CELÝ SESTŘIH: Jihlava – Olomouc 0:1. Výhru Sigmy vystřelil v závěru Houska

0
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
PRVNÍ DOJEM: Vsetín by si měl pomoct přesilovkami. Naskočí do baráže Jágr?

Fotbalisté Olomouce zvítězili v 9. ligovém kole v Jihlavě 1:0 brankou Davida Housky z 87. minuty. Nováček z Hané bodoval pošesté za sebou a na druhém místě tabulky dál ztrácí sedm bodů na vedoucí Plzeň. Jihlava utrpěla první domácí ligovou porážku s Olomoucí v historii, nenavázala na předchozí dvě výhry na svém stadionu a je patnáctá.

Do první gólové šance v utkání se dostali hosté. Zahradníček po přihrávce Housky nejprve nastřelil gólmana Hanuše a odražený balon místo do prázdné brány poslal vedle levé tyče. Hanáci byli při chuti, ale dlouho si nevěděli rady s defenzivou domácího týmu. Houska zkusil vypálit z 20 metrů, ale jeho střela prolétla těsně nad břevnem.

Prakticky první střela na branku v podání Jihlavy byla také největší šancí v prvním poločase. Fulnek po půlhodině vysunul po křídle Ikauniekse, který si ve vápně položil obránce, ale tváří v tvář olomouckému brankáři neuspěl, Buchta jeho pokus vyrazil.

CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Olomouc 0:1. Výhru Sigmy vystřelil v závěru Houska

Nejaktivnější hráč Olomouce v zápase Houska byl blízko gólu sedm minut před přestávkou, kdy z přímého kopu zastavil míč v cestě do sítě Hanuš, který ho dokázal vytěsnit na břevno.

Po hodině hry mohla jít Olomouc do vedení. Plšek uvolnil střídajícího Texla, který už v první půli nahradil zraněného Obročníka, ale jeho střelu reflexivně vyrazil Hanuš. Devatenáct minut před koncem udržel jihlavský gólman čisté konto i po střele Zahradníčka, kterou dokázal vytěsnit rukou.

Olomouc byla dál v tlaku a rozhodující branka přišla tři minuty před koncem. Houska se ve vápně dokázal otočit s míčem a střelou k pravé tyči zajistil Hanákům tři body a jistotu druhého místa v tabulce.

Domácí:

Hosté: 87. Houska

Domácí: Hanuš – Nový, Tlustý, Rosa, Keresteš – Vaculík (C), Urblík (81. N. Daníček) – Fulnek, Dvořák (61. Rabušic), F. Novotný (68. Marcin) – D. Ikaunieks.

Hosté: M. Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek (C) – Kalvach, Obročník (24. Texl) – Zahradníček (85. Manzia), Houska, Falta (69. Moulis) – Plšek.

Klíčové momenty zápasu:

Jihlava - Olomouc: Houska se dočkal, střelou z otočky propálil bezmocného Hanuše 0:1!

Jihlava - Olomouc: Moulis se ocitnul sám před Hanušem, skóre se však nemění

Jihlava - Olomouc: Hanuš opět čaruje, tentokrát vychytal tutovku Zahradníčka

Jihlava - Olomouc: Texl si zaběhl za domácí obranu, další skvělý zákrok předvedl Hanuš

Jihlava - Olomouc: Nepříjemná skákavá střela Plška těsně minula bránu

Jihlava - Olomouc: Další střela Housky tentokrát prolétla těsně kolem tyče

Jihlava - Olomouc: Hanuš předvedl proti přímému kopu Housky fantastický zákrok

Jihlava - Olomouc: Buchta vychytal velkou šanci Ikauniekse, který nevyužil kiksu hostující obrany

Jihlava - Olomouc: Houska zkoušel štěstí střelou zpoza vápna, zamířil však těsně nad

Jihlava - Olomouc: Zahradníček ve velké šanci míjí odkrytou bránu

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46
7. Bohemians 1905 30 9 11 10 30:29 38