5. května 2018 • 17:52

Pavel Dvořák v dresu Jihlavy se spoluhráčem Lukášem Kryštůfkem
TOP góly 9. kola: Slalomem kupředu! Baroš, Stanciu i Moravec zazářili kličkami TOP góly 9. kola: Slalomem kupředu! Baroš, Stanciu i Moravec zazářili kličkami
Jablonec - Plzeň: Trávník nádhernou ranou zvyšuje na 2:0! Jablonec - Plzeň: Trávník nádhernou ranou zvyšuje na 2:0!

Fotbalisté Jihlavy ve 27. ligovém kole překvapivě vyhráli po obratu v Liberci 3:1. Vysočina zvítězila poprvé šesti zápasech a zvýšila svůj náskok před sestupovými příčkami na tři body. Slovan vedl od závěru první půle po trefě Matěje Pulkraba, ale po pauze otočil stav dvěma góly Pavel Dvořák a pojistku přidal David Ikaunieks. Liberec pět kol po sobě nezvítězil, z toho počtvrté prohrál a z šestého místa se mu vzdalují pohárové příčky.

Domácí: 44. Pulkrab

Hosté: 58. Dvořák, 72. Dvořák, 80. D. Ikaunieks

Domácí: Hladký – Coufal (C), Mikula, Karafiát, Kerbr – Wiesner, Breite (79. Bosančić), Folprecht, Pilař (79. Bartl) – Pulkrab, Potočný (65. Oscar).

Hosté: Rakovan – Vaculík (C), P. Buchta, Štěpánek, Schumacher – Mara – Fulnek (85. Keresteš), Urblík (79. Levin), Dvořák, Zoubele (73. Popović) – D. Ikaunieks.

3902 diváků

V liberecké zahajovací jedenáctce se překvapivě objevil záložník Pilař, který nastoupil od začátku k soutěžnímu utkání téměř po roce. Do domácí sestavy se také vrátil po trestu za vyloučení nejlepší střelec Pulkrab.

Severočeši byli v první půli aktivnější, ale do gólových šancí se dlouho stejně jako soupeř nedostávali. Folprecht v dobré pozici hlavičkoval nad a následně dobrý centr zprava jen prolétl jihlavským malým pokutovým územím.

Minutu před přestávkou už domácí otevřeli skóre. Folprechtův rohový kop prodloužil na bližší tyči Karafiát a Pulkrab hlavou zblízka nezaváhal. Připsal si devátou trefu v ligové sezoně. Liberec skóroval po 347 minutách.

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Jihlava 1:3. Skvělý obrat hostů, řádil Dvořák
720p 360p

Jihlava po pauze přidala. Ve 48. minutě domácí gólman Hladký vytáhl Štěpánkovu hlavičku a poté si poradil i s velkou šancí Fulneka. V 58. minutě už ale Vysočina srovnala, když se po centru zleva hlavou obloučkem pod břevno trefil Dvořák.

Liberci se v druhém poločase vůbec nedařilo a v 72. minutě hosté otočili stav. Hladký ještě stihl vyrazit Ikaunieksovu střelu, ale na Dvořákovu dorážku už nedosáhl. Dva góly v jednom ligovém utkání dal potřetí v kariéře a poprvé po více než třech letech.

Slovan byl po přestávce bezradný a deset minut před koncem inkasoval potřetí. Ikaunieks přízemní střelou propálil Hladkého a zaokrouhlil počet svých branek v této ligové sezoně na deset. Jihlava potvrdila, že na Liberec umí, se Severočechy bodovala posedmé za posledních osm utkání nejvyšší soutěže.

Klíčové momenty utkání:

Liberec - Jihlava: Ikaunieks střílí z brejku třetí gól, Jihlava je senzačně na koni - 1:3!
720p 360p

Liberec - Jihlava: Šok pro Liberec: jihlavský Dvořák střílí druhy gól a otáčí zápas - 1:2
720p 360p

Liberec - Jihlava: Liberec druhou půli zatím nezvládá, Dvořák mohl přidat druhý gól
720p 360p

Liberec - Jihlava: Tlak Jihlavy korunoval podařenou hlavičkou Dvořák, je vyrovnáno 1:1
720p 360p

Liberec - Jihlava: Další velká šance Jihlavy - Hladký Liberec podržel a Fulneka vychytal
720p 360p

Liberec - Jihlava: Zajímavá standardka Liberce: Mikula přiťukl Pilařovi, ten nebezpečně střílel
720p 360p

Liberec - Jihlava: Velká šance Jihlavy! Po rohu Vaculíka dobře hlavičkoval Štěpánek, Hladký kryl
720p 360p

Liberec - Jihlava: Tlak domácích vyvrcholil: Pulkrab se prosadil přes Schumachera - 1:0
720p 360p

Liberec - Jihlava: Hladký trestuhodně podběhl centr, Jihlava toho ale nevyužila
720p 360p

Liberec - Jihlava: Další Wiesnerovo zakončení, znovu neúspěšné. Liberci chybí přesnost
720p 360p

Liberec - Jihlava: Individuální akce Pilaře, jeho střela ale letěla nad branku
720p 360p

Liberec - Jihlava: První pokus hostujícího týmu: z velké dálky to zkoušel jihlavský Zoubele
720p 360p

Liberec - Jihlava: Po Kerbrově centru hlavičkoval Wiesner, Rakovan bezpečně zasáhl
720p 360p

Liberec - Jihlava: Dobrá standardka Liberce, Karafiát jen těsně přestřelil z přímého kopu
720p 360p

Liberec - Jihlava: Zajímavá příležitost pro Liberec - Folprecht sám na vápně hlavičkoval nad
720p 360p

Liberec - Jihlava: Jihlavský gólman měl problémy s malou domů, ale situaci nakonec zachránil
720p 360p

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.