CELÝ SESTŘIH: Slavia - Mladá Boleslav 4:0. Půst ukončil Van Buren

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Fotbalisté Slavie v pátém kole HET ligy ukončili 356 minut dlouhý gólový půst a Mladou Boleslav rozstříleli hned 4:0. Dvakrát se trefil Mick van Buren, Slavii pomohl i kuriózní vlastenec, na konečných 4:0 svým prvním gólem uzavřel Sobol.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Mladá Boleslav 4:0. Gólový půst prolomil Van Buren

Slavia se posunula na druhé místo tabulky a protáhla ligovou neporazitelnost pod koučem Jaroslavem Šilhavým na 31 utkání. K rekordu Sparty jí chybí už jen dva duely. Boleslav naopak počtvrté z pěti kol prohrála a s jediným bodem se krčí u dna tabulky.

Trenér Slavie Šilhavý udělal pouze jednu změnu oproti středeční bezbrankové odvetě 4. předkola Ligy mistrů s APOELem Nikósie, po níž Pražané nepostoupili do základní skupiny. Místo zraněného Stocha začal na levé straně zálohy Zmrhal. V mladoboleslavské brance poprvé od přestupu dostal šanci ázerbájdžánský reprezentant Agajev.

Slavia proti trápícímu se soupeři od úvodu získala převahu a ve čtrnácté minutě ji proměnila ve vedoucí gól. Hušbauer si u lajnu položil obránce, nacentroval a nabíhající Van Buren dal hlavou s pomocí tyče svou první branku v české lize. Červenobílí skórovali po 356 minutách.

Boleslav se probrala až po půlhodině a v krátkém sledu se dostala do dvou šancí. Mebrahtu přiťukl hlavou do běhu Chramostovi, ale ten sám před Laštůvkou minul. Následně Mebrahtu v dobré pozici vystřelil slabě.

Pět minut před pauzou si domácí pojistili svůj náskok. Bořil vysunul Zmrhala, ten od postranní čáry nacentroval před Agajeva a Van Buren umístil balon do odkryté branky. Hosté se naopak v koncovce trápili, což potvrdil Chramosta, který ve 44. minutě po závaru těsně minul.

Slavia po přestávce kontrolovala hru a mohla několikrát zvýšit vedení. Zmrhal a střídající Sýkora ale minuli. Na druhé straně se dostal do dobré pozice Mareš, ale slabou střelou Laštůvku příliš neohrozil.

V 76. minutě hostující brankář Agajev nechtěně korunoval svůj nejistý výkon, když mu pod nohou prošla dalekonosná malá domů od Přikryla. Boleslav zcela rezignovala a v 82. minutě inkasovala počtvrté. Sobol si sám dorazil hlavičku a radoval se z první trefy v české lize. Slavia tak dala v jediném utkání více branek než v předchozích čtyřech kolech a jako jediná v soutěži ještě neinkasovala.

Domácí: 14. Van Buren, 41. Van Buren, 76. Přikryl (vl.), 82. Sobol

Hosté:

Domácí: Laštůvka – Frydrych, Jugas, Ngadeu, Bořil – Souček – Danny (63. Sýkora), Hušbauer (C) (79. Altintop), Rotaň, Zmrhal (72. Sobol) – Van Buren.

Hosté: K. Agajev – Pauschek, D. Da Silva, Stronati, Fleišman (C) – Takács (70. Jánoš), Mareš – Přikryl, Levin (79. Fabián), Chramosta (46. Komličenko) – Mebrahtu.

Slavia - Mladá Boleslav: Frydrychovu hlavičku Agajev chytil

Slavia - Mladá Boleslav: Poprvé ve slávistickém dresu se prosadil Sobol a je to 4:0 pro Slavii

Slavia - Mladá Boleslav: Agajev promáchl Přikrylovu malou domů a Slavia vede 3:0

Slavia - Mladá Boleslav: Mareš vypálil přímo Laštůvkovi do rukavic

Slavia - Mladá Boleslav: Sýkora z ostrého úhlu těsně minul bránu

Slavia - Mladá Boleslav: Zmrhal byl sám před bránou, ale ukopl se

Slavia - Mladá Boleslav: Van Buren se hnal do šance, míč před ním ukradl Da Silva

Slavia - Mladá Boleslav: Chramosta prostřelil houštinu obránců, ale netrefil bránu

Slavia - Mladá Boleslav: Krásná kombinace! Van Buren se trefil podruhé a je to 2:0

Slavia - Mladá Boleslav: Součkova rána z dálky proletěla kousek vedle tyče

Slavia - Mladá Boleslav: Mebrahtu střílel volný ve vápně, ale Laštůvku nepřekonal

Slavia - Mladá Boleslav: Chramosta byl sám před bránou, ale ve skluzu ji netrefil

Slavia - Mladá Boleslav: Brutální Marešův zákrok na Součka – jen za žlutou?!

Slavia - Mladá Boleslav: Skvělý Hušbauer se uvolnil, odcentroval a Slavia po Van Burenově hlavičce vede 1:0

Slavia - Mladá Boleslav: Van Buren upadl před Fleišmanem, Franěk penaltu nezapískal

Slavia - Mladá Boleslav: Frydrychův centr těsně před Van Burenem odkopl Douglas