CELÝ SESTŘIH: Liberec - Teplice 1:2. Hosté otočili v poslední desetiminutovce

Autor: iSport.cz
0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Teplic ve 23. kole první ligy překvapivě po obratu v závěru vyhráli v Liberci 2:1. Slovan vedl od 56. minuty po proměněné penaltě v podání Romana Potočného, ale v 81. minutě srovnal střídající Patrik Žitný a minutu před koncem otočil stav další čerstvý hráč David Vaněček. Teplice se ve čtvrtém jarním utkání venku dočkaly prvních bodů, naopak Liberec po pěti kolech poprvé prohrál a druhá Slavia Praha se mu vzdálila na čtyři body.

Domácí: 56. Potočný

Hosté: 81. Žitný, 89. Vaněček

Domácí: Hladký – Coufal (C), Karafiát, Mikula, Bosančić (72. Bartl) – Breite, Folprecht, Knejzlík, Oscar – Potočný (87. Malinský), Pulkrab (81. W. Da Silva).

Hosté: Jakub Diviš – Červenka (62. Vaněček), Král, Hyčka (71. Shejbal), Vondrášek – Soungole, Jeřábek, Trubač (57. Žitný), Hora – Krob (C), Kučera.

4929 diváků

V první půli se hrál vyrovnaný fotbal. Liberec se v úvodu nemohl dostat do obvyklého tempa, přesto zahrozil jako první. Dalekonosná Bosančičova střela ale mířila vedle. Vzápětí mohl postupovat sám na branku hostující Hyčka, jenže nezpracoval balon a z velké šance nebylo nic.

V 26. minutě přišla první gólová možnost. Potočný zakroutil přímý kop na malé vápno, kam si naběhl Knejzlík a zblízka napálil brankáře Diviše, takže první ligovou trefu v kariéře slavit nemohl.

Na druhé straně protáhl gólmana Hladkého nepříjemným pokusem Kučera a ve 32. minutě smolař první půle Hyčka z úhlu sám před domácím brankářem přestřelil.

Opatrný zápas zlomila 56. minuta. Rozhodčí Orel po zákroku Červenky na Mikulu nařídil k velké nevoli hostů penaltu a domácí exekutor Potočný ji s přehledem proměnil.

Teplice se snažily srovnat, ale zpočátku v předfinální a finální fázi postrádaly přesnost. Liberec však začal hrát až příliš bezstarostně a v 81. minutě ho stihl trest. Po Vondráškově měkkém centru se dostal k hlavičce střídající Žitný a oslavil svůj druhý ligový gól v kariéře, přestože brankář Hladký si na míč sáhl.

Teplice srovnání nakoplo a otočit stav mohl vzápětí Kučera, který ale napálil gólmana. Na druhé straně zasáhl proti Da Silvovi Diviš a v divokém závěru nakonec slavili hosté. Vaněčkovu hlavičku nejprve z brankové čáry odvrátil Mikula, ale z následného rohu už se stejný hráč hlavou prosadil a dokonal nečekaný obrat.

Branky: 56. Potočný z pen. - 81. Žitný, 89. Vaněček. Rozhodčí: Orel - Mokrusch, Arnošt. ŽK: Bosančič, Mikula - Krob, Soungole. Diváci: 4929.

Liberec: Hladký - Coufal, Karafiát, Mikula, Knejzlík - Breite, Folprecht - Oscar, Bosančič (72. Bartl), Potočný (87. Malinský) - Pulkrab (81. Da Silva). Trenér: Holoubek.

Teplice: Diviš - Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob - Soungole, Kučera - Hyčka (71. Shejbal), Trubač (57. Žitný), Hora - Červenka (62. Vaněček). Trenér: Šmejkal.

Klíčové momenty utkání

Liberec - Teplice: Da Silva tečoval centr těsně před Divišem, ten reflexivně zasáhl

Liberec - Teplice: Knejzlíkovu střelu z hranice vápna vyrazil Diviš na roh

Liberec - Teplice: Kučera si přehodil míč na levačku, jeho střelu Hladký vyrazil

Liberec - Teplice: Na Horův centr vyskočil Žitný a je to 1:1

Liberec - Teplice: Mikula upadl po Červenkově zákroku, Orel nařídil penaltu, Potočný dal na 1:0

Liberec - Teplice: Hyčka se dostal ke střele z úhlu, ale netrefil bránu

Liberec - Teplice: Horovu střelu zaclonil Král, Hladký parádně vyrazil

Liberec - Teplice: Knejzlíkovu tutovku reflexivně vyrazil Diviš

Liberec - Teplice: Breite se opřel do míče z halfvoleje, Diviš jeho ránu kryl

Liberec - Teplice: Červenkovu střelu tečoval Mikula na roh

Liberec - Teplice: Hyčka mohl jít na gólmana, ale sám si ukopl balon

Liberec - Teplice: Bosančič vypálil z dálky levačkou, těsně minul šibenici

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66