Jan Malý
29. října 2017 • 20:30

Stronati se cítil jako Lukaku. Žlutá oslava se mu ale zvrtla ve vtipný pád

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Sporťákovo KO: Ščasného počty, fér Plekanec a Zlatan na věčné časy Sporťákovo KO: Ščasného počty, fér Plekanec a Zlatan na věčné časy
Postup do Evropy řadím k titulu. Ten je ale pořád priorita, říká Zmrhal Postup do Evropy řadím k titulu. Ten je ale pořád priorita, říká Zmrhal
VŠECHNA VIDEA ZDE

To bylo slávy. Stoper Patrizio Stronati vstřelil svůj první gól za Mladou Boleslav a proti Jihlavě se jeho trefa ukázala jako vítězná. Středočeši zvítězili 2:1. Hřmotný obránce se ve vápně hezky obtočil a skóroval. Byl v takové euforii, až sundal dres a obnažený do půl těla běžel směrem k boleslavským příznivcům. Dostal za to žlutou kartu, která pro něj byla čtvrtá v sezoně, a tak přijde o utkání na Baníku Ostrava, kde v lize začínal.Je stoper, ale v zakončení si boleslavský obránce Patrizio Stronati počínal jako správný střelec. V 81. minutě dostal přihrávku od Ruslana Mingazova, obtočil se kolem soupeře a zavěsil. „Prostřelil jsem brankáře jako Romelu Lukaku,“ usmíval se Stronati.

Svou první branku v Boleslavi od příchodu v zimě slavil mohutně. Sundal si dres, odhodil ho a běžel před skupinu nejvěrnějších boleslavských fanoušků a chtěl předvést skluz po kolenou. Na těžkém terénu se ale místo ladného pohybu rychle zasekl a přepadl dopředu. „Byl to první gól, chtěl jsem si to strašně užít. Moc jich totiž nedávám,“ líčil Stronati.

Patrizio Stronati oslavil svou trefu proti Jihlavě striptýzem
Patrizio Stronati oslavil svou trefu proti Jihlavě striptýzem

Jenže za divokou oslavu dostal čtvrtou žlutou kartu v sezoně, a tak bude v dalším kole absentovat v utkání na půdě Baníku Ostrava, tedy klubu, kde nakoukl do ligy. „Ještě jsem nad tím nepřemýšlel, ale jak jsem říkal, byl to první gól, tak jsem si to užil. Když to vezmu, asi bych tu čtvrtou žlutou někdy dostal,“ poznamenal urostlý stoper.

Pak přeci jen přiznal, že ho absence proti bývalému klubu bude mrzet. „Samozřejmě chtěl jsem přijet do Ostravy a ukázat se, zavzpomínat, protože jsem tam zažil úspěšná léta. Dali mi tam šanci, trochu to mrzí,“ zalitoval Stronati.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Jihlava 2:1. Rozhodl Stronati, hosté dál poslední
720p 360p

Reakce boleslavského trenéra Dušana Uhrina mladšího? „To snad ani nebudu komentovat,“ řekl Uhrin. „Matějovský dostal taky zbytečnou žlutou kartu,“ odkázal kouč na dalšího hráče, který mu bude v Ostravě chybět.

„Nicméně někdy se vykartovat museli, nedá se nic dělat. Máme další hráče, kteří je musejí nahradit. Domnívám se, že jsou to hráči stejně kvalitní. Uvidíme, jak se s tím poperou,“ podotkl Uhrin.

Nejdůležitější pro Boleslav bylo, že vyhrála. „Je to super. Chtěli jsme se posunout nahoru v tabulce, to se podařilo. Jsme rádi. Bylo jedno, jestli vyhrajeme 5:0, nebo 1:0, potřebovali jsme tři body, což jsme zvládli. Spokojenost,“ lebedil si Stronati.

 


Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze