SESTŘIH: Bohemians - Jihlava 1:1. Na gól Maška odpověděl Mara

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Bohemians 1905 remizovali v 25. ligovém kole s Jihlavou 1:1. Pražany poslal po hodině hry do vedení Dominik Mašek, ale v 78. minutě srovnal guinejský záložník Kamso Mara. "Klokani" doma nevyhráli poprvé po čtyřech zápasech a jsou v tabulce sedmí. Vysočina si připsala třetí remízu 1:1 po sobě a na čtrnácté příčce má tříbodový náskok před předposlední Ostravou.

Bohemians sice byli většinu první půle aktivnější, ale do šancí se dostávali mnohem složitěji, než při minulé domácí výhře 5:2 nad vedoucí Plzní. Jako první ve třinácté minutě zahrozil Hůlka, který po Haškově centru hlavičkoval těsně vedle.

Na druhé straně mohl otevřít skóre Keresteš, ale po Fulnekově centru a odraženém míči se v šanci špatně zorientoval. Domácí se pak hodně zlobili, že sudí Proske neposoudil zákrok na Tetteha v pokutovém území jako penaltový.

Útočník "Klokanů" se tlačil do zakončení i ve 23. minutě, ale brankář Rakovan jeho střelu vyrazil na roh. Dvě minuty před pauzou mohli nečekaně udeřit hosté. Po špatné rozehrávce domácích se protlačil do šance Nový a Bohemians děkovali gólmanu Fryštákovi, že neprohrávali.

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Jihlava 1:1. Na gól Maška odpověděl Mara

Pražané byli i po přestávce aktivnější a po hodině hry šli do vedení. Hůlka našel nákopem Maška a ten z voleje napálil balon přesně k tyči. Navázal tak na dvě proti Plzni a na jaře si připsal už pátý gól.

Mašek pak mohl přidat další trefu, z přímého kopu však Rakovana nepřekonal. S blížícím se koncem Jihlava přidala a v 79. minutě se dočkala vyrovnání. Z rohu vápna napřáhl Mara a povedenou ranou trefil přesně horní roh branky.

Vysočina tak vybojovala cenný bod, ale ani na desátý pokus v samostatné nejvyšší soutěži nad Bohemians nevyhrála.

Bohemians Praha 1905 - Vysočina Jihlava 1:1 (0:0)

Branky: 60. Mašek - 78. Mara. Rozhodčí: Proske - Paták, Antoníček. ŽK: Urblík (Jihlava). Diváci: 4837.

Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Jindřišek, Martin Hašek ml. - Reiter, Mašek (79. Nečas), Bartek (82. Vaníček) - Tetteh (89. Kabajev). Trenér: Martin Hašek st.

Jihlava: Rakovan - Vaculík (72. Zoubele), Štěpánek, Buchta, Schumacher - Mara - Nový, Ljovin (73. Urblík), Dvořák, Keresteš (57. Ikaunieks) - Fulnek. Trenér: Svědík.

Domácí: 60. Mašek

Hosté: 79. Mara

Domácí: Fryšták – M. Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocić – Reiter, Jindřišek (C), Mašek (79. Nečas), M. Hašek, Bartek (82. Vaníček) – Tetteh (89. Kabajev).

Hosté: Rakovan – P. Buchta, Vaculík (C) (72. Zoubele), Štěpánek, Schumacher – Levin (73. Urblík) – Nový, Mara, Dvořák, Keresteš (57. D. Ikaunieks) – Fulnek.

Bohemians - Jihlava: Prudký centr usměrnil Hůlka hlavou těsně vedle brány

Bohemians - Jihlava: Fulnek našel před bránou Keresteše, který z dobré pozice nezakončil přesně

Bohemians - Jihlava: Hašek šikovně prostrčil míč na Tetteha, jehož pokus Rakovan vyrazil pohotově na roh

Bohemians - Jihlava: Nový napřáhl z dálky, jeho pokusu chyběla větší přesnost

Bohemians - Jihlava: Ljovin posunul míč na Nového, kterého ve velké šanci vychytal Fryšták

Bohemians - Jihlava: Mašek prověřil Rakovana z přímého kopu, ten míč vyrazil na rohový kop

Bohemians - Jihlava: Hůlka ideálně nacentroval míč a Mašek z voleje propálil Rakovana 1:0 !

Bohemians - Jihlava: Tetteh nádherně předložil míč Maškovi, do jehož rány se na poslední chvíli vložil Štěpánek

Bohemians - Jihlava: Mara se napřáhl z hranice vápna a nádhernou střelou překonává Fryštáka 1:1!