SESTŘIH: Slovácko - Dukla 2:0. Druhou výhru v řadě vystřílel Havlík

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Slovácka porazili v 25. kole první fotbalové ligy pražskou Duklu 2:0 a unikli z pásma bezprostředního ohrožení. Obě branky vstřelil v závěru poločasu Marek Havlík, tu druhou z penalty po faulu Podaného na Navrátila. Brankář Milan Heča udržel už potřetí za sebou čisté konto, hosté ho prakticky vůbec nezaměstnali.

Naopak strážce branky Dukly Filip Rada musel předvést několik skvělých zákroků, aby zabránil ještě vyšší porážce. Ve 14. minutě po Zajícově přihrávce pálil Sadílek k levé tyči, ale Rada vytáhl míč na roh. O šest minut později ho Sadílek prověřil znovu a i tentokrát gólman hostí udržel čisté konto.

Ve 39. minutě byl však na parádní Havlíkovu střelu z 25 metrů pod břevno krátký. Těsně před přestávkou fauloval Podaný v šestnáctce Navrátila, odpovědnost za penaltu na sebe vzal znovu Havlík a i když Rada směr jeho střely vystihl, na míč nedosáhl.

Slovácko ani po změně stran neponechávalo nic náhodě, nepouštělo soupeře na dostřel a samo si vytvářelo další šance. Ještě z větší dálky než Havlík to zkusil v 61. minutě Břečka a jeho střelu zastavilo jen břevno Radovy branky. Ideální příležitost se domácím naskytla v 75. minutě, kdy šli Petr s Kubalou sami na brankáře, ale šanci promarnili. Petr si to téměř vzápětí zopakoval.

CELÝ SESTŘIH: Slovácko - Dukla 2:0

Obrana Dukly byla dál pod tlakem a na zvrat nemohli mít hosté ani pomyšlení. Naopak Kubala mohl tři minuty před koncem náskok domácích ještě zvýšit, ale v nadějné pozici mířil nad břevno.

Rozhodčí Královec utrpěl svalové zranění, ale po zásahu domácího maséra zápas dokončil. Slovácko se v tabulce vyhouplo před svého dnešního soupeře. Naopak Dukla nenavázala na výhru nad Libercem a po šesté porážce z osmi jarních zápasů se znovu dostala do hodně nebezpečné zóny.

1. FC Slovácko - Dukla Praha 2:0 (2:0)

Branky: 39. a 45. z pen. Havlík. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Pospíšil. ŽK: Podaný (Dukla). Diváci: 4362.

Slovácko: Heča - Juroška, Břečka, Krejčí, Divíšek - Daníček - Navrátil (70. Machalík), Havlík, Sadílek, Petr (79. Rezek) - Zajíc (62. Kubala). Trenér: Kordula.

Dukla: Rada - Miloševič, Ostojič (46. Preisler), Jiránek, Podaný (46. Bílovský) - Hanousek, Bezpalec - Brandner, Néstor, Holík (73. Djuranovič) - Schranz. Trenér: Hynek.

Domácí: 39. Havlík, 45. Havlík

Hosté:

Domácí: Heča – Juroška, Břečka, J. Krejčí, Divíšek – V. Daníček (C), Sadílek – Navrátil (70. Machalík), Havlík, Petr (79. Jakub Rezek) – Zajíc (62. Kubala).

Hosté: F. Rada – Milošević, Ostojić (46. Preisler), Jiránek, Podaný (46. Bílovský) – Marek Hanousek (C), Bezpalec – Brandner, Albiach, Holík (73. Djuranović) – Schranz.

Slovácko - Dukla: Ani další Sadílkova šance v bráně neskončila

Slovácko - Dukla: Miloševič zastoupil brankáře Radu a zabránil tak Zajícovi ve skórování

Slovácko - Dukla: Havlík poslal Slovácko do vedení krásnou střelou z dálky, 1:0

Slovácko - Dukla: Havlík se trefuje podruhé v zápase, tentokrát z pokutového kopu po faulu Podaného, 2:0

Slovácko - Dukla: Havlík hlavičkoval Radovi přímo do náruče

Slovácko - Dukla: Břečka trefil z dálky tyčku Radovy brány

Slovácko - Dukla: Mladíček Kubala nedal velkou gólovou šanci

Slovácko - Dukla: Pěkný zákrok Rady proti Petrově střele