SESTŘIH: Karviná - Teplice 1:1. Domácí nevyhráli ani proti deseti

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Utkání Karviné s Teplicemi skončilo remízou 1:1. Do vedení šli hráči domácího celku v nastaveném čase prvního poločasu, když penaltu proměnil Budínský. Teplice pak srovnaly téměř ihned po návratu z kabin, když skóroval Žitný. Karviná pak po vyloučení Vaněčka hrála více než dvacet minut v početní výhodě, další gól z toho ale nevytěžila.

Domácí: 45+1. Budínský

Hosté: 46. Žitný

Domácí: P. Le Giang – Čolić, Dreksa, Janečka, Eismann (C) – Panák, Šisler (79. Ramírez) – Štepanovský (67. Jan Moravec), Budínský, Kalabiška (88. Voltr) – Wágner.

Hosté: Jakub Diviš – Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob – Ljevaković (C), Kučera – Hora (87. Kodeš), Žitný (77. Červenka), Jan Rezek (59. Trubač) – Vaněček.

3 350 diváků

Fotbalisté Karviné v 25. kole první ligy remizovali 1:1 s Teplicemi a od sestupového pásma je dělí čtyři body. Domácí poslal do vedení z penalty Lukáš Budínský, ale po přestávce rychle srovnal Patrik Žitný.

Karviné poté k dalšímu gólu nepomohla ani dvacet minut dlouhá přesilovka po vyloučení Davida Vaněčka a sérii bez vítězství tak natáhla na sedm zápasů.Po opatrném začátku jako první zahrozili hosté, kdy se do míče nádherně položil Vondrášek a v akrobatické pozici mířil zpoza vápna těsně vedle horního rohu.

Na druhé straně vzápětí odpověděl pěknou táhlou ranou Budínský, ale po rychlé kombinaci branku těsně minul.Karviná byla aktivnější, ale nedokázala se prosadit. Čoličův centr si do branky málem srazil hostující obránce Krob, nikým nehlídaný Štepanovský poté v dobré pozici nedokázal zpracovat míč a ve 36. minutě domácí záložník neuspěl ani pět minut před přestávkou, kdy trefil tyč.

Karviná v závěru poločasu ještě přitlačila a dočkala se odměny, ldyž po zákroku Vaněčka na Wágnera odpískal rozhodčí v nastavení penaltu, kterou proměnil Budínský. V probíhající sezoně zaznamenal osmou branku a dotáhl se na nejlepšího týmového střelce Wágnera.Vedení však domácím dlouho nevydrželo, protože asi půl minuty po rozehrání druhé půle vyrovnal Žitný.

Český reprezentant do 19 let se prosadil po nákopu do vápna. Skóroval ve třetím utkání po sobě a celkově si v šesti jarních startech připsal čtvrtou branku.Vrátit Karviné náskok mohl Panák, který šel sám na gólmana Diviše, ale z úhlu se prosadit nedokázal.

V podobné situaci se poté objevil i Kalabiška, ale ani on neuspěl. Šance domácích na vítězství zvýšil v 70. minutě Vaněček, který byl po druhé žluté kartě vyloučen. Domácí ale přesilovku nevyužili, ale teplická obrana odolala. Karviná si tak připsala šestou remízu z posledních sedmi zápasů a od předposlední Ostravy ji dělí stejně jako Duklu a Mladou Boleslav čtyři body. Severočeskému celku patří v tabulce osmá příčka.

CELÝ SESTŘIH: Karviná - Teplice 1:1. Domácí nevyhráli ani proti deseti

KLÍČOVÉ MOMENTY UTKÁNÍ:

Karviná - Teplice: Budínský měl velkou šanci na hranici šestnáctky, míč ale zdí neprošel

Karviná - Teplice: Panák ve velké šanci po přízemním centru přestřelil branku Teplic

Karviná - Teplice: Wágner šikovně přiťukl Budínskému, ten ale pálil vysoko nad branku

Karviná - Teplice: Wágner měl nohu protihráče až u hlavy, na penaltu to ale tentokrát nebylo

Karviná - Teplice: Nebezpečná situace v šestnáctce Teplic, Karviná ale nedokázala vystřelit

Karviná - Teplice: Za druhým gólem Karviné se hnal rozjetý Kalabiška, Diviš ale dobře vyběhl

Karviná - Teplice: Panák Diviše zblízka nepřekonal, tak mu alespoň odkopl láhev s pitím

Karviná - Teplice: Karviná neuhlídala rychlou akci Teplic a Žitný protiútok přesně zakončil: 1:1

Karviná - Teplice: Wágner šel k zemi po souboji v šestnáctce, penaltu proměnil Budínský: 1:0 pro Karvinou

Karviná - Teplice: A další šance Karviné: po rohu hlavičkoval volný Panák vedle

Karviná - Teplice: Krásná akce Karviné! Po přesném centru pálil Štepanovský tvrdě do tyče

Karviná - Teplice: Vaněček loktem drsně srazil Janečka, vyfasoval žlutou kartu

Karviná - Teplice: Nepovedená malá domů! Teplice si málem daly vlastní gól, Diviš zachránil

Karviná - Teplice: Po rohu a zmatku v šestnáctce Teplic měl Kalabiška na noze první gól domácích

Karviná - Teplice: Po ťukesu domácích pálil tvrdě Budínský, míč šel jen těsně vedle

Karviná - Teplice: Krásná rána Vondráška, který se položil do střely a těsně minul branku

Karviná - Teplice: První střela Teplic: Žitný po samostatné akci mířil po zemi vedle branky

Karviná - Teplice: Kalabiška hledal na vzdálenější tyčí Štepanovského, ten dlouhý míč do branky nedostal

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46
7. Bohemians 1905 30 9 11 10 30:29 38
8. Ml. Boleslav 30 9 7 14 31:43 34