26. května 2018 • 18:29

SESTŘIH: Zlín - Liberec 3:1. Holoubek skončil prohrou, Beauguel zazářil hattrickem

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Fotbalisté Zlína na závěr sezony první ligy porazili doma Liberec 3:1 a ukončili tak své čekání na domácí výhru v jarních částech třech posledních sezon trvající 19 zápasů. Hattrickem se o to zasloužil francouzský útočník Jean-David Beauguel, který se v lize trefil poprvé od loňského dubna. Liberci, za který snižoval Petr Ševčík, se nepovedla rozlučka s trenérem Davidem Holoubkem, který na jeho lavičce končí.

Domácí: 13. Beauguel, 51. Beauguel, 83. Beauguel

Hosté: 71. Ševčík

Domácí: S. Dostál – Matejov, Bijimine, Gajič, Bartošák – Ekpai (89. Bačo), Hnaníček (C), Traoré, Džafić – Železník (76. V. Vukadinovič) – Beauguel (85. Votava).

Hosté: Nguyen – Coufal (C), Vukliševič, Kačaraba, Mikula – Wiesner, Havelka (70. Oscar), Bosančić (46. Ševčík), Pilař – Breite – Bartl (64. W. Da Silva).

3654 diváků

Zlín od svého návratu do ligy se na jaře vždy trápil a doma na Letné dokonce stále čekal na výhru, když zde bral tři body vždy jen v průběhu podzimu. Proti Liberci však tuto svou černou sérii konečně prolomil. A to zásluhou nečekaného hrdiny.

Beauguel dosud prožíval spíše utrápenou sezonu, ale tentokráte se už po 13 minutách gólově prosadil. Ekpai odcentroval a Beauguel v ne úplně snadné pozici hlavičkoval přesně k tyči. Ekpai s Beauguelem nadále zaměstnávali obranu Liberce. Za hosty pak zahrozil v první půli jen Wiesner, jeho hlavička ale šla nad.

CELÝ SESTŘIH: Zlín - Liberec 3:1. Výhru Zlína zařídil třemi góly Beauguel

V 51. minutě si na vlastní polovině hřiště Beauguel tělem odstavil soupeře a vydal se na dlouhý sprint v přečíslení dva na jednoho, který sám zakončil a zvýšil na 2:0. Alespoň snížit mohl Breite, který dostal přihrávku do šestnáctky, jenže Dostálovu branku přestřelil. O něco nebezpečněji už si počínal Pilař, jenže střelu umístil přímo do míst, kde stál připravený zlínský brankář.

V 71. minutě už se Liberečtí dočkali. Ač se domácí domáhali ofsajdu, tak se za jejich obranu odrazil míč přímo na Ševčíka, který dokázal překonat vybíhajícího Dostála.

Kontaktní branka Liberec osvěžila a najednou se museli pozorně bránit Zlínští, aby udrželi jednobrankový náskok. Jenže obrana domácím fungovala a když už se hostům podařilo něco vymyslet, jejich počínání zastavil ofsajd. A v 83. minutě přišlo uklidnění, Beauguel přidal třetí branku.

Klíčové momenty zápasu

Zlín - Liberec: Hattrick! Po centru Vukadinoviče dostal míč do sítě Beauguel - 3:1

Zlín - Liberec: Ševčík se dostal k odražené střele a snižuje na 1:2, domácí reklamovali ofsajd

Zlín - Liberec: Beauguel od půlky postupoval sám a s přehledem prostřelil Nguyena - 2:0

Zlín - Liberec: Další nabídka od Ekpaie, Beauguel ale zblízka zklamal

Zlín - Liberec: Ekpai zkusil vypálit z první, Nguyen ale u tyče opět skvěle

Zlín - Liberec: Ekpai přesně nacentroval, Beaugel nedal brankáři šanci - 1:0

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53