CELÝ SESTŘIH: Karviná - Plzeň 1:3. Viktoria má dvanáctou výhru v řadě

Autor: iSport.cz
0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Fotbalisté Plzně vyhráli i dvanácté utkání této sezony první ligy. V Karviné zvítězili 3:1 a navýšili náskok před druhou Slavií už na 14 bodů, Pražané ale mají zápas k dobru. Do vedení poslal Viktorii Jan Kopic, následně svůj devátý gól v sezoně vstřelil nejlepší střelec ligy Michael Krmenčík. Za Karvinou snížil Tomáš Wágner a po 353 minutách utnul střelecké trápení svého týmu, ale Daniel Kolář definitivně rozhodl.

Pro Plzeň to byla v součtu s minulou sezonou už čtrnáctá výhra za sebou a jen dvě vítězství ji dělí od vyrovnání vlastního rekordu české ligy ze sezony 2015/16. Karviná naopak z posledních 11 zápasů vyhrála jediný a je čtrnáctá bod od pásma sestupu.

Plzeň podle očekávání diktovala tempo hry, ale v úvodu se dostala jen k nepřesné střele Hořavy. Ve 12. minutě si ale Kopic narazil s Limberským, kličkou okolo sebe nechal proběhnout Košťála a střelou na zadní tyč poslal hosty do vedení z první vážnější šance zápasu.

Karviná se však nevzdávala a měla hned několik možností na vyrovnání. Budínský z přímého kopu pálil vedle, následně po rohu hlavičkoval Košťál, ale brankář Kozáčik dobře zasáhl, stejně jako krátce nato po stříleném centru Budínského, který propadl přes chumel hráčů.

Rozhodující moment ale přišel ve 34. minutě. Čolič chybnou zpětnou přihrávkou založil brejk Plzně, Kolář nahrál do běhu Krmenčíkovi a ten skóroval v sedmém z posledních osmi ligových zápasů. Další šanci měl Hájek po standardní situaci, ale brankář Le Giang tentokráte dobře zasáhl.

Karviná do druhé půle udělala dvě změny v sestavě a posílila útok o bývalého plzeňského hráče Wágnera. A ten se rychle postaral o drama, když využil Hájkova nedůrazu a po centru z levé strany obhodil Kozáčika a snížil. Krátce nato mohl dokonce srovnat Budínský, ale z přímého kopu Kozáčika nepřekonal. Neuspěl ani Šisler.

Plzeň mohl uklidnit Krmenčík, ale tentokráte v jasné šanci selhal. Karviná se tak nadále hnala za vyrovnáním. Wágnerovi se to dokonce povedlo, ale sudí už předtím pískal faul a gól neuznal. Po další z mnoha standardních situací hlavičkoval Panák, ale plzeňský gólman opět skvěle zasáhl.

V 69. minutě už ale Plzni vyšel rychlý kontr, Krmenčík zatáhl míč a na vzdálenější tyči našel Koláře, který ve skluzu poslal míč o břevno do branky. Kolář si tak dal dárek k dnešním 32. narozeninám.

Domácí: 49. Wágner

Hosté: 12. Kopic, 34. Krmenčík, 70. D. Kolář

Domácí: P. Le Giang – Čolić (46. Kalabiška), Košťál (59. Smrž), Hošek, Vondra – Šisler (C), Janečka (46. Wágner) – Lingr, Budínský, Jan Moravec – Panák.

Hosté: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hájek, Limberský – Hořava, Hrošovský – Kopic, D. Kolář (C) (88. Bakoš), Zeman (65. Petržela) – Krmenčík (82. Řezníček).

Karviná - Plzeň: Hořavovi rána nesedla, míč proletěl mimo bránu

Karviná - Plzeň: Kopic si vyměnil míč s Limberským a prostřelil Le Gianga – Plzeň vede 1:0

Karviná - Plzeň: Krmenčík šel sám na Le Gianga, přeloboval ale jeho i bránu
Karviná - Plzeň: Wágnerův gól neplatí, sudí odpískal jeho strčení do Limberského
Karviná - Plzeň: Kozáčik drží Plzeň, vyrazil Panákovu nebezpečnou hlavičku
Karviná - Plzeň: Petržela vystřídal a ve slušné šanci z ostrého úhlu nepropálil Le Gianga
Karviná - Plzeň: Krmenčík předložil balon Kolářovi a ten ve skluzu zakončil – 3:1 pro Plzeň
Karviná - Plzeň: Vondra mohl snížit, v dobré šanci ale hodně minul plzeňskou bránu
Karviná - Plzeň: Panák hlavičkoval po rohu v záklonu nad bránu
Karviná - Plzeň: Le Giang skvělým zákrokem vyrazil Hrošovského hlavičku