SESTŘIH: Mladá Boleslav - Zlín 0:1. Trefil se Vukadinovič, Zlámal zlomil tyč

Autor: iSport.cz
0
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Fotbalisté Zlína ve 25. kola první ligy zvítězili v Mladé Boleslavi 1:0 a přiblížili se záchraně. "Ševci" mají na devátém místě tabulky šestibodový náskok na předposlední Ostravu. Jedenáctá Boleslav v nejvyšší soutěži prohrála po pěti zápasech a je o dva body za Zlínem. Utkání v 67. minutě rozhodl Vukadin Vukadinovič.

První část úvodního poločasu nepřinesla v Mladé Boleslavi moc hezký fotbal. Za hosty poprvé zahrozil Mehanovič v 15. minutě, kdy tvrdou ranou střílel nad Polačkovu branku. Ve 26. minutě pak rozhodčí Lerch utkání na necelou čtvrt hodinu přerušil. Marešovu střelu totiž zlínský gólman Zlámal vyrazil, ale zároveň během zákroku vychýlil tyč z osy a poškozená branka se musela vyměnit.

Po velmi neobvyklé pauze začali být domácí o poznání aktivnější, ale střely Valenty a Komličenka gólem neskončily. V osmé minutě nastavení první půle pak z brankové čáry vykopl míč hostující Bijimine po dalším Komličenkově pokusu.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Zlín 0:1. Vukadinovič zařídil Ševcům tři důležité body

Druhý poločas začal stejně vlažně jako ten první. Po hodině hry vykopl jeden z boleslavských obránců z brankové čáry střelu Vukadinoviče. Srbský záložník v 67. minutě dostal od domácí obrany hodně prostoru a přízemní střelou překonal Polačka.

Boleslavští si v závěru vytvořili tlak. V 87. minutě se do pokutového území dostal střídající Konaté, ale jeho centr nenašel žádného ze spoluhráčů. Ze série tří rohů v závěru utkání domácí vyrovnat nedokázali, hlavička Takácse skončila mimo branku.

Zlín vyhrál teprve druhé z posledních deseti kol. Mladá Boleslav potvrdila, že je nejhorší domácí tým v lize, na svém stadionu od října nevyhrála už pošesté za sebou.

FK Mladá Boleslav - Fastav Zlín 0:1 (0:0)

Branka: 67. Vukadinovič. Rozhodčí: Lerch - Koval, Boček. ŽK: Pauschek (M. Boleslav). Diváci: 2573.

M. Boleslav: Poláček - Pauschek, Šušnjar, Takács, Křapka - Jánoš, Hubínek (79. Konaté) - Ladra, Valenta, Mareš (53. Přikryl) - Komličenko (68. Magera). Trenér: Weber.

Zlín: Zlámal - Matejov (45. Džafič), Bijimine, Gajič, Bartošák - Jiráček, Hnaníček - Ekpai (89. Železník), Mehanovič (90. Beauguel), Holzer - Vukadinovič. Trenér: Petržela.

Domácí:

Hosté: 67. V. Vukadinovič

Domácí: Polaček – Pauschek, Šušnjar, Takács, Křapka – Jánoš (C), Hubínek (79. Konaté) – Ladra, Valenta, Mareš (53. Přikryl) – Komličenko (68. Magera).

Hosté: Zlámal – Matejov (28. Džafić), Bijimine, Gajič, Bartošák – Jiráček (C), Hnaníček – Ekpai (89. Železník), Mehanović (90+3. Beauguel), Holzer – V. Vukadinovič.

Domácí: Vejmola, Matějovský, Kateřiňák, Konaté, Přikryl, Chaluš, Magera

Hosté: Dostál, Železník, Beauguel, Džafić, Tkadlec, Nečas

Domácí: Pauschek

Ondřej Lerch – Zdeněk Koval, Valter Boček

Adidas Aréna, Mladá Boleslav

2573 diváků

Mladá Boleslav - Zlín: Zase fantastický Zlámal! Připsal si další důležitý zákrok

Mladá Boleslav - Zlín: Šance! Džafič prověřil boleslavského brankáře

Mladá Boleslav - Zlín: Gól! Vukadinovič zakončil brejk gólem a poslal hosty do vedení

Mladá Boleslav - Zlín: Tyč zachránila domácí od gólu! Takács nezachytil náběh Vukadinoviče, ten trefil pouze tyč

Mladá Boleslav - Zlín: Šance hostů, Mehanovič prověřil brankáře Polačka

Mladá Boleslav - Zlín: Chybu Gajiče se snažil potrestat Komličenko, Zlámal ale vytáhl další fantastický zákrok

Mladá Boleslav - Zlín: Komličenko obstřelil vybíhajícího Zlámala, za toho na brankové čáře na poslední chvíli zaskočil Bijimine

Mladá Boleslav - Zlín: Vynikající zákrok Zlámala! Skvěle zakročil proti střele Valenty

Mladá Boleslav - Zlín: Hra bude pokračovat! Nová brána stojí na svém místě

Mladá Boleslav - Zlín: Zlámal likvidoval nevyzpytatelnou střelu Mareše a zlomil tyč brány!

Mladá Boleslav - Zlín: Pokus Mehanoviče z dvaceti metrů letěl pouze nad bránu

Mladá Boleslav - Zlín: Na centr Mareše si seběhl Šušnjar a nezakončil ideálně