CELÝ SESTŘIH: Zlín - Jihlava 2:1. Pech pro hosty, rozhodl Železník

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Zlína vydřeli v utkání 10. ligového kola s Jihlavou výhru 2:1. Vysočina vedla od 13. minuty po trefě Davise Ikauniekse, v 74. minutě ale srovnal Dame Diop a ve třetí minutě nastavení dokonal obrat z penalty střídající Lukáš Železník. Zlín tak vyhrál čtvrtý z pěti domácích zápasů této ligové sezony, naopak Jihlava venku ještě nebodovala a spadla o skóre na poslední místo tabulky.

Přestože favoritem byli domácí, od úvodu hráli lépe hosté. Jihlavský brankář Hanuš chytil Ekpaiovu hlavičku a z bleskurychlého protiútoku se podařilo Vysočině skórovat. Až za obranu se ve 13. minutě dostal Ikaunieks, který si zpracoval brankářův výkop a po chytrém lobu rozvlnil síť za zlínským gólmanem.

Jihlavu vstřelená branka nastartovala a zaskočený Zlín se bránil. Defenziva domácích s potížemi odvracela rohy a Dostál několikrát hasil nebezpečí před svou brankou. Pořádně horko bylo domácímu gólmanovi zejména, když se v pokutovém území dostal ke střele Ikaunieks a taky Fulnek.

Bezzubému Zlínu se vůbec nedařilo a Hanuš byl v úvodu téměř bez práce. Neuspokojivý výkon donutil domácího trenéra Páníka k poločasové změně v sestavě, Vukadinoviče nahradil čerstvý Džafič.

Druhou polovinu začal Zlín lépe a vytvářel si optický tlak. V šanci byl ale znovu jihlavský Ikaunieks, který ztroskotal na obraně. Zvýšit mohl i Dvořák, jenž se dostal ke střele z bezprostřední blízkosti, ale minul.

Vysočina se postupně zatahovala, ovšem stála byla nebezpečnější a Urblík protáhl Dostála. Po Hanušově zaváhání v rozehrávce to zkusil domácí Ekpai, ale jihlavský brankář se stihl vrátit zpět na své místo.

Až v 74. minutě se domácí dočkali. Kolmici skrz pokutové území narýsoval Kopečný, který přesně našel Diopa a ten u tyče uklidil přihrávku za Hanušova záda.

Zlínští ožili. Traoré utekl po pravé straně a hledal neobsazeného Diopa, který ale tentokrát nedokázal zakončit. S přibývajícími minutami "Ševci" nadále zvyšovali obrátky. Džafič hledal centrem Diopa, zakončit se pokusil Železník, jenže brankář Hanuš držel Jihlavu.

Už v nastavení po Rosově zákroku v pokutovém území na Džafiče ale dostal Zlín výhodu pokutového kopu. K penaltě se postavil Železník a rozhodl, i když Hanuš si na míč sáhnul. "Ševci" se tak vítězně naladili na čtvrteční pokračovaní skupiny Evropské ligy s Kodaní.

Domácí: 74. Diop, 90+3. Železník

Hosté: 13. D. Ikaunieks

Domácí: S. Dostál – Kopečný, Bačo, Gajič, Holzer – Ekpai, Hronek (52. Traoré), Jiráček (C), V. Vukadinovič (46. Džafić) – Mehanović (81. Železník), Diop.

Hosté: Hanuš – Nový, Tlustý, J. Krejčí, Mišůn – Vaculík (C) – Fulnek, Dvořák (69. Rabušic), Urblík (88. Rosa), Popović (83. F. Novotný) – D. Ikaunieks.

Zlín - Jihlava: Hlavička Ekpaie skončila v náruči Hanuše

Zlín - Jihlava: Jiráček dobře zakroutil míč do pokutového území, Diop na něj nedosáhl

Zlín - Jihlava: Šance hostů! Jihlava dokonce na třikrát nedopravila míč do brány

Zlín - Jihlava: Zase hosté! Střela Dvořáka skončila pouze vedle brány

Zlín - Jihlava: Hosté po dlouhé době předvedli nadějnou akci

Zlín - Jihlava: Střela Urblíka těsně minula tyč

Zlín - Jihlava: Vyrovnáno! Diop překonal Hanuše a zařídil vyrovnání na 1:1

Zlín - Jihlava: Po zákroku na Džafiče sudí nařídil penaltu, Železník proměnil