CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Baník 2:1. Domácí otočili po Barošově trefě

Autor: iSport.cz
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

tbalisté Bohemians Praha 1905 v předehrávce 10. kola Het ligy doma porazili Baník Ostrava 2:1 a teprve podruhé v sezoně dali v jednom utkání více než jeden gól. Baník vedl brankou Milana Baroše, ale nejprve hezkou trefou srovnal Jevgenij Kabajev a utkání rozhodl svým premiérovým zásahem v nejvyšší soutěži Rudolf Reiter. Ostrava popáté za sebou venku prohrála a na výhru čeká už devět utkání.

Domácí: 33. Kabajev, 58. Reiter

Hosté: 20. Baroš

Domácí: Fryšták – M. Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič – Jindřišek (C), M. Hašek – Vaníček (56. Reiter), Mašek (66. Nečas), Luts – Kabajev (81. Krch).

Hosté: Vašek – Sus, Pokorný, Šindelář, Granečný – de Azevedo (81. O. Šašinka), R. Hrubý, Hlinka, Stáňa (46. Pazdera) – Baroš (C), J. Šašinka (61. Poznar).

Domácí: Budinský, Buchta, Jirásek, Krch, Kuchta, Reiter, Nečas

Hosté: Azackij, Hykel, Panić, Poznar, Šašinka, Pazdera, Šustr

Domácí: Hůlka

Hosté: Baroš, Pokorný

Ardeleanu – Mokrusch, Pochylý

Ďolíček, Praha-Vršovice

Duel byl soubojem nejhoršího útoku soutěže v podání domácích s nejhorší obranou Baníku. Pro Bohemians bylo komplikací zranění Tetteha, místo něhož v útoku nastoupil Kabajev. V sestavě Ostravy nechyběl bývalý reprezentant Baroš . A oba byli klíčovými postavami zápasu.

Bohemians byli od začátku mírně aktivnější, ale měli problémy s vysunutým presinkem soupeře. Na první vážnější šanci si tak fanoušci museli počkat do 11. minuty, kdy Luts v akrobatické pozici netrefil odkrytou branku.

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Ostrava 2:1. Domácí otočili po Barošově trefě

Ve 20. minutě šla do vedení Ostrava a to zásluhou svého kapitána. Na přímý kop z hloubi pole si naskočil Baroš a hlavou zaznamenal svůj čtvrtý zásah v sezoně. Byl však v jasném ofsajdu, což sudí nepostřehli a gól uznali.

Krátce nato Baroš v zápalu boje ostře zezadu fauloval domácího kapitána Jindřiška a mohl být rád jen za žlutou kartu.

Bohemians se snažili, ale dlouho ukazovali, proč v předchozích devíti kolech dali jen pět branek. Zejména centry postrádaly přesnost. Jenže ve 33. minutě Luts dloubnul míč za obranu a Kabajev se krásně trefil z voleje na vzdálenější tyč a srovnal. I jeho trefa ale byla na hraně ofsajdu.

Kabajev byl hodně aktivní, jenže nejprve pokazil nadějný brejk, po další spolupráci s Maškem zas pálil vedle. A Vaníčkovu střelu chytil brankář Vašek.

V 58. minutě už ale šli domácí do vedení. Po rychle akci se dostal míč ke střídajícímu Reiterovi a ten ani ne po dvou minutách na hřišti prostřelil gólmana. Asistent sudího mu sice mával ofsajd, ale hlavní rozhodčí postřehl, že míč k Reiterovi v souboji přistrčil jeden z hostujících hráčů a gól uznal.

Brzy mohl odpovědět Hrubý, z přímého kopu z hranice vápna však trefil jen připravenou zeď domácích hráčů. O chvíli později z ještě lepší pozice na přímý kop pálil De Azevedo nad branku. Bohemians v závěru posílili obranu o kapitána Krcha, vracejícího se po zranění, a výhru už ubránili.

Klíčové momenty utkání

Bohemians - Ostrava: Dostálovu tvrdou střelu Vašek vyrazil hodně nejistě

Bohemians - Ostrava: Jindřišek podrazil Baroše centimetr před vápnem, Hrubý nadějný přímák pokazil

Bohemians - Ostrava: Reiter si zaběhl za obranu a prostřelil Vaška – 2:1 pro Bohemku

Bohemians - Ostrava: Kabajevova tečovaná rána skončila vedle brány

Bohemians - Ostrava: Vaníčkovu dělovku Vašek chytil s problémy

Parádní Kabajevův volej! Bohemians vyrovnávají na 1:1

Bohemians - Ostrava: Baroš se parádně trefil hlavou a Baník vede 1:0

Bohemians - Ostrava: Luts před prázdnou bránou zakončoval krkolomně

Bohemians - Ostrava: Kotel Bohemians má jasno – Dnes tu body nevyfáráte!

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59