Stoch jde do Slavie! Upsal se na dva roky, v Edenu už byl na tribuně | iSport.cz
11. srpna 2017 • 21:01

Stoch jde do Slavie! Upsal se na dva roky, v Edenu už byl na tribuně

Autor: jp , iSport.cz
TOP VIDEA
Mountfield HK - Třinec: Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu Mountfield HK - Třinec: Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu
Hradní stráž je na místě! Podívejte se do O2 areny před Prague PlayOffs Hradní stráž je na místě! Podívejte se do O2 areny před Prague PlayOffs
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová Slavia má další vytouženou posilu! Do Edenu přichází Miroslav Stoch z Fenerbahce Istanbul. S rychlostně vybaveným křídelníkem podepsal český mistr smlouvu na dva roky. Slavii podle klubového šéfa Jaroslava Tvrdíka vyjde na 1 milion eur (26 milionů korun) s tím, že Fenerbahce má hradit roční plat. Přestup už potvrdil také turecký klub. Sám Stoch už sledoval z tribuny páteční výhru nad Jihlavou 2:0.Slavia měla o Stocha zájem už v zimním transferovém období, k příchodu 27letého záložníka ale nakonec nedošlo. Tehdy turecký klub požadoval 2,5 milionu euro (65 milionů korun). V létě podle informací Sportu po zájemcích chtěl sumu dva miliony eur (56 milionů korun), včetně bonusů. „Sešívaní“ v aktuálním přestupním termínu obnovili jednání a došli s Fenerbahce k dohodě.

„Nabídek bylo více, ze Španělska, Francie, Ruska i blízkého východu. Miroslav ale chtěl jít hlavně do Slavie, i díky šanci zahrát si Ligu mistrů," řekl na tiskové konferenci hráčův agent Milan Lednický.

To znímil také samotný hráč. "Chci pomoci k obhajobě titulu a je velká šance, že se můžeme dostat do Ligy mistrů. Já jsem hlavní fázi ještě nehrál a pevně věřím, že by se to tento rok mohlo podařit," uvedl Stoch. "Česká liga je mi blízká, sledoval jsem ji často přes internet nebo v televizi. Chci pomoci Slavii a abych i já byl spokojený sám se sebou," dodal.

Stoch do Fenerbahce přišel už v roce 2010, v lednu 2013 dostal cenu Ference Puskáse za gól roku. V sezoně 2014/2015 získal titul s arabským Al-Ainem, do Fenerbahce se vrátil v červnu 2015. Aktuální smlouvu v klubu má do konce sezony. Poslední rok ale v klubu prakticky nenastupoval, také proto nemá s přestupem do Slavie problém, turecké mužstvo chtěl opustit.

Slovenský záložník patří mezi rychlostní typy fotbalistů, zároveň ale měl v minulosti problémy s disciplínou i výkyvy výkonnosti.

Stoch podepsal v Edenu. Rozhodla vidina Ligy mistrů i rodina, těším se do boje, hlásí

Přímé přenosy a sestřihy z HET ligy sledujte v HD kvalitě pouze na webu iSport.cz

Chcete mít přehled o všem důležitém, co se děje ve Slavii? Zde sledujte všechny zprávy a zajímavosti ze svého oblíbeného klubu 

 


Články odjinud


Články odjinud