CELÝ SESTŘIH: Liberec - Boleslav 1:0. První Holoubkovu výhru vystřelil Pulkrab

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Liberce porazili v utkání 18. ligového kola Mladou Boleslav 1:0. Slovan měl za mrazivého počasí a sněžení trvalou převahu a o jeho výhře rozhodl po hodině Matěj Pulkrab. Vítěznou domácí premiéra na lavičce Severočechů prožil trenér David Holoubek a jeho nový tým v tabulce bodově dotáhl druhou Olomouc. Boleslav naopak v lize popáté za sebou prohrála a stále víc se propadá do boje o udržení.

Rozhodčí Nenadál teprve 20 minut před výkopem uznal hrací plochu za způsobilou, i tak se ale oba týmy musely vyrovnat s velmi těžkými podmínkami. Hru znepříjemňoval silný mráz kolem mínus pěti stupňů a také sněžení.

Hostující trenér Uhrin oproti minulému prohranému utkání s Karvinou zařadil do základní jedenáctky tři nejnovější posily - krajní záložníky Konatého se Susem a slovenského gólmana Polačka. Kvůli chřipce chyběli Matějovský, Magera či Komličenko. Do liberecké sestavy se vrátil útočník Pulkrab.

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Mladá Boleslav 1:0

V první půli měli trvalou převahu domácí, ale k opravdu gólové šanci se nedostali. S jedinou přímou střelou na branku v úvodní půli v podání Potočného si hostující brankář Polaček v pohodě poradil a stejný hráč v 41. minutě mířil hlavičkou vedle. Liberečtí se ještě během první půle dožadovali po zákroku na Kerbra penalty, ale sudí Nenadál zůstal v klidu.

Po přestávce sněžení ještě zesílilo a začalo být stále jasnější, že na stále těžším terénu bude klíčový první gól. K němu se nakonec dopracovali aktivnější Severočeši. Po hodině hry propadl míč z rohového kopu k Oscarovi, jehož zblokovanou střelou zblízka doklepl do sítě Pulkrab. Radoval se z jubilejní desáté trefy v nejvyšší soutěži.

Hosté za celý zápas neměli výraznější šanci a nevystřelili mezi tyče. Naopak v 79. minutě mohl pojistit výhru domácích Coufal, kterého vychytal Polaček. Slovan už v závěru třetí ligové vítězství nad Boleslaví po sobě v klidu udržel.

Domácí: 60. Pulkrab

Hosté:

Domácí: Hladký – Coufal (C), Kačaraba, Karafiát (64. Mikula), Bosančić – Breite, Folprecht, Kerbr, Oscar (86. Bartl) – Potočný, Pulkrab (72. W. Da Silva).

Hosté: Polaček – Pauschek, Klíma, Křapka, Takács – Mareš (C) (64. Kateřiňák), Jánoš, Přikryl, Sus – Konaté (77. Hubínek), Mebrahtu (63. Ladra).

2492 diváků

Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)
Branka: 60. Pulkrab. Rozhodčí: Nenadál - Kotík, Vít. ŽK: Folprecht - Takács. Diváci: 2492.
Liberec: Hladký - Coufal, Karafiát (64. Mikula), Kačaraba, Kerbr - Breite, Folprecht - Oscar (86. Bartl), Bosančič, Potočný - Pulkrab (72. Da Silva). Trenér: Holoubek.
M. Boleslav: Polaček - Pauschek, Klíma, Takács, Křapka - Jánoš - Sus, Přikryl, Mareš (65. Kateřiňák), Konaté (76. Hubínek) - Mebrahtu (63. Ladra). Trenér: Uhrin ml.

Liberec - Boleslav: Coufal tvrdě vystřelil, Polaček předvedl pohotový zákrok

Liberec - Boleslav: Pulkrab našel míč ve skrumáži po rohu a vystřelil Liberci vedení

Liberec - Boleslav: Potočný se snažil umístit hlavou a protáhnul Polačka

Liberec - Boleslav: Kerbr upadl v pokutovém území, penalta se nekonala

Liberec - Boleslav: O první výraznější ohrožení branky se postaral Potočný

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53