CELÝ SESTŘIH: Slovácko - Slavia 0:3. Výhra vrací mistra na druhé místo

Autor: iSport.cz
0
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz
SESTŘIH: Vancouver - Nashville 1:4. Hronkův tým tentokrát otočit nedokázal

Fotbalisté Slavie ve 12. ligovém kole zvítězili na hřišti Slovácka 3:0 a připsali si druhou venkovní výhru v sezoně nejvyšší soutěže. Pražané se v tabulce vrátili na druhé místo s jedenáctibodovou ztrátou na vedoucí Plzeň, s níž se utkají za týden. Branky úřadujícího mistra vstřelili Tomáš Souček, Milan Škoda z penalty a Mick Van Buren. Slovácko už devět kol za sebou nevyhrálo a jeho nový kouč Michal Kordula se ani v šestém zápase nedočkal premiérové výhry.

Slavia si od úvodních minut získala útočnou hrou územní převahu. Škodu doplňoval na hrotu útoku Hušbauer , který se často pokoušel o zakončení. Slovácko se pokoušelo o rychlé protiútoky, které ale končily před hranicí pokutového území.

Tlak vynesl Slavii i vedoucí branku. Ve 13. minutě zůstal po nezaviněné srážce ležet na trávníku zraněný stoper Hofmann. Domácí fotbalisté ztratili koncentraci, Dannyho střelu brankář Daněk jen vyrazil před Součka, který bez problémů poslal míč do odkryté části. Slovácko více otevřelo hru, jedinou šanci o vyrovnání v prvním poločase měl ve 27. minutě po Rezkově centru z levé strany Zajíc. Jeho hlavička ale mířila přímo do náruče brankáře Laštůvky.

Naopak Slavia měla hru pod kontrolou, po půlhodině hry zahrál obránce Reinberk rukou a z penalty přidal Škoda druhou branku. Těsně před přestávkou Daněk vyrazil Hušbauerovu střelu pouze před Dannyho, jehož hlavička skončila na tyči domácí branky.

Za pouhých třicet sekund v úvodu druhého poločasu přidala Slavia třetí gól, který brankář Daněk nezachytil centr z pravé strany a míč poslal skluzem míč do sítě Van Buren. Po získání náskoku se hosté zatáhli do defenzívy, přenechali iniciativu soupeři a spoléhali jen na rychlé protiútoky. Dvakrát zachránil domácí brankář Daněk, který chytl sólové útoky Sýkory a Van Burena. Slovácko z územní převahy nic nevytěžilo a už posedmé v této sezoně vyšlo gólově naprázdno.

Domácí:

Hosté: 14. Souček, 32. Milan Škoda, 46. Van Buren

Domácí: Daněk – Juroška, S. Hofmann, Šimko, Reinberk – Machalík (72. Hellebrand), V. Daníček (C) – Navrátil, Havlík (80. Sadílek), Jakub Rezek (52. Petr) – Zajíc.

Hosté: Laštůvka – Bořil, Jugas, Frydrych, Sobol – Souček, Hromada – Van Buren (84. Necid), Hušbauer (46. Sýkora), Danny (67. Zmrhal) – Milan Škoda (C).

Klíčové momenty utkání:

Slovácko - Slavia: Juroška potáhl míč, nalezl před bránou Zajíce, ten však napálil míč pouze do padajícího obránce

Slovácko - Slavia: Škodův centr nalezl nehlídaného Hušbauera, jehož střela z voleje však minula bránu

Slovácko - Slavia: Daněk vychytal šanci van Burena, proti následné dorážce Součka už byl ale bezmocný, 0:1

Slovácko - Slavia: Obrovská šance Zajíce, který v ideální pozici hlavičkoval pouze do rukavic Laštůvky

Slovácko - Slavia: Technický pokus Hušbauera minul levou tyč domácí brány

Slovácko - Slavia: Reinberk zahrál v pokutovém území rukou, následnou penaltu proměnil Škoda

Slovácko - Slavia: Souček zakončil hezkou akci hostů patičkou, Daněk byl však pozorný

Slovácko - Slavia: Daněk vyrazil ránu Hušbauera k Dannymu, jehož hlavička orazítkovala tyč

Slovácko - Slavia: Bořilův centr nalezl v pokutovém území van Burena, který skluzem dopravil míč do sítě a zvyšuje na 3:0

Slovácko - Slavia: Sýkora v stoprocentní šanci napálil míč pouze do připraveného Daňka

Slovácko - Slavia: Van Buren mířil sám na Daňka, ten předvedl další fantastický zákrok

Slovácko - Slavia: Hezkou kombinaci domácích zakončil přízemní střelou Petr

Slovácko - Slavia: Sýkora vypálil z hranice velkého vápna, Daněk však předvedl výborný zákrok

Slovácko - Slavia: Necid obešel Šimka a následně tvrdě vypálil, Daněk s námahou míč vyrazil