CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Liberec 3:1. Vysočina opustila poslední místo

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Liberce překvapivě nezvládli duel 13. kola na hřišti Jihlavy a domů odjíždějí s porážkou 1:3. Vysočina v nejvyšší soutěži zvítězila po čtyřech porážkách a odpoutala se z posledního místa neúplné tabulky na dvanáctou pozici. Domácí poslal do vedení v úvodu Jiří Krejčí, poté vyrovnal Martin Graiciar, ale mezi 35. a 38. minutou rozhodl dvěma góly Jan Záviška. Slovan nebodoval poprvé po předchozích třech ligových výhrách a může přijít o čtvrtou příčku.

Jihlava proti favoritovi dobře začala a překvapivě rychle šla do vedení. Po pěti minutách rozehrál Nový přetažený rohový kop, který do vápna vrátil zpátky Keresteš a zakončující Krejčí prostřelil hostujícího brankáře. V lize dal gól poprvé od května 2014.

Vysočina byla dál v tlaku, z levé strany v osmé minutě šel sám na gólmana Liberce Popovič, ale mířil nad branku. O jedenáct minut později mohl svou stávající sbírku pěti ligových gólů v této sezoně rozšířit Ikaunieks, ale proti byl Kolář, který jeho střelu dokázal vyrazit.

Liberec po 20 minutách opticky vyrovnal hru a ve 24. minutě dotáhl jednobrankovou ztrátu. Potočný našel centrem na zadní tyči nepokrytého Graiciara a ten se hlavou nemýlil.

CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Liberec 3:1

Pak ale přišly velké chvíle pro záložníka Jihlavy Závišku, který v lize debutoval v základní sestavě, protože Vysočina má velké problémy s marodkou. V 28. minutě ještě jeho hlavičku dokázal Kolář vyrazit, ale deset minut před půlí si Záviška v samostatném úniku libereckého gólmana obhodil a dal do odkryté sítě svůj první gól v nejvyšší soutěži.

O tři minuty později přidal Záviška druhou trefu. Na hranici vápna mu nahrál Ikaunieks a dvaadvacetiletý záložník přesnou střelou k tyči zajistil Jihlavě nečekané dvoubrankové poločasové vedení.

V 69. minutě mohl snížit Graiciar, ale jeho gól pro ofsajd neplatil. V závěru byl po druhé žluté vyloučen hostující Roman Potočný a tlak Liberce tím otupil. Vysočina tak se Slovanem bodovala potřetí za sebou a potvrdila, že doma hraje mnohem lépe než venku. Na svém stadionu získala všech deset dosavadních bodů.

Domácí: 6. J. Krejčí, 36. Záviška, 38. Záviška

Hosté: 24. Graiciar

Domácí: Hanuš – Nový, Tlustý, J. Krejčí, Keresteš – Vaculík (C) (80. Zoubele), Záviška – Fulnek, Dvořák, Popović (86. N. Daníček) – D. Ikaunieks (90+2. Urblík).

Hosté: O. Kolář – Coufal (C), Kúdela, Karafiát, Kerbr (84. Voltr) – Bosančić, Kulhánek, Potočný – Ševčík (72. Folprecht), Graiciar, Hybš (59. Pulkrab).

16. Brno 30 6 6 18 20:43 24

Jihlava - Liberec: Potočný střihl nůžkami soupeři do obličeje, po druhé žluté viděl červenou

Jihlava - Liberec: Ikaunieks se protlačil mezi dvěma obránci, ale vystřelil mimo

Jihlava - Liberec: Potočný si naběhl na přetažený centr, trefil jen boční síť

Jihlava - Liberec: Kulhánek našel rozběhnutého Graiciara, ten ale hlavičkoval nad bránu

Jihlava - Liberec: Graiciarův gól neplatí, asistent zvedl praporek

Jihlava - Liberec: Obrovská šance hostů, Liberečtí ale míč do brány nedotlačili

Jihlava - Liberec: Nový po Ikaunieksově přihrávce vypálil mimo bránu

Jihlava - Liberec: Záviška se krásně trefil z voleje a Jihlava vede 3:1

Jihlava - Liberec: Záviška se vyhnul i Kolářovi a do prázdné dal na 2:1