Šest úkolů Jankulovského v Baníku: Vychytat posily i urovnat vztahy | iSport.cz
12. června 2018 • 18:00

Šest úkolů Jankulovského v Baníku: Vychytat posily i urovnat vztahy

Autor:
Reklama
 • Marek Jankulovski jakožto nový sportovní ředitel Baníku Marek Jankulovski jakožto nový sportovní ředitel BaníkuFOTO:

  Nový sportovní ředitel ostravského Baníku Marek Jankulovski nebude mít vůbec lehkou úlohu. Stojí před ním zbrusu nová výzva, přičemž na bývalého obránce čeká už na začátku funcionářského úseku kariéry hned několik úkolů. Které to jsou a které pro něj budou prioritní?

 • Nastolit profesionalismus

  Marek Jankulovski, nový sportovní ředitel Baníku

  Aktuálně jednoznačná Jankulovského priorita. Byť už je podle něj klub nastaven správným směrem a ve vedení sedí schopní lidé, stále je co zlepšovat. Řeč je zejména o mladých nadějích, které by dle bývalého reprezentanta měli fotbalu dávat víc než sto procent. „Potřebují mít více respektu a profesionálního přístupu už v přípravě. Pokud to pochopí, můžou hodně dokázat,“ řekl.

 • Zabudovávat odchovance

  Marek Jankulovski v nové roli sportovního ředitele Baníku Ostrava

  S již zmíněným profesionalismem souvisí i přání, aby byl v budoucnu ligový A-tým složen z většího počtu odchovanců. To se v posledních sezonách Baníku nedařilo. „Chceme se více dívat i do vlastních zdrojů a vychovávat nové Baroše, Galásky, Bolfy a další,“ potvrdil. Prvním krokem by mělo být více příležitostí pro útočné duo bratrů Šašinkových, které se vrací z hostování.

  Ligové střihy o Baníku: K herní tváři se dopracuje. Bude z něj černý kůň
  1080p 720p 360p

 • Kooperovat s trenérem

  Marek Jankulovski zavzpomínal na povedené trefy své kariéry

  Předchůdce Dušan Vrťo příliš nevycházel s bývalým trenérem Vlastimilem Petrželou, na posilách se často neshodli. Současný kouč Bohumil Páník přišel až po přestupním termínu, takže výběr nových jmen už bude probíhat ve spolupráci s Jankulovským. Právě symbióza sportovní ředitel-trenér může Baník po letech posunout na lepší úroveň.

   

 • Trefit posily

  Obránce Martin Šindelář je s Baníkem blízko záchraně! Malý zázrak, přiznává

  Ostravští již nechtějí razantně měnit kádr, cílem je stabilizovat sestavu a opřít se o úspěšné jaro. Dá se očekávat, že do každé řady (až na tu brankářskou) přijde maximálně jedno jméno. Končí Psyché a Poznar, takže klub potřebuje stopera a hroťáka. To bude úloha Jankulovského. „Celý víkend mi zvonil telefon, agenti mi nabízejí různé hráče,“ uvedl.

 • Urovnat vztahy

  Marek Hlinka a Milan Baroš z Baníku Ostrava se radují z gólu

  Přestože jsou fanoušci dvanáctým hráčem Baníku, umějí dát najevo svou nespokojenost. Stačí otevřít internetovou diskuzi a snadno zjistíte, že například Dušan Vrťo nebyl miláčkem ostravských příznivců. V tomto ohledu má Jankulovski, na jehož rozlučku na Bazaly přišlo před pěti lety 20 tisíc lidí, obrovskou výhodu. Image klubu rozhodně zvedne.

 • Ulevit majiteli

  Dame Diop z Baníku se raduje z prvního gólu proti Brnu

  Když si Václav Brabec před více než dvěma lety Baník pořizoval, doufal, že si bude jen užívat fotbal, fandit a manažerskou práci budou dělat jiní. Opak byl pravdou, boss v nedávném rozhovoru pro deník Sport přiznal, že se každý den vrací unavený domů do Kroměříže pozdě večer. Nyní by mu měl Jankulovski minimálně s čistě sportovní stránkou velmi pomoct.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2Články odjinud


Články odjinud