CELÝ SESTŘIH: Slavia - Bohemians 1:0. Rozhodl Hušbauer, hosté trefili tyč

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Slavie slaví pod trenérem Jindřichem Trpišovským první ligovou výhru. Ve vršovickém derby v rámci 18. kola HET ligy porazili Bohemians na domácí půdě 1:0. Jedinou trefu utkání obstaral Josef Hušbauer. Ještě před ním se prosadil Milan Škoda, ale rozhodčí Zbyněk Proske s pomocí videa branku neuznal. V ofsajdu stojící Souček totiž bránil ve hře brankáři. Bohemians trefili dvakrát tyč.

Úřadující mistr tak napravil úvodní jarní porážku 0:1 v Jihlavě, dočkal se prvního vítězství pod novým trenérem Jindřichem Trpišovským a posunul se na druhé místo tabulky dva body před Olomouc a Liberec. Bohemians po teprve druhé prohře z posledních devíti kol klesli na sedmou příčku.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Bohemians 1:0

Slavia v mrazivém počasí začala aktivněji a celý první poločas diktovala tempo. Na konci osmé minuty rozehrál domácí Hušbauer přímý kop, po Škodově hlavičce se míč díky Součkově lehké teči dostal zpět k domácímu útočníkovi a ten propálil Fryštáka.

Červenobílí se radovali z vedoucí trefy, ale rozhodčí Proske šel ještě situaci zhlédnout na obrazovku vedle hřiště a po dvou a půl minutách trefu odvolal, neboť v ofsajdu stojící Souček clonil brankáři Fryštákovi ve výhledu. Video tak ve třetím utkání v české lize poprvé zrušilo gól.

Slavia - Bohemians: Video zrušilo Škodův gól – kvůli Součkově ofsajdu

Když se opět začalo hrát, dostal se málem do další šance Škoda, před nímž na poslední chvíli ukopla balon obrana. Po následném rohu hlavičkoval Souček a Bohemians skvělým zákrokem zachránil Fryšták.

Slavia měla dál převahu, ale do gólových šancí ji hosté moc nepouštěli. Až ve 37. minutě na zadní tyči neusměrnil míč mezi tyče Kúdela, na druhé straně pak mířil nepřesně Nečas.

Domácí nakonec přece jen šli ještě před pauzou do vedení. Šmíd v první minutě nastavení odvrátil dlouhý nákop jen k Hušbauerovi a ten povedenou střelou zpoza vápna zaznamenal svůj první ligový gól od září.

Slavia - Bohemians: Hušbauer se krásně trefil z kroku a Slavia vede 1:0

Po hodině hry mohli Bohemians nečekaně srovnat. Po Reiterově centru v 59. minutě vystřelil z první střídající Bartek a přízemní střelou trefil jednu tyč, od níž se míč odrazil do druhé a poté zpět do hřiště. Hostující záložník byl jen centimetry od toho, aby gólem oslavil 200. ligový zápas.

"Klokani" výrazně přidali a Slavia se najednou začala strachovat o tři body. O výhru ji nakonec mohl připravit Jugas, který nepochopitelně špatnou malou domů poslal do úniku hostující Kabajeva. Střídající útočník obešel Koláře, ale netrefil prázdnou branku. Na druhé straně v závěru vytáhl Stochovu ránu Fryšták.

Slavia Praha - Bohemians Praha 1905 1:0 (1:0)

Branka: 45.+1 Hušbauer. Rozhodčí: Proske - Moláček, Wilczek - Zelinka (video). ŽK: Jugas, Hromada, Hušbauer, Sýkora - Mašek. Diváci: 9648.

Slavia: Kolář - Jugas, Kúdela, Pokorný, Sýkora (78. Sobol) - Souček - Stoch, Hromada (88. Ngadeu), Hušbauer, Zmrhal - Škoda (79. Necid). Trenér: Trpišovský.

Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Jindřišek, Martin Hašek ml. - Reiter (79. Záviška), Mašek (67. Kabajev), Vaníček (40. Bartek) - Nečas. Trenér: Martin Hašek st.

Domácí: 45+1. Hušbauer

Hosté:

Domácí: O. Kolář – Jugas, Kúdela, Pokorný, Sýkora (77. Sobol) – Stoch, Hušbauer, Souček, Hromada (88. Ngadeu), Zmrhal – Milan Škoda (C) (79. Necid).

Hosté: Fryšták – M. Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocić – Jindřišek (C), M. Hašek – Vaníček (41. Bartek), Mašek (67. Kabajev), Reiter (79. Záviška) – Nečas.

Slavia - Bohemians: Po pěkné kombinaci pálil nebezpečně Stoch, Fryšták vyrazil

Slavia - Bohemians: Jugas daroval tutovku Kabajevovi, ten ji trestuhodně zahodil

Slavia - Bohemians: Kabajev poslal překvapivou střelu těsně vedle horního rohu brány

Slavia - Bohemians: Povedenou Hušbauerovu střelu zlikvidoval s problémy Fryšták

Slavia - Bohemians: Hašek napřáhl před vápnem, ale trefil jen Kolářovy rukavice

Slavia - Bohemians: Proskeho zlobí technika, opravuje si komunikátor

Slavia - Bohemians: Tyč – a tyč! Bartek v obrovské šanci zahrál kulečník o konstrukci brány

Slavia - Bohemians: Nečas vypálil po standardce pohotově, ale hodně nepřesně

Slavia - Bohemians: Kúdela ve velké šanci, ale míč do brány nedostal a srazil ho Fryšták

Slavia - Bohemians: Famózní Fryšták! Vychytal Škodovu hlavičku z bezprostřední blízkosti

Slavia - Bohemians: Škoda v další tutovce – po Hromadově centru netrefil bránu

Slavia - Bohemians: Slávisté před zápasem ocenili Dušana Šventa