SESTŘIH: Zlín - Bohemians 1:1. Klokani vyrovnali v nastavení

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Zlína remizovali ve 26. kole první ligy s Bohemians 1905 1:1 a stále nemají jistotu záchrany. Vedoucí branku Zlína vstřelil ve 2. minutě Ubong Ekpai, ve třetí minutě nastavení ale domácí přišli o výhru, když se prosadil Martin Hašek mladší. Zlín tak po návratu do ligy po třech sezonách na jaře doma ještě vyhrál a od sestupových příček ho dělí čtyři body.

Trenér Bohemians Hašek oproti minulému utkání proti Jihlavě sáhl k pěti změnám v sestavě a zcela přestavěl středovou řadu. Než si stačili hosté na nové složení zvyknout, tak už prohrávali 0:1. Ve 2. minutě centroval do trestného území z levé strany obránce Bartošák a míč prolétl až na opačnou stranu, kde nejlepší střelec Zlína Ekpai prostřelil brankáře Fryštáka.

CELÝ SESTŘIH: Zlín - Bohemians 1:1. Hašek srovnal v poslední minutě

Ševce gól nabudil k větší iniciativě, přesněji kombinovali ve středu pole a dokázali zaútočit nebezpečně i po stranách. Bohemians spoléhali hlavně na rychlé protiútoky, které však nedokázali dotáhnout do úspěšné koncovky. Vážněji zahrozili v první poločase pouze v 11. minutě, kdy po akci Haška obránce Šmíd v pádu trefil tyčku z venkovní strany. O deset minut později na druhé straně mohl zvýšit náskok Zlína Traoré a ve 40. minutě po územní převaze Mehanovičovu střelu ze dvaceti metrů chytil Fryšták.

Po změně stran tempo výrazně opadlo. Zlín se snažil kontrolovat hru. Udržoval si územní převahu, zápolil ale s přesností akcí. Pražané stejně jako v prvním poločase vyráželi jen k rychlým protiútokům.

Krůček k vyrovnání měl v 59. minutě Hašek, jenž oklamal stopera Gajiče a jeho střela z hranice trestného území těsně minula soupeřovu branku. V závěrečných dvaceti minutách se už domácí fotbalisté snažili držet míč co nejdéle na svých kopačkách. O těsnou výhru ale přišli, když hrubou chybu v rozehrávce potrestal Hašek přesnou střelou k tyči.

Domácí: 2. Ekpai

Hosté: 90+3. M. Hašek

Domácí: Zlámal – Bačo, Bijimine, Gajič, Bartošák – Ekpai (86. Džafić), Jiráček (C), Traoré, Holzer – Mehanović – V. Vukadinovič (76. Železník).

Hosté: Fryšták – M. Dostál, Bederka, Šmíd (C), Kocić (36. Jindřišek) – Záviška (59. Reiter), Švec, Nečas (74. Mašek), M. Hašek, Vaníček – Tetteh.

16. Brno 30 6 6 18 20:43 24

Zlín - Bohemians: Míč po výkopu Fryštáka propadl až k Haškovi, který z voleje propálil Zlámala 1:1!

Zlín - Bohemians: Po Maškově přihrávce se v domácím vápně srazili rovnou tři hráči

Zlín - Bohemians: Domácí udeřili z první akce! Centr propadl k Ekpaiovi a ten otevírá skóre 1:0!

Zlín - Bohemians: Haškův ostrý centr našel ve vápně Šmída, jehož zakončení těsně minulo domácí bránu

Zlín - Bohemians: Míč po centru z rohu propadl k Traorému, který v dobré pozici netrefil prostor brány

Zlín - Bohemians: Po individuální akci Nečase vypálil Záviška, Zlámal jeho střelu zkrotil v rukavicích

Zlín - Bohemians: Radost domácích z gólu překazil odmávaný ofsajd