5. srpna 2017 • 19:15

CELÝ SESTŘIH: Zlín - Brno 2:1. Domácí zápas i v deseti otočili, hosté bez bodu

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Moravské derby se šťastným koncem pro "Ševce". Fotbalisté Zlína otočili zápas proti Brnu a po výhře 2:1 si připsali první výhru v novém ročníku HET ligy. Hosté ze Zbrojovky se ujali vedení po proměněné penaltě Pilíka, při které byl navíc vyloučen zlínský Janíček. Domácí přesto nesložili zbraně a i v deseti dokázali skóre převrátit na svoji stranu. Brňané jsou tak i po druhém kole bez bodu.

S velkým vedrem se v prvním poločase vypořádali lépe Brňané, kteří několikrát z mírné územní převahy zahrozili. Zlínští obránci měli problémy zejména s hbitým a technicky vybaveným nizozemským útočníkem Fortesem. Ten v desáté minutě obešel z levé strany dva domácí zadáky a nebezpečí odvrátil až brankář Dostál. O třináct minut později Fortes vyhrál na pravé straně u brankové čáry souboj s Matejovem a jeho přihrávku na volného Koného stačil v poslední chvíli odvrátit Gajič.

"Ševci" vážněji ohrozili brněnskou branku až po dvou rychlých brejcích. Ve 36. minutě se míč odrazil k Ekpaiovi, jenž poslal do šance na levé straně zcela volného Matejova, ale ten trefil jen vybíhajícího brankáře Melichárka. Těsně před přestávkou unikl po pravé straně znovu Ekpai, zcela volný Diop však mířil nad branku.

CELÝ SESTŘIH: Zlín - Brno 2:1. Domácí zápas i v deseti otočili, Zbrojovka dál bez bodu

Hned po přestávce opět zahrozil Ekpai, jeho přízemní střelu stačil vykopnout padající Melichárek. V 50. minutě na druhé straně udeřilo Brno. Stoper Janíček chyboval v rozehrávce, míč se dostal ke Konému a domácí zadák ho v úniku v pokutovém území srazil na zem. Rozhodčí Nenadál ukázal zlínskému kapitánovi červenou kartu a nařídil pokutový kop. Pilík z penalty trefil tyčku, odražený míč trefil záda brankáře Dostála a od nich se dostal do sítě.

Oslabený Zlín nerezignoval. Zvýšil útočnou aktivitu a zcela překvapivě získal výraznou převahu. V 67. minutě si centr střídajícího Džafiče srazil do vlastní sítě hostující kapitán Pavlík a bylo vyrovnáno.

Navzdory početní převaze hráli Brňané bojácně a pasivně. V 70. minutě po další Pavlíkově chybě získali domácí rohový kop a po něm vstřelila nigerijská letní posila "Ševců" Ekpai druhý gól. Vítězství si už takticky dobře hrající a bojovně naladěný Zlín nenechal ujít.

Domácí: 67. Pavlík (vl.), 73. Ekpai

Hosté: 52. T. Pilík

Domácí: S. Dostál – Kopečný, Janíček (C), Gajič, Matejov – Ekpai, Holík (88. Bačo), Hnaníček, Holzer (57. Džafić) – Železník (82. Fantiš), Diop.

Hosté: Melichárek – O. Vintr (84. Přichystal), Kijanskas (73. Michal Škoda), Pavlík (C), Vraštil – Polák – Kratochvíl, T. Pilík – Lutonský, Koné, Fortes (80. Ashiru).

Zlín - Brno: Po přihrávce od Ekpaie pálil Diop moc vysoko

Zlín - Brno: Janíček fauloval za druhou žlutou a v zápase končí, Pilík proměnil penaltu, 0:1

Zlín - Brno: Lutonský po přihrávce od Fortese selhal ve velké šanci

Zlín - Brno: Ukázkový vlastňák! Hostující Pavlík nesmyslně hlavičkoval do své branky a je to 1:1

Zlín - Brno: Po rohu Zlína se Ekpai trefil na 2:1

Zlín - Brno: Pilík z přímého volného kopu jen těsně minul bránu

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46