Pavel Janega
10. února 2018 • 05:00

Jak chce hrát Sparta? Systém 4–2–3–1 stojí na Stanciuovi a Kangovi

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Sporťákovo KO: Ščasného počty, fér Plekanec a Zlatan na věčné časy Sporťákovo KO: Ščasného počty, fér Plekanec a Zlatan na věčné časy
Rytmus: Kvůli boxu musela jít stranou i frajerka Rytmus: Kvůli boxu musela jít stranou i frajerka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Andrea Stramaccioni seřizoval přes zimu rozbitý stroj. Namontoval do něj nové součástky Guélora Kangu a Nicolae Stanciua – a věří, že pošlape. Ale jakým způsobem? S jakou taktikou chce Sparta vyrukovat do jarních bojů? Deník Sport se pokusil zanalyzovat pokyny italského trenéra. Rozbor vychází z přípravných zápasů, zejména generálka se Spartakem Moskva (1:2) ukázala mnoho plusů i minusů. Jaké přesně?Začněme základním rozestavením. V případě Sparty ho můžeme prezentovat různými způsoby: 4–2–3–1, 4–3–3, 4–1–4–1 i jinak. Vychází však z jasně definovaných bodů: čtyři obránci, dvě křídla, jeden hrotový útočník. Záleží na posouvání celého týmu a kooperaci středních záložníků v určitých pasážích hry.

Zejména Guélor Kanga a Nicolae Stanciu budou nosnými pilíři, na nichž trenér Andrea Stramaccioni postaví celou taktiku. To ale není nic, co bychom s jejich příchody nevěděli. Důležité je poznání, že Stanciu obsadí roli tzv. „desítky“, tedy pozici pod hrotovým útočníkem, a umožněn mu bude pohyb téměř po celém hřišti.

Zatímco Kanga se jako „osmička“ v duelu proti Spartaku Moskva pohyboval poblíž Ria Mavuby a operoval hlouběji než rumunský špílmachr.

Pravděpodobná sestava Sparty pro úvodní jarní kolo s Libercem, pokud budou všichni hráči z této jedenáctky zdravotně fit.Pravděpodobná sestava Sparty pro úvodní jarní kolo s Libercem, pokud budou všichni hráči z této jedenáctky zdravotně fit.

Podívejme se na jednotlivé úseky, které generálka přinesla.

PRVNÍ INKASOVANÝ GÓL

Ruský celek se prosadil po pravém křídle, což byl prostor bránícího Martina Frýdka. Mimochodem, s ním italský kouč počítá primárně (a nově) na pozici levého beka, neboť přes Kangu a Stanciua by ve středu zálohy neměl šanci na základní sestavu. Otázka je, zda Frýdek bude upřednostněn před Eldarem Čivičem a Michalem Kadlecem, až oba budou stoprocentně fit.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahuČlánky odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze