CELÝ SESTŘIH: Brno – Sparta 2:0. Pražané selhali s posledním týmem

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Brna porazili v prvním utkání po odvolání trenéra Svatopluka Habance nečekaně Spartu 2:0. Zbrojovka vedla v utkání pátého kola od 22. minuty po gólu Jana Poláka, druhou branku přidal v 58. minutě Lukáš Vraštil, který byl poté v 69. minutě po druhé žluté vyloučen. Spartě však ke zvratu přesilovka nepomohla a připsala si první ligovou prohru. Brno díky výhře opustilo posední místo v tabulce.

Po odvolání trenéra Habance převzali dočasně vedení asistenti Dostálek s Přerostem. Pozměnili taktiku, na hrotu útoku zůstal pouze osamocený Koné a poprvé v této sezoně dostal ve středu pole příležitost Sedlák. Hostující kouč Stramaccioni pozměnil sestavu na dvou postech ve středu pole, kde Sáčka a Mavubu nahradili Mandjeck a poprvé po devíti týdnech od zranění kolena zasáhl do zápasu středopolař Vácha.

Brňané proti favorizovanému soupeři vsadili na pozornou a obětavou hru v defenzívě. Tu se snažili prokládat rychlými protiútoky. Sparta měla po celý poločas neplodnou územní převahu, ze které vytěžila pouze několik nepřesných střeleckých pokusů.

CELÝ SESTŘIH: Brno - Sparta 2:0. Pražany zaskočil poslední celek tabulky

Naopak brankáře Koubka prověřil poprvé v 17. minutě Lutonský, jehož nepovedený centr se zatočil do branky. O pět minut později už Brňané udeřili. Pilík rozehrál trestný kop z levé strany, Polákovu hlavičku ještě lehce tečoval Josef Šural. Nečekaný gól domácí fotbalisty povzbudil. Ve 27. minutě se přes zadáky soupeře protlačil Přichystal a jeho střelu stačil Koubek jen reflexivně vyrazit.

Sparta před přestávkou ještě zvýšila svůj tlak, který postrádal efekt. Navíc ve 42. minutě po zranění opustil trávník na nosítkách Mandjeck, kterého nahradil Sáček.

Stramaccioni po prohře v Brně: Hráči nejsou ve formě. Frýdek je stále člen týmu

Brno ani po změně stran neopustilo taktiku dokonale zajištěné obrany a snaha Sparty o křídelní hru s centrovanými míči před branku na domácí zadáky neplatila, neboť domácí obránci stačili všechny pokusy odvracet.

V 58. minutě přidala Zbrojovka druhý gól. Pilíkovi se sice nepodařilo rozehrát přesně trestný kop, jenže nedůslední zadáci Sparty míč neodkopli. Ten se dostal k Vraštilovi, který prostřelil brankáře Koubka.

Velkou šanci na obrat dostala Sparta v 68. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Vraštil. Hostům to ale příliš nepomohlo a jejich jedinou výraznou šanci v přesilovce připsal až v 82. minutě Janko. Ale s jeho hlavičkou si brankář Melichárek poradil.

Zklamaný Vácha po prohře s Brnem: Nechci mluvit o krizi

Šural po prohře v Brně: Výkon byl špatný. Ani nevím, co bych měl hodnotit

Vraštil o skalpu Sparty: Důležité vítězství. Všechno si to sedlo

Domácí: 23. Polák, 58. Vraštil

Hosté:

Domácí: Melichárek (C) – Vraštil, Pavlík, Kijanskas, Jakub Šural – Polák, Sedlák – Přichystal (70. Jovanović), T. Pilík (76. Kratochvíl), Lutonský – Koné (54. Michal Škoda).

Hosté: Koubek – Zahustel (46. Vatajelu), Hovorka, Mareček, Nhamoinesu – Vácha (70. Janko), Mandjeck (43. Sáček) – Biabiany, Josef Šural, Ben Chaim – Lafata (C).

Domácí: Halouska, Jovanović, Buchta, Fortes, Ashiru, Škoda, Kratochvíl

Hosté: Dúbravka, Štetina, Karavajev, Vatajelu, Janko, Juliš, Sáček

Domácí: Pavlík, Vraštil, Vraštil

Hosté: Mareček, Vácha