CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Plzeň 0:1. Výhru trefil Hájek, domácí chtěli penaltu

Autor: iSport.cz
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?

Fotbalisté Plzně zvítězili v utkání 2. ligového kola v Jablonci brankou Tomáše Hájka z jedenácté minuty 1:0. Viktoria si tak částečně spravila chuť po středeční porážce 1:4 s FCSB a vyřazení z kvalifikace Ligy mistrů a po vítězství 4:0 nad Duklou naplno bodovala i ve druhém duelu ligové sezony. Naopak Jablonec v nejvyšší soutěži poprvé po šesti zápasech prohrál a má po dvou kolech jediný bod.

Plzeň udělala oproti středečnímu utkání s FCSB dvě změny v základní sestavě. V brance nastoupil Hruška místo Bolka a v záloze Zeman místo Petržely.

Jablonec začal aktivněji, ale k vyložené šanci se v úvodních deseti minutách nedostal a poté otevřela skóre Plzeň. Bývalý hráč domácích Kopic nacentroval z levé strany z přímého kopu a Hájek jemně tečoval hlavou balon do sítě. Dočkal se první soutěžní trefy v dresu Viktorie.

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Plzeň 0:1

Pak se dlouho na trávníku nic zajímavého nedělo, až v 36. minutě z dálky napřáhl hostující Kolář a domácího brankáře Hrubého při stém ligovém startu zachránila tyč.

Velkou šanci měla Plzeň i těsně po přestávce. Na začátku 47. minuty Zeman z levé strany našel před brankou nabíhajícího Krmenčíka, ale Hrubý dobře vyběhl a zasáhl.

Jablonec - Plzeň: Hájek se pověsil do vzduchu a hlavou dal Plzni vedení 1:0

Až poté začali výrazněji hrozit i domácí. Masopustova střela mířila mimo, po centru Hanouska se následně natahoval Diviš, ale ve skluzu mimo tyče nezamířil.

Po hodině hry musel ze hry zraněný střelec úvodní branky Hájek. Do středu obrany se posunul Řezník a na pravé straně defenzivy nastoupil střídající Petržela, který obvykle hraje v záloze.

Jablonec výrazně přidal a Plzeň se několika závarům ubránila jen s vypětím sil. Štěstí měla Viktoria i v 74. minutě, kdy Doležal trefil brankáře Hrušku. Vzápětí se domácí marně dožadovali penalty za ruku a o chvíli později Kubistu vychytal Hruška.

Severočeši měli velký tlak, ale hosté se už ubránili. Navíc mohli ještě pojistit svůj náskok, kdyby Hrošovský v poslední minutě netrefil jen tyč a Bakošovu dorážku nezblokoval obránce.

Domácí:

Hosté: 12. Hájek

Domácí: V. Hrubý – Masopust, Pernica, Hübschman (C), Matěj Hanousek – Jaroslav Diviš (82. Mehanović), Trávník, Mihálik, V. Kubista, Zelený – Doležal.

Hosté: A. Hruška – Řezník, Hejda, Hájek (60. Petržela), Havel – Hrošovský, Živulić – Zeman, D. Kolář (C) (76. Hořava), Kopic – Krmenčík (87. Bakoš).

Jablonec - Plzeň: Masopust jen o kousek minul plzeňskou bránu

Jablonec - Plzeň: Zeman vymyslel výbornou šanci pro Krmenčíka, toho zastavil Hrubý

Jablonec - Plzeň: Mihálik schoval střelu za Hejdou, ale Hrušku nepřekonal

Jablonec - Plzeň: Kolář trefil dělovkou z dálky tyč

Jablonec - Plzeň: Au! Živulič zajel šlapákem do Kubisty, dostal žlutou

Jablonec - Plzeň: Kolářova rána letěla po teči mimo bránu

Jablonec - Plzeň: Po Divišově centru hlavičkoval Doležal, Hruška byl připravený

Jablonec - Plzeň: Hruška žongloval s centrem, svou chybu napravil na poslední chvíli

Jablonec - Plzeň: Pernica se vypravil do útoku, jeho střelu zblokovala obrana