CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Teplice 2:0. Skalp Severočechů po 3 letech

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Bohemians 1905 ve 21. kole první ligy doma zvítězili nad Teplicemi 2:0. Pražané v nejvyšší soutěži porazili severočeský tým poprvé po pěti zápasech a téměř třech letech. "Klokani" si na sedmém místě vytvořili čtyřbodový náskok na svého dnešního soupeře. O vítězství Bohemians rozhodli ve druhém poločase David Bartek a Lukáš Hůlka.

Domácí: 50. Bartek, 82. Hůlka

Hosté:

Domácí: Fryšták – M. Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocić – Reiter (86. Luts), Jindřišek (C), M. Hašek, Bartek – Mašek (63. Nečas) – Tetteh (90. Kabajev).

Hosté: Jakub Diviš – Hyčka, Ljevakovič (C), Král, Krob – Soungole (75. Kodeš), Kučera – Trubač (70. Díaz), Hora, Žitný (53. Červenka) – Vaněček.

Domácí: Bárta, Bederka, Kabajev, Krch, Luts, Nečas, Záviška

Hosté: Grigar, Červenka, Čmovš, Díaz, Haljeta, Kodeš, Kodad

Domácí: M. Hašek

Hosté: Soungole, Žitný, Kučera, Kodeš (č)

Ardeleanu – Pelikán, Pochylý

Ďolíček, Praha-Vršovice

3255 diváků

V předchozích třech vzájemných ligových duelech padly jen dva góly a ani dnešní souboj v Ďolíčku dlouho nenabízel moc atraktivní ofenzivní fotbal. Jedinou větší šanci první půle měli ve 29. minutě Bohemians. Z rohového kopu se dostal k hlavičce Hůlka, ale brankář Diviš míč vyrazil. "Klokani" potvrdili, že jim úvodní poločasy příliš nejdou, z posledních devíti v nejvyšší soutěži vstřelili jediný gól.

Hned čtyři minuty po změně stran však Bohemians otevřeli skóre. Reiter nacentroval do šestnáctky a Bartek hlavou překonal Diviše. Vršovický tým dal Teplicím v lize gól po 382 minutách.

Domácí poté měli převahu i další šance. Teplický brankář vyrazil Dostálovu střelu a Maškův pokus zblokovala obrana. Po hodině hry si hosté vypracovali největší příležitost zápasu. Horovu tvrdou střelu vyrazil Fryšták a náhradník Červenka z dorážky trefil břevno.

"Klokani" ale hostům víc nedovolili a v 82. minutě trochu se štěstím přidali pojistku. Jindřiškova střela z přímého kopu propadla zdí, Hašek trefil tyčku, od které se míč odrazil k Hůlkovi a poté do branky.

Teplický zmar korunoval za dvě minuty střídající Kodeš, který ostrým skluzem zasáhl nohu Reitera a rozhodčí mu dal rovnou červenou kartu. Svěřenci Daniela Šmejkala prohráli páté z posledních šesti venkovních ligových utkání.

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Teplice 2:0. Skalp Severočechů po třech letech

Bohemians Praha 1905 - FK Teplice 2:0 (0:0)

Branky: 49. Bartek, 82. Hůlka. Rozhodčí: Ardeleanu - Pelikán, Pochylý. ŽK: Martin Hašek ml. - Soungole, Žitný, Kučera. ČK: 85. Kodeš (Teplice). Diváci: 3255.

Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Jindřišek, Martin Hašek ml. - Reiter (86. Luts), Mašek (64. Nečas), Bartek - Tetteh (90. Kabajev). Trenér: Martin Hašek st.
Teplice: Diviš - Hyčka, Ljevakovič, Král, Krob - Soungole (75. Kodeš), Kučera - Trubač (70. Díaz), Hora, Žitný (53. Červenka) - Vaněček. Trenér: Šmejkal.

Klíčové momenty utkání

Bohemians - Teplice: Kodeš zajel do Reitera kolíky napřed a dostal rovnou červenou

Bohemians - Teplice: Klokani vedou 2:0! Hašek trefil tyč, od ní se balon odrazil do Hůlky a do brány

Bohemians - Teplice: Tetteh prošel až před bránu, střelu mu srazil Ljevakovič

Bohemians - Teplice: Obrovská šance! Horovu střelu vyrazil Fryšták, Červenka trefil břevno

Bohemians - Teplice: Maškovu gólovou střelu zblokoval na roh Král

Bohemians - Teplice: Hora v nadějné pozici hlavičkoval mimo bránu

Bohemians - Teplice: Diviš parádně vyrazil Dostálovu střelu, která mířila k tyči

Bohemians - Teplice: Po Reiterově centru se trefil Bartek a Bohemians vedou 1:0

Bohemians - Teplice: Hůlkovu gólovou hlavičku vytáhl skvělým zákrokem Diviš na roh

Bohemians - Teplice: Tetteh našel na malém vápně Bartka, ten netrefil bránu

Bohemians - Teplice: Vaněček hlavičkoval po Krobově centru kousek vedle brány

Bohemians - Teplice: Dostál efektně střihl nůžkami, těsně minul bránu

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53