19. srpna 2017 • 19:00

CELÝ SESTŘIH: Baník - Teplice 3:3. Domácí otočili z 0:2, ale o výhru přišli

0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

To byla přestřelka! Teplice v sobotním utkání 4. kola HET ligy šly na hřišti Baníku do kabin ve vedení 2:0, které jim vystřelili Jan Rezek a David Vaněček. Domácí se ovšem nevzdali a ve druhé půli rychlými zásahy Azeveda a Roberta Hrubého vyrovnali. Obrat pak dokonal Tomáš Mičola, ale v nastavení zachránil pro Severočechy remízu Martin Fillo. Teplice tak neprohrály s Baníkem už osmý ligový zápas v řadě.

Domácí: 48. de Azevedo, 52. R. Hrubý, 70. Mičola

Hosté: 21. Jan Rezek, 30. Vaněček, 90. Fillo

Domácí: Vašek (41. Šustr) – Pazdera, Azackij, Šindelář, Sus – Mičola (78. Stáňa), R. Hrubý, Hlinka, de Azevedo – Baroš (C) (85. Panić), Poznar.

Hosté: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob – Ljevakovič (C), Kučera – Fillo, Trubač (73. Červenka), Jan Rezek (55. Vošahlík) – Vaněček.

6 012 diváků

Trenér Ostravy Radim Kučera po výprasku 2:5 na Slovácku udělal čtyři změny v základní sestavě, ale i tentokrát ho soupeř školil v produktivitě. Z docela rovnocenné partie odehrávající se mezi oběma vápny Severočeši v první půlhodině vytěžili vedení o dvě branky. Z nenápadně vyhlížející akce ve 20. minutě otevřeli skóre Rezkem, který po vyražené hlavičce Vaněčka jen z pár kroků snadno doklepl balon do odkryté brány.

Další pohroma přišla na Baník o deset minut později opět ze vzduchu. Po rohovém kopu se od obránců lehce odpoutal Vaněček a pohodlně zblízka míč trknul podruhé za Vaška. Dosáhl svého třetího ligového zásahu v sezoně.

Domácí mohl rychle vrátit do hry Baroš, ale po pasu za obranu jeho oblouček bravurně vyškrábl Grigar. Divákům pak zatrnulo po ošklivé srážce vybíhajícího Vaška s Fillem, kterou domácí brankář odnesl zraněním zad a převozem do nemocnice. Těsně před půli měl snížení na hlavě debutant Azackij, ale jeho hlavičku reflexivně Grigar vyrazil.

CELÝ SESTŘIH: Ostrava - Teplice 3:3. Domácí otočili z 0:2 na 3:2, ale o výhru přišli v závěru

Baník však dvougólovou ztrátu nečekaně rychle dohonil v úvodu druhé půle. Hlavičku De Azeveda ještě těsně před lajnou usměrnil do vlastní sítě jeden z teplických hráčů a během čtyř minut bylo vyrovnáno zásluhou Hrubého, který hlavou prudce k tyči umístil Mičolův centr a dal gól svým loňským spoluhráčům.

Ostrava v rozmezí pouhých 22 minut dokonala zvrat. Po závaru na malém vápně si balon šťastným odrazem našel Mičolu a ten ho nechytatelně poslal do sítě.

Zaskočené Teplice se sice vrhly do ofenzivy, ale dlouho si žádnou šanci nevytvořily. Po brejku mohl rozhodnout Baroš, jeho lob však přeletěl Grigarovu bránu. Nakonec ale hosté v 90. minutě po rohovém kopu srovnali díky Fillovi, který přesně hlavičkoval Krobův centr.