SESTŘIH: Bohemians 1905 - Sparta 0:0. Hostům odvolalo video penaltu

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Ani poslední zápas se klubu z Letné nepovedl. Fotbalisté Sparty ve 30. kole HET ligy remizovali na hřišti Bohemians a přišli o konečné čtvrté místo v tabulce. Nejzajímavějším momentem utkání byla situace v 50. minutě, kdy sudí Franěk odpískal penaltu ve prospěch hostujícího týmu, ale po konzultaci s videem ji odvolal. Sparta skončila na pátém místě a kvalifikovala se do druhého předkola Evropské ligy.

Domácí: Fryšták – M. Dostál, Šmíd, Bederka, Hůlka – M. Hašek, Jindřišek (C) – Vaníček, Mašek, Bartek (86. Záviška) – Tetteh (69. Kabajev).

Hosté: Niță – Zahustel (46. Sáček), Hovorka, Costa, M. Frýdek – Kulhánek, Kanga – Ben Chaim (64. Mustedanagić), Stanciu, Vatajelu (81. Lafata) – Josef Šural (C).

Domácí: Krch, Dias, Záviška, Bárta, Kocić, Kabajev, Jeslínek

Hosté: Mustedanagić, Biabiany, Bičík, Kadlec, Lafata, Juliš, Sáček

Hosté: M. Frýdek, Josef Šural

Franěk – Mokrusch, Pochylý

Ďolíček, Praha-Vršovice

4970 diváků

Do první šance se ve čtvrté minutě dostala Sparta, ale Ben Chaim po narážečce Frýdka se Stanciuem střílel nad. Vzápětí na druhé straně zkusil štěstí z úhlu Bartek a ještě blíž měl k úvodnímu gólu Tetteh, který po Jindřiškově centru minul v pádu odkrytou branku.

Hned v úvodu druhého poločasu vstoupilo do zápasu video. Sudí Franěk nejprve po souboji Vatajelua s domácím brankářem Fryštákem a obráncem Hůlkou nařídil pokutový kop, ale po konzultaci s videorozhodčím se šel na situaci sám podívat k monitoru a posléze penaltu odvolal.

V Ďolíčku se poté hrál sice fotbal v tempu, ale bez vyložených příležitostí. Hostující Šural střílel z úhlu z voleje nad, střídající Kabajev trefil po brejku boční síť. Útočník Bohemians 1905 poté zahodil největší šanci zápasu, když šel v 73. minutě sám na Nitu, ale brankář Sparty ho vychytal.

Bohemians poté převzali otěže zápasu a v dobré pozici na hranici vápna se objevil Záviška, jeho střela ale postrádala přesnost i razanici a Nita si s ní bez potíží poradil. Spartu naopak neoživil ani příchod nejlepšího střelce ligové historie Lafaty, který nastoupil k poslednímu utkání v profesionální kariéře.

Sparta po remíze obsadila v tabulce až páté místo dva body za čtvrtou Olomoucí a tři body od třetího Jablonce. Letenský celek si tak vyrovnal nejhorší umístění v historii samostatné ligy, když pátý skončil rovněž v ročníku 2005/2006, kdy však alespoň vyhrál pohár. Bohemians 1905 měli už před zápasem jistotu, že obsadí sedmé místo.

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Sparta 0:0. Hosté zakončí nepovedenou sezonu na pátém místě

Klíčové momenty zápasu

Bohemians - Sparta: Protiútok Bohemians dobře potáhl Kabajev, pak střílel Záviška

Bohemians - Sparta: Lafata hned v zakončení! Jeho hlavička šla mimo branku

Bohemians - Sparta: Na hřiště jde Lafata! Posledních 10 minut velkého kanonýra

Bohemians - Sparta: A do třetice Kabajev! Střídající útočník větrá obranu Sparty, Nita úspěšnější

Bohemians - Sparta: Kabajev šel sám na Nitu, sparťanský gólman ho ale vychytal

Bohemians - Sparta: Hašek vybídl ke střele Kabajeva, jeho střelu jistil Nita

Bohemians - Sparta: Ani Vatajelu, ani Šural: Sparta měla dobré šance z brejku, ale neprosadila se

Bohemians - Sparta: Kanga elegantně protančil až do vápna Bohemians, ke střele se nedostal

Bohemians - Sparta: Frýdek hledal centrem Šurala, ten se k pořádné hlavičce nedostal

Bohemians - Sparta: Tetteh krásně našel Bartka, ten ale nezpracoval míč

Bohemians - Sparta: V akci video: Franěk dlouho zkoumal pád Vatajelua, penalta nakonec nebyla

Bohemians - Sparta: Frýdek si narazil s Vatajeluem, střílel ale jen do Fryštáka

Bohemians - Sparta: Z velké dálky to tradičně zkoušel Kanga, jeho střela šla nad

Bohemians - Sparta: Do vápna se hnal Hašek, jeho střílený centr zlikvidoval Nita

Antonín Vaníček z Bohemians a Martin Frýdek ze Sparty v souboji o míčFoto ČTK

Bohemians - Sparta: Obranu Sparty trápí Tetteh, Hovorka vyfasoval žlutou

Bohemians - Sparta: Jindřišek hledal Maška, ten měl míč na dlouhou nohu

Bohemians - Sparta: Klokani ostřelují branku Sparty, Nita musel zasahovat proti Dostálově ráně

Bohemians - Sparta: Obrovská šance Tetteha! Nita podběhl centr, útočník Bohemians ale selhal

Bohemians - Sparta: Bohemians kontrují: Nita musel z branky, pak se blýskl Bartek

Bohemians - Sparta: Frýdek ideálně našel Ben Chaima, ten ve stoprocentní šanci přestřelil

Bohemians - Sparta: Jindřišek dostal k jubileu maketu Ďolíčku, gratulovala mu i maminka

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46
7. Bohemians 1905 30 9 11 10 30:29 38