CELÝ SESTŘIH: Zlín - Teplice 2:0. Úspěšná generálka na Evropskou ligu

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Zlína porazili po výrazném posílení kádru v šestém ligovém kole Teplice 2:0. Vedoucí gól zaznamenal ve 30. minutě novic v týmu Ševců Mirzad Mehanovič a druhý gól přidal Ibrahim Traoré. Teplice hrály celý druhý poločas bez vyloučeného Alexandara Šušnjara, ale navzdory oslabení soupeře trápily. Pro Zlín bylo utkání generálkou před čtvrtečním vstupem do Evropské ligy, kde se střetnou se Šerifem Tiraspol.

Domácí: 30. Mehanović, 82. Traoré

Hosté:

Domácí: S. Dostál – Holzer, Gajič, Bačo, Matejov – Jiráček (C) – Džafić (64. Bartošák), Traoré, Ekpai – Mehanović (69. Železník), V. Vukadinovič (90+1. Hnaníček).

Hosté: Grigar – Krob, Šušnjar, Král, Vondrášek – Kučera, Ljevakovič (C) – Urma (46. Jeřábek), Jan Rezek (71. Vošahlík), Fillo – Vaněček (87. Haljeta).

Domácí: Zlámal, Bartolomeu, Beauguel, Hnaníček, Bartošák, Kopečný, Železník

Hosté: Diviš, Haljeta, Hyčka, Jeřábek, Vošahlík, Suchan

Domácí: Džafić, Mehanović

Hosté: Kučera, Šušnjar (č), Krob, Ljevakovič

Franěk – Pelikán, Vlasjuk

Stadion Letná, Zlín

Trenér Páník z pěti nových posil, které Zlín získal v reprezentační přestávce, zařadil do základní sestavy pouze Mehanoviče s Vukadinovičem. Oba se objevili na hrotu útoku. Kombinační souhra ale Ševcům celou úvodní čtvrthodinu skřípala.

Fotbalisté Teplic přesně kombinovali na jeden dotyk, chytře přenášeli míč do stran. Jejich technický fotbal ale do brankových šancí nevedl. Většina akcí končila na hranici trestného území. Zlín se trápil v přechodu do útoku, nakopávaným míčům chyběla přesnost. Postupně domácí fotbalisté srovnali krok, k ohrožení brankáře Grigara se však rovněž nedostali.

Po půlhodině hry vystihl Jiráček ve středu hřiště nepřesnou přihrávku soupeře, kolmým pasem poslal do protiútoku Mehanoviče, který sprint mezi stopery Králem a Šušnjarem vstřelil úvodní branku.

Zlín zahrozil o sedm minut později znovu. Na Vukadinovičův centr z levé strany ale Mehanovič nedosáhl. Těsně před přestávkou Teplice oslabil Šušnjar, který uviděl po sražení pronikajícího Vukadinoviče červenou kartu.

Navzdory početní výhodě se v úvodu druhého poločasu "Ševci" zatáhli do defenzívy a iniciativu přenechali soupeři. Teplický kouč Šmejkal přestávce přestavěl obranné řady, na místě stopera se objevil Ljevakovič a střídající Jeřábek. Z územní převahy si jeho svěřenci vypracovali i několik střeleckých šancí. Vondráškovi, Vošahlíkovi i Vaněčkovi chyběla k vyrovnání přesnější koncovka.

Trápící se Zlín vysvobodil až v 82. minutě Traoré, jenž přízemní střelou za hranicí trestného území překonal podruhé brankáře Grigara a tím definitivně potvrdil plný bodový zisk.

Klíčové momenty zápasu

Zlín - Teplice: Holzer ve velké šanci pálí pouze do náruče Grigara

Zlín - Teplice: Traoré přízemní střelou z hranice vápna překonává Grigara 2:0!

Zlín - Teplice: Vaněček se odpoutal od obránce, nezamířil však přesně

Zlín - Teplice: Džafičův pokus z hranice vápna Grigara nezaskočil

Zlín - Teplice: Šušnjar fauloval v jasné příležitosti Vukadinoviče a dostal červenou kartu

Zlín - Teplice: Traoré přízemní střelou těsně minul teplickou bránu

Zlín - Teplice: Centr Vukadinoviče hledal ve vápně Mehanoviče, ten ale míč těsně netrefil

Zlín - Teplice: Mehanovič uprchl dvěma teplickým zadákům a propálil bezmocného Grigara 1:0!

Zlín - Teplice: Mehanovičův pokus o zaskočení vyběhnutého Grigara nevyšel

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46
7. Bohemians 1905 30 9 11 10 30:29 38