CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Zlín 2:1. Domácí v lize stále bez porážky, rozhodl úvod

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Plzně zůstávají s plným bodovým ziskem. V dohrávce 7. kola HET ligy porazili na domácí půdě Zlín 2:1, tabulku dál vedou o šest bodů před Slavií, na pátou Spartu už mají svěřenci Pavla Vrby desetibodový náskok.

Domácí: 12. D. Kolář, 15. Krmenčík

Hosté: 43. Hájek (vl.)

Domácí: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hájek, Limberský – Živulić, Hrošovský – Petržela (62. Zeman), D. Kolář (C) (72. Bakoš), Kopic – Krmenčík (88. Řezníček).

Hosté: S. Dostál – Matejov, Bačo, Gajič, Holzer – Ekpai (86. Beauguel), Traoré (83. Železník), Jiráček (C), Bartošák (81. Džafić) – V. Vukadinovič, Diop.

9 128 diváků

Na začátku prvního poločasu se trefili Daniel Kolář a Michael Krmenčík, chvíli před pauzou vyrovnal vlastním gólem Tomáš Hájek po střele Ubonga Ekpaie. Plzeňští si spravili chuť po čtvrteční porážce 0:3 na hřišti bukurešťského FCSB. Zlín i ve čtvrtém venkovním utkání nejvyšší soutěže prohrál.

Oba trenéři udělali v základních sestavách dvě změny oproti čtvrtečním zápasům v Evropské lize. V brance Plzně nastoupil Kozáčik místo Hrušky a v útoku Krmenčík místo Řezníčka. Za Zlín od začátku hráli Železník a Diop, kteří nahradili Železníka a Mehanoviče.

První velkou šanci v deváté minutě neproměnili domácí. Po rohovém kopu se dostal míč k Hejdovi, kterého však na zadní tyči výborně vychytal brankář Dostál. Z protiútoku Vukadinovič netrefil branku.

Ve 12. minutě Plzeň otevřela skóre. Petržela hlavou přistrčil míč Kolářovi a ten tečovanou střelou překonal Dostála. Už za tři minuty po Kopicově rohu zvýšil hlavou volný Krmenčík.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Zlín 2:1. Domácí vyhráli i sedmé utkání

Zlín se v závěru první půle zvedl. Bačův pokus z rohu vytáhl Kozáčik a Vukadinovič vypálil nepřesně. Ve 43. minutě už hosté snížili. Holzer našel v šestnáctce Ekpaie, jehož pokus ještě stoper Hájek ve skluzu usměrnil do branky. Plzeň inkasovala teprve podruhé v ligovém ročníku, "Ševci" oslavili premiérovou venkovní branku v sezoně.

První zajímavější možnost druhé půle si vypracovala Viktoria. K Řezníkovi propadl v pokutovém území míč, ale domácí bek vypálil nepřesně. Západočeši pak dvakrát chybovali v obraně a koledovali si o vyrovnání. Nejprve Kozáčik v 66. minutě výborně vytáhl pokus Traorého a o chvíli později Vukadinovič sám před slovenským gólmanem obloučkem těsně minul tyčku.

Domácí mohl uklidnit Kolář, ale z voleje poslal míč o kousek nad břevno. Hosté si větší závěrečný tlak nevytvořili a venku opět vyšli naprázdno. Plzeň doma v lize neprohrála v 17. ligovém duelu za sebou.

Klíčové momenty utkání

Plzeň - Zlín: Kolář střelou ze střední vzdálenosti netrefil bránu

Plzeň - Zlín: Vukadinovič spálil tutovku – dloubl míč přes Kozáčika, ale minul bránu

Plzeň - Zlín: Balon propadl ve zlínském vápně k Řezníkovi, ten netrefil bránu

Plzeň - Zlín: Krmenčík skočil přes Bača, Plzeň získala nebezpečnou standardku

Plzeň - Zlín: Ekpai si našel Holzerův centr a Zlín snižuje na 1:2

Plzeň - Zlín: Vukadinovič se pěkně uvolnil, ale střela se mu vůbec nepovedla

Plzeň - Zlín: Petržela našel za obranou Kopice, ten netrefil bránu

Plzeň - Zlín: Krmenčík hlavičkoval úplně sám po rohu a už je to 2:0 pro Plzeň

Plzeň - Zlín: Bačo tečoval Kolářovu střelu do protipohybu gólmana a Plzeň vede 1:0

Plzeň - Zlín: Vukadinovič ve vyložené šanci přestřelil bránu

Plzeň - Zlín: Fantastický Dostál! Skvělým zákrokem vychytal Hejdovu tutovku

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46