CELÝ SESTŘIH: Ostrava - Boleslav 0:1. Středočeši vyhráli potřetí v řadě

0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

Třetí vítězství v řadě si připsali fotbalisté Mladé Boleslavi ve 13. kole HET ligy na půdě Baníku Ostrava, kterému nestačila ani čtvrthodinová přesila. Kvůli dvěma žlutým kartám během tří minut odešel do šaten brankář Agajev, ale Vejmolu už Baník potrestat nestihl. Středočeši tak slavili po trefě Mingazova ze čtrnácté minuty vítězství 1:0, slezský celek naopak čeká na výhru už dvanáct kol.

Mladá Boleslav do zápasu vlétla zhurta a první čtvrthodinu měla hru zcela ve své moci. Hlavně po své pravé straně procházela jako nůž máslem do ostravské obrany a už ve druhé minutě měli domácí pořádné štěstí, že po zásahu Mebrahtua se mával ofsajd.

Hosté pak museli přečkat po rohovém kopu a Barošově voleji ojedinělou, zato velkou šanci Baníku, a vzápětí už udeřili. Mingazov se ve 14. minutě středem hřiště propletl přes několik hráčů a ještě se štěstím přeloboval gólmana Šustra, který se postavil mezi ostravské tyči po odchodu Vaška.

CELÝ SESTŘIH: Ostrava - Mladá Boleslav 0:1. Krásně rozhodl Mingazov, hostům vyloučili brankáře

Intenzita boleslavského nástupu po brance slábla a Baník vyrovnal hru. Ale ve finální fázi ho brzdily nepřesnosti. Domácí soupeře začali mačkat až po změně stran. Kouč Kučera poslal na hřiště místo nevýrazného Stáni Šašinku a po hodině hry sáhl i k riskantnímu stažení štítového záložníka Šindeláře, za kterého šel do hry ofenzivní Mičola.

Baníku to vyneslo tlak. V 67. minutě také šanci, ale Baroš z nesnadné pozice po těžkém zpracování míče přestřelil. Domácí snahu přiživil hostující brankář Agajev, který si v rozmezí tří minut nechal dát dvě hloupé žluté karty za nesportovní chování a zdržování hry, a Baník hrál poslední čtvrthodinu přesilovku.

Ale výrazné šance si nevytvořil. Z pokračující územní převahy Poznar v 83. minutě nebezpečně hlavičkoval z malého vápna nad břevno a tu největší možnost v 88. minutě promarnil Baroš, který také hlavou po Pazderově centru mířil těsně vedle.

Domácí:

Hosté: 14. Mingazov

Domácí: Šustr – Pazdera, Pokorný, Azackij, Morgan – Šindelář (63. Mičola) – Sus (74. Poznar), R. Hrubý, de Azevedo, Stáňa (46. O. Šašinka) – Baroš (C).

Hosté: K. Agajev – Pauschek, Chaluš, Magera (C), Fleišman – Takács, J. Rada – Přikryl (77. Vejmola), Mingazov (68. Chramosta, 90+5. Levin), Fabián – Mebrahtu.

Klíčové momenty utkání:

Ostrava - Mladá Boleslav: Baroš se krásně položil do hlavičky, bránu však těsně minul

Ostrava - Mladá Boleslav: Poznar po centru De Azeveda hlavičku ve velké šanci nad brán

Ostrava - Mladá Boleslav: Agajev obdržel za zdržování hry druhou žlutou kartu a je vyloučen

Ostrava - Mladá Boleslav: Výborný centr Morgana propadl k Barošovi, jenž z výhodné pozici netrefil bránu

Ostrava - Mladá Boleslav: Po hezkém centru chyběl Stáňovi krok k tomu, aby v nebezpečné pozici zakončil

Ostrava - Mladá Boleslav: Přikryl si všiml vyběhnutého Šustra, pokus o přelobování však těsně nevyšel

Ostrava - Mladá Boleslav: Mingazov se prokličkoval kolem obránců a zakončil celou akci gólem 0:1

Ostrava - Mladá Boleslav: Po hezké kombinaci se k odraženému míči dostal Pauschek, jehož střela minula bránu

Ostrava - Mladá Boleslav: Gólovou radost Mebrahta přerušil pomezní sudí, který odmával ofsajd

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46
7. Bohemians 1905 30 9 11 10 30:29 38
8. Ml. Boleslav 30 9 7 14 31:43 34