Plzeň v přípravě porazila Sokolov. Baník smetl slovenského soupeře

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Plzně vyhráli bez inkasovaného gólu i třetí zápas v rámci letní přípravy. Po vysokých triumfech 7:0 a 6:0 nad divizními celky Doubravkou a Klatovy úřadující český mistr zvítězil 2:0 nad druholigovým Sokolovem, který vede bývalý kapitán Viktorie Pavel Horváth.

Plzeň se dostala do vedení už ve třetí minutě, kdy samostatný únik zakončil přízemní střelou do sítě nejlepší střelec minulé ligové sezony Michael Krmenčík. Pojistku přidal v polovině druhé půle Aleš Čermák. Míč do branky dorazil poté, co Marek Bakoš trefil z přímého kopu tyč. Na druhé straně sokolovský Voleský napálil jen brankovou konstrukci.

Další přípravný duel sehraje Plzeň o víkendu proti rovněž druholigovým Českým Budějovicím.

Výhru slaví i Baník, Dukla a Mladá Boleslav

Fotbalisté Baníku Ostrava porazili v Kroměříži Zlaté Moravce jasně 4:0 a po triumfu 1:0 na dalším slovenským soupeřem Ružomberokem vyhráli bez inkasovaného gólu i druhý zápas letní přípravy. Slezané o dnešním vítězství rozhodli třemi brankami po přestávce.

Porážku se soupeři z druhé ligy nečekaně utrpěly Příbram, Olomouc a Teplice. Severočeši v duelu se sousedním Ústím nad Labem prohrávali v druhé půli 0:2 a v závěru už jen na konečných 1:2 snížil Tomáš Vondrášek, jehož tečovaný centr podle sudích dopadl těsně za brankovou čáru.

Ještě hůře dopadla Příbram. Nováček nejvyšší soutěže prohrál s Táborskem vysoko 0:4 a navázal na minulou porážku s dalším druholigovým soupeřem Českými Budějovicemi. Příbramský trenér Josef Csaplár však opět nasadil řadu mladíků.

Olomouc hrála dvě utkání a kádr tak rozdělila na dvě poloviny. První část před obědem prohrála s druholigovým Třincem 2:3, přestože vedla 2:0. Druhá polovina čtvrtého týmu uplynulé ligové sezony si pak poradila s rovněž druholigovým Hradcem Králové 3:0.

Stejným poměrem zvítězila Mladá Boleslav nad dalším druholigovým celkem Varnsdorfem až díky třem gólům po přestávce. Třemi brankami po pauze rozhodl o vítězství 4:1 nad rovněž druholigovou Vlašimí také Dukla Praha, která v utkání prohrávala.

Zlín ve Vídni po dvou brzkých brankách remizoval 1:1 s maďarským vicemistrem Ferencvárosem Budapešť a Slovácko podlehlo na hřišti slovenského šampiona Trnavy po přestřelce 2:4.

Sokolov - Viktoria Plzeň 0:2 (0:1)
Branky: 3. Krmenčík, 68. Čermák.
Sestava Plzně:
I. poločas: Hruška - Havel, Řezník, Pernica, Limberský - Ekpai, Hrošovský, Procházka, Kopic - Řezníček, Krmenčík.
II. poločas: Šiman - Petržela, Řezník, Limberský, Kovařík - Štursa, Hořava, Čermák, Navrátil - Chorý (74. Krmenčík), Bakoš. Trenér: Vrba.

Sparta Praha - Ružomberok 0:0
Sestava Sparty:
I. poločas: Nita - Frýdek, Kaya, Radakovič, Čivič - Kulhánek - Stanciu, Kanga, Ristič, Plavšič - Tetteh.
II. poločas: Nita - Chvátal, Radakovič, Costa, Čivič - Dao, Mandjeck, Ristič, Mustedanagič, Vatajelu - Pulkrab. Trenér: Hapal.

FK Teplice - Ústí nad Labem 1:2 (0:0)
Branky: 84. Vondrášek - 54. Leibl, 68. Matějka.
Sestava Teplic:
I. poločas: Diviš - Dressler (45. Vondrášek), Ljevakovič, Čmovš, Krob - Soungole, Kodeš - Rezek, Žitný, Luts - Hora.
II. poločas: Diviš - Vondrášek, Kodeš, Král, Šimeček - Trubač, Soungole - Kodad, Šup, Diaz - Červenka. Trenér: Šmejkal.

Vlašim - Dukla Praha 1:4 (1:1)
Branky: 3. Fotr - 36. a 78. Bezdička, 68. Koreš, 81. Holík.
Sestava Dukly:
I. poločas: Rada - Douděra, Ostojič, Chlumecký, Podaný - Tetour, Brejcha, Koval - Vopat, Holenda, Bezdička.
II. poločas: Rada - Preisler, Šimek, Bezpalec, Miloševič - Kozel, Hanousek, Holík - Koreš, Schranz, Vlček (75. Bezdička). Trenér: Drsek.

Sigma Olomouc - Třinec 2:3 (2:2)
Branky: 16. a 17. Hála - 39. Buchvaldek, 42. Dedič, 54. Hejný.
Sestava Olomouce: Mandous - Sladký, Štěrba, Jemelka, Hýbl (46. Zmrzlý) - Zahradníček, Texl, Kalvach, Hála - Manzia, Dvořák (32. Matoušek).

Olomouc - Hradec Králové 3:0 (2:0)
Branky: 12. a 40. Houska, 70. Moulis.
Sestava Olomouce: Buchta - Surzyn, Kotouč, Polom, Vepřek - Moulis, Spáčil (46. Zifčák), Houska (68. Spáčil), Falta - Baďura (46. Zlatohlávek), Yunis (76. Baďura). Trenér: Jílek.

Trnava - 1. FC Slovácko 4:2 (2:0)
Branky: 12. Grendel, 31. Vlasko z pen., 80. Sloboda, 89. Greššák - 55. Hofmann, 65. Kubala.
Sestava Slovácka:
I. poločas: Daněk - Reinberk, Krejčí, Hofmann, Kadlec - Rezek, Tischler, Daníček, Sadílek, Navrátil - Petr.
II. poločas: Trmal - Juroška, Šimko, Hofmann (70. Tkáč), Divíšek - Kohút, Machalík, Daníček, Hellebrand, Navrátil (65. Vasiljev) - Kubala. Trenér: Kordula.

Baník Ostrava - Zlaté Moravce 4:0 (1:0)
Branky: 13. Procházka, 59. Diop, 62. De Azevedo z pen., 75. Kaloč.
Sestava Ostravy:
I. poločas: Laštůvka - Breda, Procházka, Stronati, Fleišman - Hrubý, Pitian, Jirásek - Bolf, J. Šašinka, Fillo.
II. poločas: Budinský - Pazdera, Pokorný, Šindelář, Granečný - Fillo, Mešaninov, Kaloč, De Azevedo - Diop, Macej. Trenér: Páník.

Mladá Boleslav - Varnsdorf 3:0 (0:0)
Branky: 52. Komlichenko, 63. Takács, 81. Diviš.
Sestava Mladé Boleslavi:
I. poločas:
Mikulec - Klíma, Chaluš, Takács, Křapka - Jánoš - Dohnalík, Ladra, Provazník, Novák - Klobása.
II. poločas: Mikulec - Pauschek, Takács (70. Chaluš), Král, Mareš - Hubínek, Hůlka - Diviš, Vejr, Konaté - Komličenko. Trenér: Weber.

Zlín - Ferencváros 1:1 (1:1)
Branky: 15. Holík - 10. Varga.
Základní sestava Zlína: Šiska - Gajič, Buchta, Hnaníček - Bartošák, Jiráček, Traoré, Holík - Mehanovič, Beauguel, Železník. Trenér: Bílek.

Táborsko - 1. FK Příbram 4:0 (1:0)
Branky: 35. Pilík, 46. Vandas, 47. Ndiaye, 61. Vozihnoj.

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905