23. září 2017 • 17:00

CELÝ SESTŘIH: Boleslav - Plzeň 0:2. Hosté zůstávají stoprocentní

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Plzně vyhráli v Mladé Boleslavi 2:0, zvítězili i v osmém kole první ligy a už jen jedno utkání jim schází k vyrovnání historicky nejlepšího vstupu do soutěže v podání Sparty ze sezony 2011/12. O dnešním triumfu Viktorie rozhodl v úvodní čtvrthodině dvěma góly Michael Krmenčík, který se dostal do čela tabulky kanonýrů.

Západočeši zvítězili v lize nad Boleslaví teprve podruhé z posledních šesti zápasů a využili zaváhání mistrovské Slavie. Na prvním místě tabulky jí odskočili už na osm bodů, před druhou Olomoucí mají náskok sedmi bodů. Boleslav nebodovala po předešlých dvou výhrách a zůstává v druhé polovině tabulky.

Boleslav začala aktivně, ale Západočeši ji hned po třech minutách zmrazili úvodní brankou. Limberský nacentroval do vápna šajtlí a Krmenčík z voleje akrobatickým pokusem překonal Vejmolu.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Plzeň 0:2

Po šesti minutách dostali balon hosté do sítě podruhé, ale pomezní rozhodčí chybně odmával zakončujícímu Kopicovi ofsajd. Ve 14. minutě už se Plzeň mohla radovat. Po dalším centru Limberského z levé strany přiťukl Hájek jemně míč ke Krmenčíkovi a ten ranou pod břevno nezaváhal. Šestou trefou v ligové sezoně se dostal do čela tabulky kanonýrů.

Domácí se snažili snížit, ale k vyloženým šancím je hostující obrana příliš nepouštěla. Marešovu střelu chytil Kozáčik a Stronati hlavičkoval vedle. Na druhé straně mohl naopak ve 35. minutě přidat třetí gól Petržela, jehož únik zlikvidoval Vejmola.

Plzeň na startu druhé půle kontrolovala hru, po hodině hry ale musel hostující brankář Kozáčik vyrazit na roh Přikrylovu přízemní střelu. Boleslav na chvíli ožila po příchodu čerstvého Komličenko, před nímž odklidit balon plzeňský gólman. Jinak ovšem hosté kontrolovali hru a v 74. minutě mohl zkompletovat hattrick Krmenčík, jenž z první těsně minul.

Rozhodčí Franěk pak odpustil Komličenkovi červenou kartu za bezohledný faul loktem do obličeje Limberského, který musel střídat a sanitka ho odvezla do nemocnice s podezřením na zlomeninu lícní kosti. V nastavení ještě mohl zdramatizovat závěr Stronati, ale minul.

Domácí:

Hosté: 3. Krmenčík, 14. Krmenčík

Domácí: Vejmola – Pauschek, Chaluš, Stronati, Fleišman – Hubínek, Matějovský (C) – Přikryl (83. M. Vukadinovič), Chramosta (61. Komličenko), Mareš – Magera (71. Mebrahtu).

Hosté: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hájek, Limberský (80. Havel) – Hořava, Hrošovský – Petržela (67. Zeman), D. Kolář (C), Kopic – Krmenčík (88. Bakoš).

Mladá Boleslav - Plzeň: Mebrahtu šel sám na bránu, vypálil vysoko nad

Mladá Boleslav - Plzeň: Stronati měl ještě velkou šanci na snížení, ale netrefil bránu

Mladá Boleslav - Plzeň: Vukadinovič zahrál ve vápně rukou, je to jen roh

Mladá Boleslav - Plzeň: Kolář se krásnou kličkou zbavil Stronatiho, ten ho musel faulovat

Mladá Boleslav - Plzeň: Hořavova střela letěla na tribunu

Mladá Boleslav - Plzeň: Bum! Komličenko zboural Limberského loktem, obránce musí střídat

Mladá Boleslav - Plzeň: Krmenčík byl blízko hattricku – po rozehraném rohu vypálil těsně vedle

Mladá Boleslav - Plzeň: Komličenko v dobré pozici překopl bránu

Mladá Boleslav - Plzeň: Přikrylovu ránu z dálky vyrazil Kozáčik na roh

Mladá Boleslav - Plzeň: Hloupá žlutá – Petržela chytil centr rukama

Mladá Boleslav - Plzeň: Stronatiho hlavičku parádně vytáhl Kozáčik, stoper byl v ofsajdu

Mladá Boleslav - Plzeň: Stronati hlavičkoval koníčkem vedle brány

Mladá Boleslav - Plzeň: Petržela šel po Kolářově pasu sám na Vejmolu, ale neprostřelil ho

Mladá Boleslav - Plzeň: Marešovu tečovanou ránu schoval Kozáčik v náručí

Mladá Boleslav - Plzeň: Mareš z přímého volného kopu těsně minul plzeňskou bránu

Mladá Boleslav - Plzeň: Chramosta si zpracoval míč rukou, Franěk odpískal Hejdův faul

Mladá Boleslav - Plzeň: Krmenčík dotlačil balon do brány a je to 2:0 pro Plzeň

Mladá Boleslav - Plzeň: Kopic dal gól, asistent rozhodčího mu ho chybně vzal kvůli neexistujícímu ofsajdu

Mladá Boleslav - Plzeň: Plzeň se ubránila zuby nehty – Petržela nahrál Matějovskému do kroku, Kozáčik balon lapil

Mladá Boleslav - Plzeň: Limberský odcentroval šajtlí a Krmenčík se trefil – Plzeň vede 1:0

Mladá Boleslav - Plzeň: Chramosta ukořistil balon a zpoza vápna přestřelil bránu

Mladá Boleslav - Plzeň: Matějovský vypálil tvrdě, ale nepřesně

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46