CELÝ SESTŘIH: Teplice – Jablonec 1:1. Góly padaly v závěru, vyrovnal Fillo

Autor: iSport.cz
0
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby
Q&A: Zadinův výstup. Dědkova práce? Co Varaďa do Sparty a Hořava v Kladně?

Dlouho to vypadalo, že tentokrát fanoušci v Teplicích gól neuvidí. Nakonec si ale mohli vychutnat pořádné drama. Hostující Jablonec šel totiž v 80. minutě do vedení zásluhou záložníka Mihálika, ovšem o pár minut později vyrovnal z penalty domácí Fillo. Teplice nakonec ve 3. kole HET ligy remizovaly s Jabloncem 1:1.

Domácí: 85. Fillo

Hosté: 80. Mihálik

Domácí: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob – Ljevakovič (C) (83. Červenka), Kučera, Jan Rezek (60. Trubač), Vošahlík (78. Suchan), Fillo – Vaněček.

Hosté: V. Hrubý – Masopust, Pernica, Hübschman (C), Matěj Hanousek – V. Kubista – Tecl, Považanec (77. Mehanović), Trávník (90+2. Kouřil), Zelený – Doležal (71. Mihálik).

Domácí: Haljeta, Červenka, Král, Chudý, Hyčka, Trubač, Suchan

Hosté: Bárta, Diviš, Mehanović, Kouřil, Janetzký, Mihálik, Holeš

Hosté: Hübschman

Příhoda – Mokrusch, Vlasjuk

AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice

4 315 diváků

V sestavě Jablonce už nastoupila nová posila ze Slavie Tecl, který byl na pravé straně hodně aktivní a vytvářel šance pro spoluhráče. Po jedné z nich málem zaskočil Hanousek domácího gólmana Grigara lobovanou hlavičkou z hranice vápna, ale těsně minul. Doležal zase hlavičkoval jen do brankářovy náruče.

Největší šanci prvního poločasu ale měly Teplice. Fillo si naběhl za obranu na Šušnjarův dlouhý pas, ve vápně se zbavil dobíhajícího obránce zasekávačkou, ale v ideální pozici pravačkou přestřelil.

Teplice se snažily hosty přehrávat, ale defenziva Jablonce byla pevná. Na druhé straně měl dobrou pozici k přímému kopu Trávník, ale reprezentant do 21 let branku z 20 metrů minul.

Po změně stran měly Teplice ještě více ze hry, ale Ljevakovičova střela nebyla dostatečně umístěná a Vaněček po centru hlavičkoval těsně vedle. Jablonci vyšel tah s výměnou útočníků. Běhavý Mihálik rozhýbal útok hostů a dělal obraně Teplic větší problémy než Doležal.

CELÝ SESTŘIH: Teplice - Jablonec 1:1. Góly padaly v závěru

Varováním byla šance Zeleného po narážečce, kterou ještě Grigar chytil. Ale deset minut před koncem dostal Mihálik dostatek prostoru k individuálnímu průniku, navedl si míč na střelu a umístěnou ranou k tyči zařídil Jablonci vedení.

To ale vydrželo jen pět minut, jelikož i za Teplice zaúřadoval střídající útočník Červenka. Při jeho snaze o uvolnění ho ve vápně stáhl Hübschman a sudí Příhoda nařídil pokutový kop. Ten tvrdou ranou do středu branky proměnil Fillo a zařídil dělbu bodů.

Výhru nakonec mohl slavit Jablonec, ale Mehanovičova technická střela skončila jen na břevně.

Klíčové momenty utkání:

Teplice - Jablonec: Mehanovič krásnou chytrou střelou trefil břevno

Teplice - Jablonec: Hübschman stáhl ve vápně Červenku, Fillo proměnil penaltu, je to 1:1

Teplice - Jablonec: Mihálik se trefil po samostatné akci, Jablonec vede 1:0

Teplice - Jablonec: Zelený si narazil s Pernicou, v tutovce ho vychytal Grigar

Teplice - Jablonec: Kubista hlavičkoval osamocený, Grigar vyškrábl balon na roh

Teplice - Jablonec: Vondráškův centr hlavičkoval Vaněček těsně vedle brány

Teplice - Jablonec: Doležal tečoval Zeleného centr mimo bránu

Teplice - Jablonec: Fillo hlavičkoval úplně volný, ale jabloneckou bránu netrefil

Teplice - Jablonec: Ljevakovičovu ránu v pohodě zkrotil Hrubý

Teplice - Jablonec: Trávníkův přímý volný kop proletěl kousek vedle šibenice

Teplice - Jablonec: Považancovu ránu zkrotil Grigar nadvakrát

Teplice - Jablonec: Masopust upadl v souboji s Krobem, Příhoda penaltu neodpískal

Teplice - Jablonec: Šušnjar nádherně uvolnil Filla, ten zazdil tutovku

Teplice - Jablonec: Doležal hlavičkoval po rohu jen do Grigarových rukavic

Teplice - Jablonec: Hanouskův oblouček nadělal Grigarovi starosti

Teplice - Jablonec: Kučera dorážel z hranice vápna, jeho rána letěla vedle

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55