CELÝ SESTŘIH: Baník - Jihlava 3:1. Důležitá výhra, pálili Baroš i Procházka

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Ostravy porazili ve 22. kole nejvyšší soutěže Jihlavu 3:1 a zaznamenali první jarní výhru. Vítězný gól dal za stavu 1:1 v 72. minutě Robert Hrubý a výsledek pojistil svým prvním gólem v ostravském dresu Václav Procházka. Hosté dohrávali bez vyloučeného Buchty, který za faul na autora prvního gólu a ostravského kapitána Baroše dostal červenou kartu.

PŘÍMÝ PŘENOS utkání Baník Ostrava - Jihlava jsme sledovali ZDE »

Domácí: 31. Baroš, 73. R. Hrubý, 80. Procházka

Hosté: 50. Popović

Domácí: Laštůvka – Pazdera, Procházka, Šindelář, Fleišman – Fillo, Hlinka, R. Hrubý, Jirásek (65. Granečný) – Poznar (76. Diop), Baroš (C) (87. Stáňa).

Hosté: Rakovan – Vaculík (C), Tlustý, P. Buchta, Schumacher – Levin – Fulnek, Dvořák, Urblík (90+3. Mara), Holík (46. Popović) – Klíma.

4446 diváků

Kouč Ostravy Páník vsadil ve svém druhém ligovém utkání na lavičce na klasické rozestavení se dvěma útočníky a neslo mu to ovoce. Baník totiž celou první půli diktoval tempo hry a tlačil se do zakončení. Domácí zatápěli soupeři z křídelních prostor a po akci zprava a centru Hrubého se ještě Baroš zastřeloval.

Po dvaceti minutách už měl Baník první tutovku. Perfektně provedený brejk po kolmici Filla zakončoval Poznar, ale jeho ránu pod břevno brankář Rakovan vytáhl na roh. Z třetí šance už se ale urodilo. Baroš si ve vápně umně zpracoval Hlinkův centr, odskočil si od obránců a bleskurychle z otočky poslal míč po zemi k tyči jihlavské branky.

Vysočina bez svého zraněného kanonýra Ikauniekse byla v prvním poločase takřka neškodná a děj se odehrával především na její straně trávníku. Trenér hostů Svědík tudíž v půli zareagoval vysláním Popoviče a lépe si to sotva představoval sám. Střídající hráč už v 50. minutě po rohovém kopu hlavou dorazil do brány odražený balon.

Jihlavě se podařilo vymanit z tlaku a občasnými výpady brnkala domácím na nervy. Klíma měl v 70. minutě na noze stoprocentní gól, ale Laštůvka a pak i Fleišman na brankové čáře zažehnali nebezpečí. Hosté tak na vlastní kůži pocítili hořkost přísloví nedáš - dostaneš a v 72. minutě vrátil Hrubý přesným volejem po trestném kopu a odraženém balonu Baníku vedení.

Další vyrovnání Baník aktivní hrou nepřipustil a naopak pojistil první jarní výhru Procházkou, který po rohu Hrubého na zadní tyči dotlačil balon do sítě stehnem. Jihlava dohrávala závěr v desíti bez vyloučeného Buchty, který za šlápnutí na Baroše dostal červenou kartu. Zraněného domácího kapitána však odnesli z trávníku na nosítkách.

CELÝ SESTŘIH: Ostrava - Jihlava 3:1. Důležitá výhra, trefili se Baroš i Procházka

Baník Ostrava - Vysočina Jihlava 3:1 (1:0)

Branky: 31. Baroš, 72. Hrubý, 80. Procházka - 50. Popovič. Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Arnošt. ŽK: Jirásek, Hrubý, Hlinka - Tlustý, Levin. ČK: 86. Buchta. Diváci: 4446.

Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Procházka, Šindelář, Fleišman - Fillo, Hlinka, Hrubý, Jirásek (61. Granečný) - Poznar (76. Diop), Baroš (87. Stáňa). Trenér: Páník.
Jihlava: Rakovan - Vaculík, Tlustý, Buchta, Schumacher - Levin - Fulnek, Dvořák, Urblík (90. Mara), Holík (46. Popovič) - Klíma. Trenér: Svědík.

Klíčové momenty utkání

Ostrava - Jihlava: Diop byl sám před Rakovanem, ale ukopl si míč do autu

Ostrava - Jihlava: Diop šmikl nůžkami naprázdno, Granečný vypálil, ale překopl bránu

Ostrava - Jihlava: Buchta došlápl na ležícího Baroše a dostal rovnou červenou

Ostrava - Jihlava: Procházka dotlačil po rohu míč za Rakovana a je to 3:1 pro Baník

Ostrava - Jihlava: Krásný gól! Hrubý se položil do střely a Baník zase vede – 2:1

Ostrava - Jihlava: Laštůvka vychytal Dvořáka, Klíma před prázdnou bránou promáchl dorážku

Ostrava - Jihlava: Domácí se dožadovali penalty, Příhoda ale Buchtovu ruku neodpískal

Ostrava - Jihlava: Popovič byl po rohu úplně sám, hlavičkou překonal Laštůvku a je to 1:1

Ostrava - Jihlava: Tečovanou střelu vyrazil Laštůvka jen tak tak na roh

Ostrava - Jihlava: Baroš vypálil z otočky, prostřelil Rakovana a Baník vede 1:0

Ostrava - Jihlava: Fillo vypálil z úhlu, Rakovan šel na zem včas

Ostrava - Jihlava: Rychlý brejk Baníku zakončil Poznar, ale Rakovana nepřekonal

Ostrava - Jihlava: Jirásek se dostal k přetaženému centru, Rakovan jeho střelu chytil

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46
7. Bohemians 1905 30 9 11 10 30:29 38
8. Ml. Boleslav 30 9 7 14 31:43 34