CELÝ SESTŘIH: Olomouc – Brno 3:0. Tři góly za 14 minut, Zbrojovka je poslední

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Tak tohle bylo rychlé. Fotbalisté Sigmy Olomouc rozhodli zápas 4. kola HET ligy proti Brnu v úvodních čtrnácti minutách, kdy soupeři nasázeli tři góly. Žádný další už do konce utkání nepadl a domácí se tak díky výhře 3:0 posunuli na druhé místo tabulky před Slavii i Spartu. Naopak Zbrojovka je s jedním bodem a skóre 2:8 poslední.

Tři góly v úvodních 15 minutách přitom naposledy v lize dala Sparta v roce 1999.

Zbrojovka rozhodně neprožívá ideální vstup do sezony, což mohla zlomit už po čtyřech minutách, Fortese ale vychytal domácí gólman. Místo toho přišla smršť na druhé straně a brněnská defenziva měla obrovské problémy. V 9. minutě se olomouckému útočníkovi Chorému nevyšla přihrávka, míč však blokoval hostující kapitán Pavlík a to tak nešťastně, že nabil do tutovky Texlovi, který skóroval poprvé v lize.

Už za dvě minuty nedokázali Brňané zastavit individuální akci Housky, který prostřelil Melichárka podruhé. A hororovou pětiminutovku pro Zbrojovku uzavřela akce, při které si Kalvach stáhl šikovně míč a jeho zakončení dorazil do branky opět Texl. Otřesené Brno přečkalo ještě tři další velké šance a probralo se až po půlhodině hry, kdy zahrozil po rohovém kopu Jovanovič.

Krátce po přestávce se hostující kouč Habanec pokusil oživit tým vystřídáním Škody za mladíka Krejčího, dál však byla nebezpečnější olomoucká Sigma. Brněnskou snahu o zdramatizovaní brzdila řada nepřesností, nadějné příležitosti z protiútoků ale nevycházely také Hanákům. Ti se zatáhli více do defenzivy a jasné vítězství se jim podařilo s čistým kontem uhájit. Z dosavadních čtyř zápasů tak ztratili body jen s vedoucí Plzní.

Domácí: 9. Texl, 11. Houska, 14. Texl

Hosté:

Domácí: M. Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek (C) – Zahradníček (68. Moulis), Houska, Texl (74. Plšek), Kalvach – Falta, Chorý (84. A. Romero).

Hosté: Melichárek – Vraštil, Pavlík (C), Jovanović, Jakub Šural – Polák – T. Pilík, Michal Škoda (51. L. Krejčí) – Fortes (64. Přichystal), Koné, Lutonský (76. Ashiru).

Domácí: Reichl, Plšek, Štěrba, Romero, Moulis, Manzia, Hála

Hosté: Halouska, Sedlák, Kratochvíl, Ashiru, Přichystal, Kijanskas, Krejčí

Hosté: Jovanović, T. Pilík, Jakub Šural

Jílek – Moláček, Mokrusch

Andrův stadion, Olomouc (kapacita: 12 566 míst)

4815 diváků

Klíčové momenty utkání:

Olomouc - Brno: Romero zařadil vyšší rychlostní stupeň a byla z toho další šance Sigmy

Olomouc - Brno: Střídající Plšek pár vteřin po nástupu na hřišti minul odkrytou bránu

Olomouc - Brno: David Houska z přímého kopu minul prostor branky

Olomouc - Brno: Přízemní střelu Jana Poláka tečoval domácí Radakovič na roh

Olomouc - Brno: Jiří Texl posílá brněnskou obranu do kolen, 3:0!

Olomouc - Brno: David Houska vybojoval míč před vápnem, pohrál si s obranou a zvyšuje na 2:0

Olomouc - Brno: Nepovedený odkop Petra Pavlíka a Jiří Texl posouvá Sigmu do vedení 1:0

Olomouc - Brno: Pilík nalezl před brankou Škodu, Sladký ve skórování zamezil

Olomouc - Brno: Jovanovičova hlavička snížení Brna nepřinesla

Olomouc - Brno: Jiří Texl vysunul přihrávkou do tutovky Martina Sladkého, ten ji však nevyužil

Olomouc - Brno: Hlavička Václava Jemelku těsně minula branku Melichárka

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55