CELÝ SESTŘIH: Teplice - Liberec 2:1. Domácí otočili, Rezek rozhodl bombou

0
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby
Q&A: Zadinův výstup. Dědkova práce? Co Varaďa do Sparty a Hořava v Kladně?

Fotbalisté Teplic v předehrávce 9. kola první ligy doma porazili Liberec 2:1. Slovan brzy vedl po tvrdé ráně Romana Potočného, ale ještě do poločasu vyrovnal David Vaněček a v 83. minutě rozhodl Jan Rezek. Liberec po druhé ztrátě za sebou může přijít o páté místo v tabulce. Teplice vyhrály teprve podruhé z posledních sedmi duelů a přiblížily se Slovanu na rozdíl dvou bodů.

Domácí: 38. Vaněček, 83. Jan Rezek

Hosté: 7. Potočný

Domácí: Grigar (10. Jakub Diviš) – Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob – Ljevakovič (C), Král – Fillo, Trubač (90. Vošahlík), Jan Rezek – Vaněček.

Hosté: Hladký – Mikula, Kúdela, Kerbr – Coufal (C), Breite (88. Havelka), Folprecht, Kulhánek (46. Bartl), Ševčík (84. Pulkrab) – Graiciar, Potočný.

3 746 diváků

Liberec neměl k dispozici potrestaného Karafiáta a na stopera se stáhl záložník Kulhánek. Teplice postrádaly Kučeru, Ljevakovič se tak vrátil do zálohy a trenér Šmejkal dal šanci Jeřábkovi a také mladému Trubačovi.

Skóre se poprvé měnilo už v sedmé minutě. Domácí odvrátili dlouhý nákop jen před vápno, kde se hned z první opřel do míče Potočný a tvrdou střelou po zemi propálil gólmana Grigara. Tomu se nepovedlo zakročit i proto, že ho při zákroku zradilo koleno a musel s bolestivým zraněním střídat.

"Jsme šťastní za výhru, protože vstup do zápasu se nám nepovedl. Dostali jsme lacinou branku z 23 metrů doprostřed brány i proto, že se Tomáš Grigar zranil. Je tam podezření na poranění meniskus, vazy. Nevíme přesnou diagnózu, ale určitě to nebude otázka týdne," řekl teplický trenér Daniel Šmejkal.

Liberec měl i další šance. V 19. minutě ve stoprocentní možnosti Graiciar napálil míč jen do střídajícího brankáře Diviše. Po půlhodině hry technickou střelou trefil Kerbr vzdálenější tyč.

Trpišovský: Nechápu, jak jsme mohli utkání ztratit

Zahozených šancí mohli hosté litovat ve 38. minutě, kdy Teplice srovnaly. Po rohovém kopu nedokázal Kerbr odhlavičkovat míč z vápna, vznikl závar a po několika odrazech skončil míč v síti. Jako poslední z teplických hráčů ho zády k brance trefil Vaněček a připsal si už čtvrtý zásah v sezoně. Navíc po 309 minutách utnul střelecké trápení svého týmu.

"Nechápu, jak jsme utkání mohli ztratit. Vedli jsme 1:0, bylo to ideálně rozehrané. Měli jsem další dvě stoprocentní šance a byli aktivnější. Navíc domácí nebyli v dobré pozici, museli střídat brankáře. Stejně jsme ale ztratili kontrolu nad středem hřiště v době, kdy to bylo zbytečné. Soupeře jsme vrátili do hry po hlouposti," mrzelo libereckého trenéra Jindřicha Trpišovského. "Klíčem bylo dát druhý gól a to se nepovedlo," dodal.

Ve druhé půli už se hrál opatrnější fotbal. Liberec navíc musel znovu překopat defenzivu po zranění Kulhánka. Dlouho byl jediným nebezpečnějším počinem přímý kop Potočného, jehož tvrdý pokus gólman Diviš vyrazil jen před sebe, ale nikdo z libereckých hráčů nedorážel.

Nakonec duel rozhodli domácí sedm minut před koncem. Při závaru se hostům nepovedlo dostat míč z vápna, Mikula odkopl jen k Rezkovi a bývalý reprezentant parádním volejem na bližší tyč zařídil Teplicím důležitou výhru.

"Druhá půle už byla kdo s koho a k nám se přiklonilo štěstí. Ale byl to krásný gól Honzy Rezka. Bylo vidět, že jsme hodně chtěli. Byli jsme nepřesní a chybělo nám trošku rychlosti. Ale měli jsme velkou vůli jít si pro vítězství," uvedl Šmejkal.

CELÝ SESTŘIH: Teplice - Liberec 2:1. Domácí otočili, rozhodl Rezek

Klíčové momenty utkání

Teplice - Liberec: Rezek se dostal k odraženému míči a z voleje propálil vše, co mu stálo v cestě 2:1

Teplice - Liberec: Jeřábek v pokutovém území stáhl Folprechta, rozhodčí souboj, jako faul neposoudil

Teplice - Liberec: Nejistý Diviš po přímém kopu Potočného nabídl hostům možnost ke skórování

Teplice - Liberec: Folprecht hezky posunul míč na Kerbra, který v dobré pozici trefil tyč

Teplice - Liberec: Graiciar v tutovce napálil pouze Diviše, Kerbr poté bránu netrefil

Teplice - Liberec: Hladký nejdřív vychytal Rezka, Vondrášek následně minul bránu

Teplice - Liberec: Odvážná střela Potočného zpoza vápna končí v síti 0:1!

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55