CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Teplice 1:1. Bod zachránil v závěru Ikaunieks

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Jihlavy v předehrávce 24. kola první ligy doma remizovali 1:1 se Zlínem, když jim bod zachránil až ve třetí minutě nastavení střídající Davis Ikaunieks. "Ševci" vedli od 63. minuty po brance Daniela Holzera. Ani jeden z týmů si příliš nepolepšil v boji o záchranu, Vysočina po skvělém vstupu do jara nevyhrála počtvrté za sebou.

Už v první minutě mohl domácí po centru Ljovina poslat do vedení hlavičkou Fulnek, ale těsně minul spojnici zlínské brány. Vukadinovič zase z přímého kopu nepřekvapil jihlavského brankáře Rakovana. V 26. minutě se dokázal uvolnit Fulnek, přihrál do šestnáctky Novému, který však na kluzkém terénu míč do prázdné brány nedorazil.

Po půlhodině hry se v jasné šanci pro změnu ocitl zlínský Holzer, ale přihrávku Vukadinoviče do sítě nasměrovat nedokázal. Před přestávkou nezměnil skóre ani domácí Popovič, jehož střelu Zlámal vyrazil na roh.

Nejblíže gólu byla Vysočina hned z kraje druhé půle, a paradoxně po střele zlínského hráče, protože Matejov při snaze odkopnout míč trefil tyčku vlastní branky. Od té doby převzal otěže zápasu do svých rukou Zlín.

Holzer sice napoprvé ještě proti Rakovanovi neuspěl, ale po hodině hry si na hranici vápna Vukadinovič pohrál se Schumecherem, odcentroval k Holzerovi, který křížnou střelou poslal hosty do vedení.

Zlín mohl přidat další branky, ale Jihlavu držel pozorný Rakovan. Čtvrt hodinu před koncem poslal trenér Svědík na hřiště Ikauniekse a ten ve druhé minutě nastavení tvrdou střelou po odrazu míče od Fulneka vyrovnal. Lotyšský reprezentant zaznamenal devátou ligovou trefu v sezoně.

24. kolo první fotbalové ligy:

Vysočina Jihlava - Fastav Zlín 1:1 (0:0)

Branky: 90.+3 Ikaunieks - 63. Holzer. Rozhodčí: Marek - Pelikán, Mokrusch. ŽK: Vaculík - Hronek, Jiráček, Bačo. Diváci: 2659.

Jihlava: Rakovan - Vaculík, Tlustý, Štěpánek, Schumacher - Ljovin - Nový (78. Keresteš), Urblík (75. Ikaunieks), Dvořák, Popovič (54. Klíma) - Fulnek. Trenér: Svědík.

Zlín: Zlámal - Matejov, Bačo, Gajič, Bartošák - Jiráček, Traoré - Vukadinovič (90.+1 Železník), Hronek (53. Mehanovič), Holzer - Ekpai (90. Hnaníček). Trenér: Petržela.

Domácí: 90+3. D. Ikaunieks

Hosté: 63. Holzer

Domácí: Rakovan – Vaculík (C), Tlustý, Štěpánek, Schumacher – Levin, Urblík (75. D. Ikaunieks) – Nový (78. Keresteš), Dvořák, Popović (54. Klíma) – Fulnek.

Hosté: Zlámal – Matejov, Bačo, Gajič, Bartošák – Traoré, Jiráček (C) – V. Vukadinovič (90+1. Železník), Hronek (53. Mehanović), Holzer – Ekpai (90. Hnaníček).

Domácí: Valeš, Opluštil, Keresteš, Daníček, Nerad, Klíma, Ikaunieks

Hosté: Dostál, Kopečný, Mehanović, Hnaníček, Bijimine, Beauguel, Železník

Domácí: Vaculík, Schumacher

Hosté: Hronek, Traoré, Jiráček, Bačo

Marek – Pelikán, Mokrusch

Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava

Jihlava - Zlín: Vukadinovič pálil z přímého kopu přímo do rukavic připraveného Rakovana

Jihlava - Zlín: Traoré napřáhl zpoza vápna, přízemním pokusem Rakovana nepřekvapil

Jihlava - Zlín: Obrovská šance hostů ! Vukadinovič nacentroval míč do vápna, zakončující Holzer tutovku zahodil

Jihlava - Zlín: Obětavý Jiráček se na poslední chvíli vrhnul do střely Nového a zabránil mu tak ve skórování

Jihlava - Zlín: Popovič se ve vápně dostal k tvrdému zakončení, Zlámal jeho ránu vyrazil na roh

Jihlava - Zlín: Matejov si téměř vstřelil ukázkového vlastence

Jihlava - Zlín: Holzer nebezpečně vystřelil, jeho tečovaný pokus Rakovan s problémy vyrazil na roh

Jihlava - Zlín: Vukadinovič centrem našel ve vápně Holzera, který z voleje propálil bezmocného Rakovana 0:1 !

Jihlava - Zlín: Mehanovič po špatném odkopu domácí obrany ostře vypálil, Rakovan vytěsnil míč na roh

Jihlava - Zlín: Střídající Ikaunieks propálil bezmocného Zlámala a je srovnáno 1:1!

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46
7. Bohemians 1905 30 9 11 10 30:29 38
8. Ml. Boleslav 30 9 7 14 31:43 34