Sparta hledá stopera. Ve hře je Brabcův návrat i kapitán Panathinaikosu | iSport.cz
Jan Vacek
8. června 2018 • 09:11

Sparta hledá stopera. Ve hře je Brabcův návrat i kapitán Panathinaikosu

Autor: Jan Vacek
TOP VIDEA
Vítejte ve Vémolandu! Karlos s Lelou ukázali svoje luxusní sídlo Vítejte ve Vémolandu! Karlos s Lelou ukázali svoje luxusní sídlo
Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji
VŠECHNA VIDEA ZDE

První posilu v podobně gólmana Milana Heči už Sparta oficiálně představila. Nyní proto vedení ambiciózního klubu napnulo veškeré síly, aby zaplnilo mezery na mnohem palčivějších postech. Platí to především pro post středního obránce. Podle informací deníku Sport leží na stolech letenských kancelářích dvě konkrétní jména: Jakub Brabec a Dimitrios Kourbelis.Už v průběhu jara bylo zřejmé, že Sparta bude chtít v létě stoperský post výrazně posílit. „Chtěli bychom získat konstruktivní střední obránce,“ zdůraznil v rozhovoru pro klubový web po sezoně sportovní ředitel Zdeněk Ščasný.

V hledáčku Pražanů se objevila celá řada hráčů, v posledních dnech z nich ale vykrystalizovala dvě jména – Jakub Brabec a Dimitrios Kourbelis. „S oběma hráči je Sparta v kontaktu, jednání probíhají. Rozhodně to ale není tak, že by příchod některého z nich byl na spadnutí,“ informuje zdroj obeznámený s děním v klubu.

O možném návratu Brabce na Letnou se hovořilo už v průběhu května. Pětadvacetiletý stoper zamířil před dvěma lety ze Sparty do belgického Genku, v uplynulém ročníku ale naskočil pouze do třinácti utkání. V jeho případě se rokuje o případném ročním hostování. Otázkou navíc zůstává, zda by hráč, jenž si v posledních měsících přílišného herního vytížení neužíval, byl okamžitým a zásadním přínosem.

Sezona Sparty v kostce: Stramaccioniho neúspěch, konec Rosického, nástup Hapala

Kolem řeckého reprezentanta Kourbelise je situace mnohem zamotanější. Ačkoli by se samotný hráč změně dresu nebránil, Panathinaikos si svého kapitána cení na tři miliony eur (asi 78 milionů korun). Na tuhle částku ovšem Sparta odmítá slyšet, řecký velkoklub by musel ze svých nároků slevit.

S ohledem na liknavý přístup zástupců Panathinaikosu k jednáním se v tuhle chvílí zkompletování transferu příliš pravděpodobně nejedná. „Sparta určitě nebude chtít čekat. Za necelé dva týdny startuje přípravu a chce mít kádr pokud možno pohromadě,“ potvrzuje zdroj deníku Sport.

Ve hře zůstává varianta, že Sparta bude chtít přivést i dva stopery. Ta je odvislá od toho, zda se objeví případný zájemce o Semiha Kayu. Na Letné se nebrání jeho odchodu v případě, že se na stole objeví adekvátní nabídka. Vyloženě tlačit na odchod zkušeného zadáka ale rudí nebudou.

Trenér Pavel Hapal nadále počítá s Lukášem Štetinou, další střední obránce David Hovorka by se měl naopak přesunout do Jablonce. V klubu nadále počítají rovněž s Costou, jenž by měl z pozice náhradníka krýt svým parťákům záda.

Definitivní podoba středu letenské defenzivy pro příští ročník ale v tuto chvíli zůstává ve hvězdách.

LIGOVÉ STŘIHY o Spartě: tým potřebuje najít "grázla". Ben Chaim si neplácne, to se musí změnit

Jakub Brabec při plnění obranných povinností
Jakub Brabec při plnění obranných povinností

Témata:  sport, fotbal, HET liga
 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud