30. září 2017 • 18:50

CELÝ SESTŘIH: Slovácko – Karviná 0:0. Trápení obou celků pokračuje

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalisté Slovácka remizovali v devátém kole první ligy s Karvinou 0:0 a pod vedením nového trenéra Michala Korduly ani na třetí pokus nezvítězili. Naopak Karviná získala na soupeřových hřištích první bod v sezoně. Slovácko pokračuje ve výsledkové mizérii, z posledních 16 zápasů jen jednou zvítězilo a z posledních devíti domácích utkání porazilo pouze Ostravu.

Slovácko mělo celý úvodní poločas výraznou územní převahu, ze které si ale vypracovalo pouze jednu vyloženou šanci. V šesté minutě Daníček našel mezi obránci Navrátila, který ale ve snaze obhodit brankáře Berkovce trefil tyč.

I když se pokoušeli domácí fotbalisté kombinovat na jeden dotyk a drželi častěji míč na svých kopačkách, jejich stereotypním akcím do šířky chyběl tah na branku. Pokusy o centrované míče do pokutového území soupeře sbírali stopeři Hošek s Lischkou a brankář Berkovec. Karviná se snažila po zisku míče o rychlé protiútoky, které končily na nepřesnostech. Brankáře Heču vážněji neohrozila.

CELÝ SESTŘIH: Slovácko - Karviná 0:0

Tým z Uherského Hradiště zahrozil v 55. minutě. Po Havlíkově přímém kopu se uvolnil před brankou Šumulikoski a jeho střelu nůžkami k tyči stačil Berkovec vyrazit. Karviná v závěrečné půlhodině více otevřela hru, snaha o zlepšení však nevedla k slibnější šanci.

Navzdory převaze působila hra Slovácka hodně bezradně, bez nápadu a zakončení. Střeleckou nemohoucnost potvrdilo tím že už ve třetím domácím ligovém utkání po sobě nedalo branku. V závěru naopak Karviná sahala po vítězství, v 82. minutě však Kalabiška ve vyložené příležitosti netrefil branku.

Domácí: Heča – Reinberk, S. Hofmann, Břečka, Divíšek – Šumulikoski (C), V. Daníček – Navrátil, Havlík, Petr (54. Jakub Rezek, 89. Sadílek) – Zajíc.

Hosté: Berkovec – Čolić, Hošek, Lischka, Eismann (C) – Janečka, Panák – Jan Moravec, Budínský (73. Šisler), Letić (46. Kalabiška) – Štepanovský (90+2. Smrž).

16. Brno 30 6 6 18 20:43 24

Slovácko - Karviná: Další vlastní gól ve vzduchu – Hošek hlavičkoval těsně vedle vlastní brány

Slovácko - Karviná: Štepanovský uvolnil Kalabišku, ten vypálil

Slovácko - Karviná: Lischka odkopával Havlíkův centr, málem si dal vlastní gól

Slovácko - Karviná: Zajícovu gólovou střelu na poslední chvíli zblokoval Hošek

Slovácko - Karviná: Havlíkův tečovaný přímý volný kop musel Berkovec schovat do rukavic

Slovácko - Karviná: Havlík vypálil levačkou nad břevno

Slovácko - Karviná: Šumilokoského paráda! Makedonec šmikl nůžkami, Berkovec za cenu zranění balon vyrazil

Slovácko - Karviná: Štepanovský z dobré pozice přestřelil bránu

Slovácko - Karviná: Navrátilova rána z dálky letěla nad bránu