Plzeň - Salcburk 0:5. Český lídr schytal debakl, chyboval v obraně

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Plzně ve druhém utkání na španělském soustředění utrpěli se Salcburkem debakl 0:5 a nenavázali na úvodní vítězství 2:1 nad Basilejí. Svěřenci Pavla Vrby v zimní přípravě poprvé zaváhali po předchozích čtyřech výhrách.

"Zápas jsme prostě nezvládli výsledkově, ani herně. Nemá cenu se na nic vymlouvat," řekl pro klubový web kapitán a obránce Roman Hubník. "Konečný výsledek nás všechny samozřejmě štve. Tolik branek prostě dostávat nesmíme," přidal záložník Tomáš Hořava.

V plzeňské brance poprvé v přípravě nastoupil Matúš Kozáčik, kterého v úvodním poločase překonali Romano Schmid a Takumi Minamino. Asi největší šanci Viktorie zahodil Jan Kopic, který vypálil těsně vedle tyče.

Hráči rakouského mistra měli po změně stran ještě větší převahu. Mezi 49. a 66. minutou se postupně trefili Moanes Dabour, Hwang Hi-čchan a Amadou Haidara, další velké šance Salcburku pak zlikvidoval Kozáčik.

"Jsme ve fázi přípravy, kdy pro nás výsledky nejsou zase tolik směrodatné. Sledujeme hráče, jak pracují v určité fázi únavy, zkoušíme a během tréninků tvrdě makáme na tom, abychom byli správně nachystáni za necelý měsíc, kdy nás čeká Partizan Bělehrad a start domácí soutěže," uvedl asistent trenéra Dušan Fitzel. "I tento zápas si však interně důkladně zhodnotíme a hráčům své řekneme," dodal.

Suverénní lídr české ligy zakončí první ze dvou soustředění ve Španělsku ve středu proti čínskému celku Šanghaj Šen-chua.

Domácí:

Hosté: 24. Schmid, 44. Minamino, 50. Dabbur, 56. Hwang, 66. Haidara

Domácí: Kozáčik – Řezník, Hubník (C), Piroch, Limberský – Hrošovský, Čermák – Kopic, Kolář, Zeman – Chorý.
Druhý poločas: Kozáčik – Havel, Živulič, Hájek, Kovařík – Hořava, Ivanschitz – Petržela, Bakoš, Pilař – Krmenčík.

Hosté: Coronel – Dembele, Ramalho, Onguene, Ulmer (C) – Leitgeb – Yabo, Berisha – Schmid – Minamino, Gulbrandsen.
Druhý poločas: Coronel – Lainer, Meisl, Caleta-Car, Farkas – Samassekou – Haidara, Mwepu – Schlager – Dabbur, Hwang.