25. října 2017 • 09:10

Hrdina Koné se těšil na selfie s Messim a Ronaldem, nemohl kvůli vízu

Autor:
Reklama
720p480p360p240p
Rána, krev i jazyk od slin. Kone popsal, jak zachraňoval Berkovce
TOP VIDEA
Postup do Evropy řadím k titulu. Ten je ale pořád priorita, říká Zmrhal Postup do Evropy řadím k titulu. Ten je ale pořád priorita, říká Zmrhal
Lyžování si teď vychutnávám i s rodinou, říká Šárka Strachová Lyžování si teď vychutnávám i s rodinou, říká Šárka Strachová
VŠECHNA VIDEA ZDE

Brněnský fotbalista Francis Koné lituje, že nemohl osobně převzít cenu fair play, kterou mu v pondělí udělila mezinárodní federace FIFA za první pomoc protihráči. Do Londýna na galavečer nemohl tožský útočník odcestovat kvůli vízové povinnosti."Všichni chtěli, abych přijel, ale nevyšlo to. Takový je život," citoval Koného web brněnské Zbrojovky. "Rád bych se setkal s Lionelem Messim i Cristianem Ronaldem, udělal si s nimi selfie. Jsou to výborní hráči. I tak je ale toto ocenění pro mě nejvíc v kariéře, dostal jsem spoustu gratulací a jsem šťastný. Cena patří České republice, zdejší lize, klubu, mojí zemi a Africe," dodal.

Bohemians - Slovácko: Děsivá srážka! Berkovcovi zapadl jazyk, zachránil ho Kone
720p 480p 360p 240p

Ocenění fair play si Koné vysloužil ještě v dresu Slovácka, když během únorového ligového zápasu tehdejšímu brankáři Bohemians Praha 1905 Martinu Berkovcovi pohotově vytáhl zapadlý jazyk.

"Musím připomenout, že to nebylo poprvé. Dělal jsem to už počtvrté. Věřím, že mi k tomu pomohl Bůh. Kdybych ty dřívější zkušenosti neměl, bylo by to těžší," řekl Koné, který má v plánu se s Berkovcem setkat.

Útočník Slovácka Francis Kone možná zachránil brankáři Bohemians Martinu Berkovcovi život
Útočník Slovácka Francis Kone možná zachránil brankáři Bohemians Martinu Berkovcovi život

V Londýně Koné chyběl, protože nešlo včas vyřídit vízum. "Obdrželi jsme informaci o Francisově nominaci zhruba před deseti dny. Francis má ale tožské občanství a vízum pouze pro Schengenský prostor. Bohužel lhůta pro vydání víza, potřebného pro cestu do Velké Británie, činí třicet dnů. Přes veškerou snahu klubu v součinnosti s FAČR a FIFA se nepodařilo zajistit, aby Francis mohl do Londýna odcestovat," uvedl brněnský klub.

 


Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze