CELÝ SESTŘIH: Ml. Boleslav - Sparta 0:1. Favorit zabral, rozhodl Lafata

Autor: iSport.cz
0
Zůstaň, jaký jsi... Řepku hráči žerou, bude výborný trenér, předpovídá Páník
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…

Fotbalisté Sparty si na čtvrtý pokus připsali první soutěžní výhru pod novým trenérem Andreou Stramaccionim. Ve 2. ligovém kole v souboji dvou celků vyřazených ve 3. předkole Evropské ligy vyhráli na hřišti Mladé Boleslavi 1:0. O jediný gól se ve 28. minutě postaral kapitán David Lafata po asistenci nejnovější posily Jonathana Biabianyho. Pro Mladou Boleslav to naopak byla třetí soutěžní prohra v řadě a spolu s Brnem a Duklou je jediným týmem bez bodu.

Domácí:

Hosté: 28. Lafata

Domácí: Vejmola – Čmovš (74. Babalj), D. Da Silva, Stronati, Fleišman – Takács, Jánoš (72. J. Rada) – Pauschek, Matějovský (C), Přikryl – Komličenko (64. Mareš).

Hosté: Koubek – Zahustel, Mareček, Štetina, Civič – Mandjeck, Sáček – Biabiany (79. Karavajev), M. Frýdek (63. Rosický), Ben Chaim (71. Plavšić) – Lafata (C).

5000 diváků

V sestavě Sparty se hned objevila posila Biabiany, jehož hostování z Interu Milán letenský celek oficiálně potvrdil teprve dnes. A francouzský křídelník hned ukázal, proč o něj trenér Stramaccioni tolik stál. Už v 15. minutě měl první velkou šanci, když si naběhl za obranu na dlouhý nákop a ocitl se sám před brankářem. Vejmola ho však vychytal a dorážce do prázdné branky zabránil Stronati.

Ve 28. minutě už ale Biabiany gól zařídil svou rychlostí. Doběhl zdánlivě ztracený míč a přesným centrem našel hlavu Lafaty, který zblízka protlačil míč přes Vejmolu.

Mladá Boleslav po vyřazení z Evropské ligy výrazně obměnila sestavu. Místo Diviše byl v brance Vejmola, stoper Čmovš se posunul na beka, odkud se Pauschek vysunul do zálohy. První šanci v sezoně dostal také Takács. Celkově tak byla sestava výrazně defenzivněji laděná než v předchozím průběhu sezony. A tak i když domácí Spartu vykombinovali, chyběl jim větší počet hráčů ve vápně.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Sparta 0:1. Favorit zabral, rozhodl Lafata

Také Sparta pozměnila sestavu: do základu se dostali Zahustel, Sáček či brankář Koubek, který nahradil nejistého Dúbravku. Reprezentační gólman však musel zasahovat prakticky jen proti ráně Fleišmana ze 14. minuty.

Sparťanská obrana byla pevná i po změně stran, kdy si Boleslav vytvářela tlak, ovšem bez větších šancí. Trenér Uhrin proto poslal do hry i novou útočnou posilu Babalje, ovšem výraznější vzruch přinesla až 83. minuta, kdy se domácí vehementně dožadovali penalty za domnělou ruku Štetiny. Sudí Jílek však zůstal v klidu. Krátce nato pálil vedle Takács, ale Sparta už si výhru pohlídala.

Potvrdit ji mohl Plavšič, který šel po krásné Rosického přihrávce sám na gólmana, ale Vejmola ho vychytal. A o chvilku později ho zablokoval v další šanci Stronati. Gólu se mohl dočkat i Rosický, jenže v nastavení trefil hlavičkou tyč.

Klíčové momenty utkání

Mladá Boleslav - Sparta: Úplně volný Karavajev vypálil jen doprostřed brány

Mladá Boleslav - Sparta: Rosický trefil tyč – hlavičkou!

Mladá Boleslav - Sparta: A zase Plavšič – po sólu neprostřelil Stronatiho

Mladá Boleslav - Sparta: Plavšič mohl potvrdit výhru Sparty, samostatný únik ale zazdil

Mladá Boleslav - Sparta: Takács vypálil z dálky, ale minul bránu

Mladá Boleslav - Sparta: Domácí chtěli penaltu za Štetinovu ruku, Jílek nezapískal

Mladá Boleslav - Sparta: V té noze to pořád je! Rosický motá mladoboleslavským hlavy

Mladá Boleslav - Sparta: Zahustelovu zpětnou přihrávku měl Lafata za sebou, ke střele se nedostal

Mladá Boleslav - Sparta: Komličenkovu hlavičku stáhl ze vzduchu Koubek

Mladá Boleslav - Sparta: Stronati sestřelil Biabianyho, dostal žlutou

Mladá Boleslav - Sparta: Biabiany přenesl míč na Frýdka, jeho slabou střelu lapil Vejmola

Mladá Boleslav - Sparta: Ben Chaim pustil míč Čivičovi, ten se šeredně ukopl

Mladá Boleslav - Sparta: Komličenko si připravil míč ke střele, bránu ale netrefil

Mladá Boleslav - Sparta: Biabiany má asistenci, Lafata dal hlavou Spartě vedení 1:0

Mladá Boleslav - Sparta: Sáčkův centr zkrotil těsně před Frýdkem Vejmola

Mladá Boleslav - Sparta: Biabiany v tutovce! Francouze ale vychytal Vejmola

Mladá Boleslav - Sparta: Fleišmanovu ránu vyrazil pohotový Koubek

Mladá Boleslav - Sparta: Přikryl čaruje, u lajny vymotal dva sparťany

Mladá Boleslav - Sparta: Ben Chaim chtěl penaltu po souboji s Jánošem, ale marně

Mladá Boleslav - Sparta: Pauschekův centr lapil v malém vápně Koubek

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46
7. Bohemians 1905 30 9 11 10 30:29 38