velmi překvapil a oproti úternímu úvodnímu zápasu v kvalifikaci Ligy mistrů proti Borisovu, který jeho tým vyhrál 1:0, udělal hned sedm změn v základní sestavě. Naprosto nečekaně zamíchal hlavně se záložní řadou a útokem, kde dostalo šanci šest jiných hráčů včetně jedné z posil Altintopa.

V obraně nahradil Bílek Deliho, který nebyl stejně jako další z letních akvizic Rotaň ani na lavičce. Na té začali nejzvučnější posila Danny, Hušbauer či kanonýr Škoda . Naopak Teplice nastoupily v očekávané sestavě.

Slavia i v pozměněném složení vstoupila do duelu aktivně a po devíti minutách se ujala vedení. Po Mingazovově centru trefil Frydrych hlavičkou bránícího Vondráška do oblasti hlavy, rozhodčí Orel chvíli nechal pokračovat hru a pak nařídil penaltu za údajnou ruku. K pokutovému kopu se postavil Altintop a s přehledem dal svůj první soutěžní gól za Pražany.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Teplice 1:0. Mistr začal výhrou, Altintop se trefil z penalty

V 18. minutě si hostující brankář Grigar poradil s Mešanovičovou střelou a pak začaly hrozit Teplice. Kučerova tečovaná střela skončila těsně vedle a poté Jeřábkovu gólovou šanci zmařil Laštůvka. Po půlhodině chyběl Vaněčkovi na zadní tyči krok k míči a po následném rohu stejný hráč hlavičkoval vedle.

V 38. minutě se dostal do brejku Zmrhal, ale Grigara v tísni nepropálil a Altintop se následně po obráncově skluzu marně dožadoval penalty. Jinak ale obhájce titulu nijak nedominoval a hosté byli nebezpeční. Ve 47. minutě zastavil Fillovu hlavičku jeden z obránců. Domácí mohli zvýšit v 58. minutě z brejku, ale Zmrhalův dloubák přes Grigara odvrátila obrana.

Teplice se v závěru mocně tlačily za vyrovnáním a v 86. minutě měl na noze vyrovnání Kučera, jehož tečovaná střela skončila těsně vedle. Slavia tři body s vypětím sil udržela a bodovala i v 27. ligovém utkáním pod vedením kouče Šilhavého.

Domácí: 9. Altintop

Hosté:

Domácí: Laštůvka – Frydrych, Bílek (C), Jugas, Bořil – Souček, Altintop (71. Hušbauer), Ščuk (80. Ngadeu) – Mingazov (59. Van Buren), Mešanović, Zmrhal.

Hosté: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob (89. Král) – Ljevakovič (C), Kučera – Fillo, Jan Rezek, Vošahlík (81. Haljeta) – Vaněček (68. Červenka).

Slavia - Teplice: Jeřábek ve výborné pozici hlavičkoval po rohu hodně mimo

Slavia - Teplice: Nervozita na hřišti – Červenka strčil Bořila, Bořil nakopl Vondráška

Slavia - Teplice: Zmrhalův lob vykopl z prázdné brány Šušnja

Slavia - Teplice: Ljevakovičova dělovka proletěla těsně vedle tyče

Slavia - Teplice: Fillo hlavičkoval nebezpečně po rohu, míč do brány neprotlačil.

Slavia - Teplice: Zmrhal neprostřelil Grigara, Altintopovi překazil dorážku Jeřábek

Slavia - Teplice: A zase Vaněček! Přetlačil Jugase a hlavičkoval těsně vedle

Slavia - Teplice: Vaněček ve velké šanci! Těsně minul Vondráškův centr

Slavia - Teplice: Kučerova tečovaná střela proletěla těsně vedle šibenice

Slavia - Teplice: Mešanovič šel sám na Grigara, ale neprostřelil ho

Slavia - Teplice: Ruka? Orel zapískal penaltu, Altintop proměnil penaltu, Slavia vede 1:0

Slavia - Teplice: První varování – nepřesně pálil Bořil