Pomohly odchody i jízda v Evropě. Sparta je po dvanácti letech v zisku | iSport.cz
10. listopadu 2017 • 14:38

Pomohly odchody i jízda v Evropě. Sparta je po dvanácti letech v zisku

Autor: iSport.cz
TOP VIDEA
iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali? iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali?
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová Sparta hlásí dobré zprávy. Zatímco na poli sportovním se jí nedaří plnit její vytyčené cíle, v rámci hospodaření se jí po 12 letech dokázalo dosáhnout zisku. Za uplynulou sezonu Letenští skončili v zisku 22,6 milionu korun. Informaci přinesl server E15.cz.V minulé sezóně sice Spartě patřila v české lize až třetí příčka, ale na druhou stranu může být nadmíru spokojená se svým hospodařením. Díky dobrým výsledkům v základní části Evropské ligy a prodeji několika klíčových hráčů, skončil klub v zelených číslech.

Ačkoliv Pražané udělali dražší investice do Václava Kadlece (73 milionů korun), Bogdana Vatajelua (cca 30 milionů) a Vjačeslava Karavajeva (cca27 milionů), hospodaření pomohly tržby z přestupů Patrika Schicka do Sampdorie Janov (108 milionů), Ladislava Krejčího (108 milionů) a Jakuba Brabce (cca 63 milionů).

Tak skvělý finanční výsledek klub nepamatuje za posledních dvanáct let. Je totiž druhým nejlepším za dobu, co nejslavnější český fotbalový klub patří J&T a Danielu Křetínskému, který je vládcem Energetického a průmyslového holdingu (EPH).

Více informací o hospodaření AC Sparta Praha fotbal čtěte na webu E15.cz ZDE >>>.

Útočník Sparty Václav Kadlec při derby se Slavií
Útočník Sparty Václav Kadlec při derby se Slavií

 


Články odjinud


Články odjinud