Richard Šíma
1. března 2018 • 10:06

Baník lanaří Páníka. Poslední tým ligy zkoušel také Šilhavého

Reklama
TOP VIDEA
Sparta - Teplice: Moulis šokuje letenské tribuny! Šílené bránění domácích, 1:0 pro hosty Sparta - Teplice: Moulis šokuje letenské tribuny! Šílené bránění domácích, 1:0 pro hosty
Česko - Švýcarsko 2:4. Medaile z MS nevyšla, Češi doma končí čtvrtí Česko - Švýcarsko 2:4. Medaile z MS nevyšla, Češi doma končí čtvrtí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Z jedné kanceláře si Bohumil Páník své trenérské propriety vyklidil, do druhé si je možná brzy nastěhuje. Jedenašedesátiletý trenér, jenž skončil své angažmá ve Zlíně, je nyní jedním z adeptů pro obsazení trenérského postu v Baníku. To v případě, že by ostravský klub odvolal Radima Kučeru, což by se v případě neúspěchu v nejbližším utkání s Plzní s velkou pravděpodobností stalo. Páník není jediným trenérem, s nímž Baník údajně jednal či jedná. Ostravané měli oslovit i Jaroslava Šilhavého.Mizerný vstup do jarní části sezony a pád na dno ligové tabulky donutil vedení Baníku jednat. Tým Radima Kučery po dvou jarních kolech nejenže klesl na dno tabulky, ale nabral na příčky zaručující záchranu nepříjemnou bodovou ztrátu. Ostrava už si další neúspěchy nesmí dovolit. Výměna trenéra je řešením, s nímž se v Baníku počítá. A klub na ni chce být připraven, proto hledá případnou náhradu. Variantou číslo jedna má být Bohumil Páník.

Baník, jenž skončil po podzimu předposlední, učinil to, co se nejen v tuzemsku děje málokdy. Podržel trenéra Radima Kučeru a výrazně obměnil kádr. Nakoupil nadprůměrné hráče a očekával okamžitý bodový přísun. Jenže přišel šok v podobě porážky se Slováckem v prvním jarním kole. Ještě víc než samotná porážka překvapil mdlý výkon posíleného týmu.

V dalším utkání v Teplicích přišlo sice zjevné herní zlepšení, to však vyústilo jen v remízu 0:0. V Ostravě nastal pád na dno a poplach. Kučerova pozice je výrazně ohrožena. „Vnímám to a nelze se tomu divit. Varianta, že mě klub odvolá, může samozřejmě nastat. Já tomu mohu čelit jen úspěchy v dalších zápasech,“ řekl ostravský trenér. Je si své situace vědom.

Pustit Webera? Karviná ho radši poslala do Boleslavi

Baník podle informací Sportu oslovil i Jozefa Webera. Toho na podzim odvolala z funkce hlavního kouče Karviná. Smluvní vztah mezi klubem a trenérem však ještě nadále trval, takže chtěl-li Baník Webera získat, musel se domluvit s Karvinou. Vřelé vztahy mezi oběma slezskými kluby jsou však zřejmě vlivem konkurenčního boje o záchranu minulostí. Karviná totiž Webera Baníku nepustila. Mladé Boleslavi, která o sedmačtyřicetiletého trenéra rovněž projevila zájem, následně ano.

Ostravský klub hledal dál. S nabídkou se měl obrátit například na Jaroslava Šilhavého. Jenže ten má evidentně vyšší, možná i reprezentační ambice. Laso měl dostat i Miroslav Koubek. Ale ani jemu se už na východ republiky nejspíš nechce.

Do hry o případného nového kouče pro Baník vstoupil Zlín. Tím, že odvolal Bohumila Páníka. Ten se dle zákulisních informací stal okamžitě objektem zájmu ostravského klubu. „Bylo by velmi nekorektní se k tomu jakkoliv vyjadřovat,“ odvětil Páník na přímý dotaz. „Baníku přeju v dalších zápasech jen to nejlepší,“ dodal muž, jenž v minulosti v ostravském klubu působil.

Jak celá věc dopadne? „V této chvíli ode mě nechtějte jakýkoliv komentář,“ zareagoval na dotaz deníku Sport majitel ostravského klubu Václav Brabec. Řešení nabídne nejspíše nejbližší zápas Baníku, na který čeká Plzeň. Jestliže Ostravané zvítězí, Kučera nejspíš zůstane. Otázkou je, jaké následky by měla případná remíza. Jestliže Baník prohraje, trenérskou změnu v Ostravě už nejspíš nic neodvrátí.

CELÝ SESTŘIH: Teplice - Ostrava 0:0. Oba týmy pálily šance
720p 360p

 


Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze