Richard Šíma
15. února 2018 • 18:20

Barošovi noví parťáci v Baníku útočí na ligu. Jaký přínos budou mít posily?

Reklama
 • Nové posily Baníku Ostrava - Martin Fillo, Václav Procházka a Jan Laštůvka Nové posily Baníku Ostrava - Martin Fillo, Václav Procházka a Jan LaštůvkaFOTO:

  Baník zase budí pozornost. Mimořádnou. Klub, který přežil svůj krach, po sestupu do druhé ligy se zase vrátil mezi elitu, aby znovu bojoval o záchranu, píše další kapitolu svého příběhu. Ta nese název Noví Baryho parťáci. Vedení slezského týmu přivedlo do kádru osm nových hráčů. S většinou z nich se počítá do základní sestavy. Průvan za takřka třicet milionů korun. Teď se s napětím čeká, co nový Baník v boji o záchranu předvede. Nabízíme přehled nových akvizic a jejich možný přínos pro tým.

 • Jan Laštůvka

  35 let, brankář
  Šance na základní sestavu: 95 %

  Jan Laštůvka se vrátil do BaníkuJan Laštůvka se vrátil do Baníku

  Pokud bude zdráv, bude chytat. Případné zdravotní komplikace jsou tím jediným, co jej může ze sestavy vyřadit. Přišel do Baníku jako jasná jednička.

  Jak si vedl v přípravě:

  Proti dánskému Sönderjyske působil jistě, chytil jednu tutovku. Plovdiv ho překonal jen díky smolné teči spoluhráče. Zápas s Doněckem se hrál za zavřenými dveřmi, proti Slavii sice třikrát inkasoval, za góly ale nemohl a ještě si dva skvělé zákroky připsal.

 • Viktor Budinský

  24 let, brankář
  Šance na základní sestavu: 5 %

  Brankář Viktor BudinskýBrankář Viktor Budinský

  Do Baníku přišel proto, aby měl tým v případě Laštůvkovy nečekané absence kvalitní náhradu, ale zejména proto, aby z něj vyrostl Laštůvkův zdatný nástupce.

  Jak si vedl v přípravě:

  Za góly, které dostal od Michalovců, nemohl. Stejně tak ani za čisté konto proti Jaroslavli, která na něj nevystřelila. Víc toho neodchytal, ale v tréninku se jeví velmi dobře. Vězí v něm zajímavý potenciál.

 • Jiří Fleišman

  33 let, levý obránce
  Šance na základní sestavu: 80 %

  Jiří Fleišman podepsal smlouvu v Baníku OstravaJiří Fleišman podepsal smlouvu v Baníku Ostrava

  Pro post levého obránce je v Baníku adeptem číslo 1. A pokud vedle bezchybné defenzivy, kterou předvádí, přidá ofenzivní bonus, bude se přes něj Denis Granečný dostávat na hřiště velmi složitě.

  Jak si vedl v přípravě:

  Potřeboval jeden dva zápasy na rozkoukání, pak šly jeho výkony hodně nahoru a zejména v defenzivní činnosti byl takřka bezchybný.

 • Václav Procházka

  33 let, stoper
  Šance na základní sestavu: 70 %

  Václav Procházka podepsal smlouvu s Baníkem OstravaVáclav Procházka podepsal smlouvu s Baníkem Ostrava

  Do Baníku přišel proto, aby hrál. Pokud by se na jeho výkonech projevovala nerozehranost, mohlo by se stát, že se v základu neobjeví, protože Baník má nyní na místě stopera, alespoň co do počtu, slušnou konkurenci.

  Jak si vedl v přípravě:

  Sotva se v Turecku připojil k Baníku, hned nastoupil do utkání s Olimpikem Doněck. Předtím dlouho netrénoval s míčem, což se na jeho výkonu projevilo. V zápase se Slavií působil lépe.

 • Christophe Psyché

  29 let, stoper
  Šance na základní sestavu: 65 %

  Devětadvacetiletý francouzský stoper Christophe Psyché podepsal smlouvu s Baníkem do roku 2020Devětadvacetiletý francouzský stoper Christophe Psyché podepsal smlouvu s Baníkem do roku 2020

  Dá se odhadnout, že je první alternativou do dvojice k Procházkovi, tou druhou je Martin Šindelář. Psyché dostane nejspíš šanci jako první.

  Jak si vedl v přípravě:

  Střídal zajímavé výkony s rozpačitými. Skvělý výkon podal proti dánskému Sönderjyske. Ještě dohání manko poté, kdy kvůli zraněním v minulém roce v Norsku nehrál. Potenciál ale má.

 • Martin Fillo

  32 let, záložník
  Šance na základní sestavu: 85 %

  Martin Fillo už pózoval v dresu Baníku po boku sportovního ředitele Dušana VrťaMartin Fillo už pózoval v dresu Baníku po boku sportovního ředitele Dušana Vrťa

  Jeho šance na základní sestavu zvyšuje jeho využitelnost na více postech. Může hrát na kraji, užitečný je i pod hrotem.

  Jak si vedl v přípravě:

  První zápas proti Sönderjyske mu úplně nesedl, s každým dalším šel ovšem herně nahoru. Co se od něj čeká, nejspíš také splní.

 • Milan Jirásek

  25 let, záložník
  Šance na základní sestavu: 55 %

  Záložník Milan Jirásek v akci ještě jako hráč BohemiansZáložník Milan Jirásek v akci ještě jako hráč Bohemians

  Má v mužstvu konkurenta v Marku Hlinkovi, jejich šance na základní sestavu jsou velmi podobné. Jirásek nejspíš dostane přednost.

  Jak si vedl v přípravě:

  Ukázal, že je technicky velmi vyspělý, s míčem to umí a dokáže posouvat hru dopředu. Potřeboval by zesílit v defenzivní činnosti, která se od něj bude ve středu zálohy vyžadovat.

 • Dame Diop

  24 let, záložník/útočník
  Šance na základní sestavu: 60 %

  Dame Diop je už jistou posilou Baníku OstravaDame Diop je už jistou posilou Baníku Ostrava

  Může hrát na hrotu, nebo pod ním. Na hrotu jen tehdy, nebude-li k dispozici Baroš a dostane-li přednost před Poznarem. Také na místě pod hrotem má nyní Baník konkurenci. Kouč Kučera na něj ale v úvodu jara téměř jistě vsadí.

  Jak si vedl v přípravě:

  Viditelně se cítil lépe pod hrotem. Tam je jeho místo. Potřebuje být často v kontaktu s míčem. Na hrotu útoku tak přesvědčivě nepůsobil.

 • Pravděpodobná sestava Baníku Ostrava pro jaro 2018Pravděpodobná sestava Baníku Ostrava pro jaro 2018

  TOP 5 gólů Baníku: Hlavička navrátilce Baroše a třikrát Hrubý
  720p 360p

  Kučera: Poznarovi jsem góly odpouštěl, teď už je dávat musí
  720p 360p

  Majitel Baníku není suchar. Brabec trénoval penalty a vyzývá Nehodu
  1080p 720p 360p

 


Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze